رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به اینکه سیاست دولت سیزدهم عدالت و استفاده از ظرفیت‌های استان است، بنابراین پیگیر انتقال حساب‌های سایر شرکت‌های بزرگ نیز هستیم.
کد خبر: ۱۰۷۸۸۹۶
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۷ 24 November 2022

به گزارش تابناک تبریز، صابر پرنیان ظهر امروز در مراسم انتخابات نمایندگان هیات رئیسه اتاق‌های اصناف استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه اصناف گسترده‌ترین شبکه تجاری در کشور هستند، اظهار کرد: افرادی که در این انتخابات انتخاب می‌شوند، صدای بلند اصناف استان و حتی در کشور خواهند شد.

وی، اصلی‌ترین وظیفه دولت را تسهیلگری و رفع موانع تولید دانست و گفت: باید علاوه بر ایجاد بستری مناسب برای فعالیت اصناف از ظرفیت کمیسیون نظارت شهرستان‌ها برای رفع مشکلات واحدهای صنفی بیشتر استفاده شود.

وجود ۱۴۰ هزار واحد صنفی تولیدی در آذربایجان‌شرقی

پرنیان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۴۰ هزار واحد صنفی تولیدی در استان وجود دارد، افزود: سازمان صمت حامی، پشتیبان و تسهیلگر فعالیت‌های اصناف است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی یادآور شد: اصناف آذربایجان‌شرقی از ابتدا به تدین، خیرخواهی و امانتداری مشهور هستند.

پرنیان با اشاره به تشکیل سه اتاق فکر تجارت، صنعت و معدن در یک ماه آینده تصریح کرد: اتاق فکر صنعت و تولید به منظور پیشبرد اهداف توسعه در این بخش تا چند روز آینده آغاز به کار خواهد کرد.

وی ادامه داد: در اتاق فکر تجارت اصناف، پیشکسوتان این حوزه و افرادی که نبض بازار را می‌شناسند با تولید فکر برای توسعه همه‌جانبه اقتصادی استان مشارکت خواهند کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی متذکر شد: برای بهبود معیشت مردم، کسب و کارها باید رونق یابد تا تولید ثروت در کشور افزایش یابد که این موضوع با حمایت از کسب و کارها امکان‌پذیر خواهد بود.

پرنیان با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی از گذشته تاکنون قطب تجارت بوده است، خاطرنشان کرد: این استان علاوه بر قرارگیری در چهارراه جاده ابریشم، در کریدرو تجاری شمال و جنوب همچنین کریدور شرق به غرب قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندی مردم به سرمایه‌گذاری در کسب و کارها افزایش یافته است، توضیح داد: در حال حاضر ۹۰ درصد مراجعه‌کنندگان ما در استان برای ایجاد و توسعه و رونق کسب و کارها است.

آذربایجان‌شرقی مستقیم به اوراسیا و با یک واسطه نیز به اروپا وصل است 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی ابراز کرد: آذربایجان‌شرقی مستقیم به اوراسیا و با یک واسطه نیز به اروپا وصل است که در این زمینه امیدواریم با همت تمام اصناف و فعالان اقتصادی تبریز به قطب اشتغال، صادرات و تولید ثروت تبدیل شود.

پرنیان از حل موضوع مالیات معدن مس سونگون پس از تلاش‌های مختلف در استان خبر داد و افزود: با افزایش ۲۵ درصد ظرفیت اخذ مالیات خوشبختانه از این به بعد مالیات این شرکت در استان پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه سیاست دولت سیزدهم عدالت و استفاده از ظرفیت‌های استان است، بنابراین پیگیر انتقال حساب‌های سایر شرکت‌های بزرگ نیز هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: اگر در رفع موانع کسب و کارها موفق شویم بخش خصوصی استان ظرفیت زیادی برای توسعه دارد.

پایان پیام/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار