فرمانده انتظامی استان از دستگیری فردی که با ارائه رسید پرداخت جعلی از شهروندان ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
کد خبر: ۱۱۰۱۹۵۵
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۴ 24 April 2023

به گزارش تابناک تبریز، حسین عبدی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با وصول شکایت تعدادی از شهروندان با عنوان کلاهبرداری با ارائه رسید پرداخت جعلی، بررسی موضوع و پیگیری کشف پرونده در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارآگاهان با بررسی پرونده های موجود و تحلیل اطلاعات و داده های به دست آمده با اقدامات فنی پس از تعقیب و مراقبت لازم و ردزنی اطلاعاتی کلاهبردار را شناسایی و در عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر و به مقر آگاهی دلالت دادند.

عبدی تصریح کرد: متهم در تحقیقات به عمل آمده پس از مواجهه با مستندات پلیس به ۵۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲۰ میلیارد ریال اعتراف و پس از تکمیل تحقیقات جهت اتخاذ تصمیم قضائی به دادسرا معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به شیوه و شگرد کلاهبرداران در فضای مجازی با ارائه رسید جعل پرداخت الکترونیک درگاه های بانکی که از طریق برنامه نرم افزاری نصب شده در گوشی تلفن همراه انجام می شود، از شهروندان در خواست کرد در معاملات صورت گرفته و استفاده طرف مقابل از رسید های پرداخت الکترونیکی برای دریافت کالا و پرداخت وجه، با حصول اطمینان از واریز وجه به حساب خود اقدام به تحویل کالای مورد معامله کنند تا در دام افراد کلاهبردار گرفتار نشوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار