مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۳۰۰ هکتار زمین با کاربری مسکونی و ۶ هزار هکتار از محل ماده ۹ و ۱۰ قانون جهش تولید مسکن آماده واگذاری است.
کد خبر: ۱۰۸۷۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۱ 17 January 2023

به گزارش تابناک تبریز، امیر بخشی‌زاده بعد از ظهر امروز در جلسه شورای مسکن آذربایجان‌شرقی از احراز شرایط ۴۰ هزار نفر از متقاضیان مسکن ملی در استان خبر داد و اظهار کرد: تاکنون ۱۵ هزار نفر از این افراد مبلغ اعلامی را واریز کرده‌اند.
 
وی افزود: ۱۳۰۰ هکتار زمین با کاربری مسکونی و ۶ هزار هکتار از محل ماده ۹ و ۱۰ قانون جهش تولید مسکن، آماده واگذاری است و تاکنون از محل پروژه‌های نهضت ملی مسکن، عملیات اجرایی ۱۸ هزار واحد در استان آغاز شده و علاوه بر این، ۱۴ هزار واحد روستایی و ۳۲ هزار واحد خودمالک شهری هم در دست ساخت است.
 
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی نیز تعداد افراد واجد شرایط در طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر استان را ۸۳۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون ۲۳۰۰ نفر نسبت به واریز وجه اقدام کرده‌اند، برای ۱۹۰۰ واحد زمین تخصیص یافته و ۱۳۰۰ نفر نیز زمین را تحویل گرفته‌اند.
 
حجت‌الله سروری در خصوص واحدهای خودمالک شهری نیز تصریح کرد: بیش از ۲۰۰۰ واحد در حال طراحی و آغاز عملیات اجرایی است، ساخت ۹۷۰ واحد شروع شده و ۲۳۰ نفر نیز برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند.
 
در این جلسه گزارشی از پیشرفت پروژه‌های مسکن در شهر جدید سهند همچنین پروژه‌های مسکن نیروهای مسلح نیز ارائه و تصمیمات لازم برای رفع موانع این پروژه‌ها اتخاذ شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار