لایحه شهرداری تبریز مبنی بر توانمندسازی زنان بی سرپرست و یا سرپرست خانوار جهت ایجاد کارگاه و فعالیت‌های اقتصادی با اکثریت آرا توسط شورای اسلامی شهر تبریز به تصویب رسید.
کد خبر: ۱۰۷۸۲۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷ 21 November 2022

به گزارش تابناک تبریز، یعقوب هوشیار شهردار تبریز ظهر امروز در نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز در این خصوص اظهار کرد: برای نخستین بار طی سال آینده، بودجه شهرداری تبریز با پیوست فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تقدیم شورای اسلامی شهر می‌شود.

وی با اشاره به انجام مطالعاتی در مورد ایجاد شغل پایدار و توانمندسازی زنان بی‌سرپرست و زنان سرپرست خانوار، افزود: با بانک‌ها مذاکراتی انجام یافته و مقرر شده است دو سوم از مبلغ وام برای این منظور را بانک تامین کرده و یک سوم را نیز شهرداری تامین کند.

هوشیار ادامه داد: مبلغ وام ۳۰ میلیون تومان با بهره چهار درصد است و محل منبع درآمدی لایحه نیز از محل فروش ماشین‌آلات تشریفات شهرداری خواهد بود.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: کل مبلغ مورد نیاز ۲۱ میلیارد است که از این مقدار، هفت میلیارد را شهرداری تامین می‌کند و برآورد شهرداری پرداخت وام به سه هزار نفر از این قشر است.

وی، هدف از این لایحه را عمل به مسئولیت اجتماعی شهرداری تبریز عنوان کرد و گفت: امیدواریم شهرداری تبریز با عمل به کارکرد اجتماعی خود بتواند دیگر نهادها و ارگان‌های دخیل در مسؤولیت‌های اجتماعی را نیز در مسیر توجه به کارکرد اجتماعی قرار دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار