نماینده شهرداران کشور در سازمان شهرداری و دهیاری‌ها از پیشنهاد تشکیل وزارت شهرداری‌ها خبر داد.
کد خبر: ۱۰۷۸۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۱ 24 November 2022

به گزارش تابناک تبریز، یعقوب هوشیار شهردار کلان‌شهر تبریز و نماینده شهرداران کشور در سازمان شهرداری و دهیاری‌ها در یکصد و پانزدهمین نشست مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران در اصفهان با بیان اینکه شهرداری‌ها خدمات گسترده شبانه‌روزی به شهروندان ارائه می‌دهند، پیشنهاد تشکیل وزارت شهرداری ها را به رئیس و اعضای مجمع شهرداران کلان‌شهرهای کشور ارائه کرد.

وی در توضیح پیشنهاد خود افزود: در صورت تشکیل وزارت شهرداری‌ها هزینه اداره شهرها از جیب شهروندان کاسته خواهد شد.

شهردار تبریز همچنین به اهمیت توجه جدی به مقوله آب و هوا و کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرها اشاره نمود و گفت: آمار مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوای کلان‌شهرها سال‌هاست زنگ خطر را به صدا درآورده و چاره‌ای غیر از توجه به آن در برنامه هفتم توسعه کشور نداریم.

هوشیار در این حال از مسؤولان کشوری خواست با نگاهی ویژه به وضعیت نگران‌کننده آب‌وهوای کلان‌شهرها، بودجه و اعتبار خاصی بدین منظور طراحی شود. 

وی همچنین به اهمیت سرمایه‌‍گذاری و حضور فعالان بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های عمرانی، خدماتی و رفاهی اشاره نمود و تصریح کرد: بودجه محدود شهرداری‌ها پاسخگوی نیاز شهروندان نیست و لازم است با تسهیل قوانین دولتی و بانک‌ها به امر سرمایه‌گذاری در شهرها کمک کرد.

شهردار تبریز هوشمندسازی شهرها در عصر کنونی را مهم و غیرقابل انکار برشمرد و در این خصوص نیز یادآور شد: امسال پروژه هوشمندسازی در تبریز شروع شده و سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت و لازم است دولت در این خصوص از شهرداری ها حمایت داشته باشد. 

یکصد و پانزدهمین نشست مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران با حضور علیرضازاکانی شهردار تهران و رئیس مجمع، یعقوب هوشیار شهردار تبریز، حجت الاسلام رسول برگی رئیس شورای اسلامی شهر تبریز و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، رئیس شورای عالی استان‌ها، قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس، شهرداران کلان‌شهرهای کشور و برخی از معاونان و مدیران مدیریت شهری کشور در روز پنج شنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ به میزبانی شهرداری کلان‌شهر اصفهان برگزار شد.

پایان پیام/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار