رئیس کمیسیون اصل نود از تصویب افزایش ظرفیت پزشکی در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.
کد خبر: ۱۰۱۹۰۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲ 28 December 2021

حجت‌الاسلام حسن شجاعی در صفحه خود از تصویب افزایش ظرفیت پزشکی خبر داد و نوشت: ‏بعد از پیگیری‌های ‎کمیسیون اصل نود، افزایش ‎ظرفیت پزشکی به مدت چهار سال و به اندازه 20 درصد سالیانه در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

به گزارش تسنیم، وی افزود: به این ترتیب در سال 1411 به سرانه بیش از 20 پزشک به ازای 10 هزار نفر جمعیت خواهیم رسید.


پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری نیز گزارش داد در جلسه عصر روز سه‌شنبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، که به ریاست حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور برگزار شد بررسی افزایش جذب دانشجویان رشته‌های پزشکی و تدوین سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی در دستور کار قرار گرفت.

در این جلسه افزایش سالیانه جذب ۲۰ درصد دانشجوی پزشکی نسبت به سال قبل به مدت ۴ سال مورد موافقت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت. این افزایش اختصاص به مناطق محروم دارد و دانشجویان در همه دانشگاه‌های کشور جذب خواهند شد اما به صورت بومی گزینی به مناطق محروم اختصاص پیدا خواهند کرد.

این افزایش به طور خاص برای عموم داوطلبین به منظور خدمت در مناطق محروم بوده و تابع ضوابط سایر سهمیه‌ها نیست. در مجموع این چهار سال، ۹ هزار نفر به ظرفیت پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

همچنین در جلسه امروز سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه و قرار شد اعضا نظرات خود را ظرف مدت یک هفته به کارگروه تحول این شورا تحویل دهند.

این سند مشتمل بر بخش‌هایی چون قرارگاه فرهنگی کشور، تحول در شورا، ترکیب حضور اعضای حقوقی، تحول در دبیرخانه و تأکید بر ساختار اجرایی شدن شورا تدوین شده است.

همچنین در ابتدای این جلسه ۹ دی به عنوان روز تجدید عهد مردم با انقلاب مورد پاسداشت قرار گرفت

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار