شهردار تبریز خبر داد:
شهردار تبریز از تدوین طرح جامع مدیریت پیشگیری و کاهش آسیب‌پذیری شهر در برابر زلزله با نگاهی جامع به ایمن‌سازی شهر خبر داد.
کد خبر: ۱۰۱۹۲۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۴ 29 December 2021

به گزارش تابناک تبریز ، عباس رنجبر اظهار کرد: طرح جامع مدیریت پیشگیری و کاهش آسیب‌پذیری شهر در برابر زلزله با رویکرد محله‌بندی و حوزه‌بندی و تعیین نفرات مسئول در هر محله و آموزش آنها در دست تدوین است.

وی افزود: مطالعه و تعیین محل‌های اسکان مردم در مواقع خطر، و برنامه‌ریزی، احداث و تجهیز سالن‌های چند منظوره برای استفاده در امر ورزش همگانی و آموزش در مواقع عادی و اسکان در مواقع اضطراری از دیگر پیش‌بینی‌های لازم در این طرح است که پس از اتمام آن وارد فاز عملیاتی خواهد شد.

شهردار تبریز با اشاره به ضرورت ساماندهی بافت حاشیه‌نشین شهر نیز اعلام کرد: مطابق برنامه‌ای که قبلا به شورای شهر ارائه کردیم، ساماندهی بافت حاشیه به عنوان چالش عمده شهر تبریز را در چهار اصل انتقال و جابجایی، توانمندسازی، احداث محلاتی با ضوابط خاص و مدیریت بر روستاهای الحاقی تعریف و برنامه‌ریزی کردیم.

وی اضافه کرد: احداث مجتمع‌های مسکونی، تدوین ضوابط، صدور پروانه رایگان، اصلاح معابر و پرداخت بخشی از هزینه احداث با استفاده از تکنولوژی‌های نوین ساختمانی و ساماندهی روستاهای الحاقی تبریز که مستعد ظهور بافت جدید حاشیه‌نشینی هستند، از مصادیق این طرح به شمار می‌رود.

رنجبر تأکید کرد: طرح جامع مدیریت پیشگیری و کاهش آسیب‌پذیری شهر در برابر زلزله نگاهی جامع به ایمن‌سازی شهر در برابر خطرات احتمالی بلایای طبیعی دارد که امیدواریم به زودی وارد فاز عملیاتی شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار