وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: دانش‌ آموختگان دکتری می‌توانند با ارائه طرحی در راستای حل مشکلات جامعه گام بردارند که این طرح می‌تواند جایگزین سربازی مشمولان دکتری شود.
کد خبر: ۱۰۱۴۲۳۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۷ 06 December 2021

محمدعلی زلفی‌گل در گفت‌وگویی در حاشیه نشست مجلس و دولت در مورد حذف سربازی مشمولان دکتری، گفت: با ستاد نیروهای مسلح برای استفاده بهینه‌تر از فارغ التحصیلان دکتری رایزنی داشتیم؛ دانش‌آموختگان دکتری به جای اعزام به خدمت سربازی می‌توانند طرح پسا دکتری را بگذرانند؛ دانش‌ آموختگان دکتری می‌توانند با ارائه طرحی در راستای حل مشکلات جامعه گام بردارند که این طرح می‌تواند جایگزین سربازی مشمولان دکتری شود.

به گزارش ایرنا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: ما سالی حدودا ۵ تا ۶ هزار دانش‌آموخته دکتری داریم که باید به سربازی اعزام شوند؛ در این راستا طی جلسه‌ای که با ستاد کل نیروهای مسلح داشتیم پیشنهاد داده شد که این افراد دوره پسا دکتری را بگذرانند و زیر نظر اساتید دانشگاه طرح‌هایی را براساس نیازهای جامعه ارائه دهند و دیگر به سربازی نروند همچنین حقوق این افراد هم یک سوم تا یک دوم پژوهشگران پسادکتری معمولی خواهد بود.

زلفی‌گل در ادامه تاکید کرد: توافقات ابتدایی این طرح صورت گرفته شده است، مقرر شده است تا شیوه‌نامه‌های خاصی را طراحی کنیم. طرح شیوه‌نامه در آینده نوشته خواهد شد تا زمانی که این شیوه‌نامه‌ها تکمیل نشود، این جلسات ادامه خواهد داشت همچنین اعتبارات لازم را برای امریه‌های دکتری در نظر گرفته شد؛ امیدواریم این طرح به مرحله عملیاتی شدن برسد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار