رئیس مجلس شورای اسلامی در کارخانه آلومینا شهرستان سراب حضور یافت و از نزدیک موانع بر سر راه عملیاتی شدن این پروژه پس از سال های طولانی را بررسی و برای رفع مشکلات دستوراتی را صادر کرد.
کد خبر: ۱۱۰۲۴۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۹ 28 April 2023

به گزارش تابناک تبریز، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز  در جریان سفر نظارت ستادی از استان آذربایجان شرقی از کارخانه  آلومینا نفلین سینیت( معروف به نفت آذربایجان) شهرستان سراب بازدید کرد.

قالیباف در جریان این بازدید ضمن بررسی مشکلات بر سر راه احداث و بهره برداری از کارخانه آلومینا، گفت: مسئولان اجرایی این پروژه باید پاسخ دهند برنامه مشخص‌شان در این عرصه چیست؛ آیا مشکل مدیریتی بوده یا مالی است؟.

وی خواستار تسریع در عملیاتی شدن فاز نخست این کارخانه در بازه زمانی مشخص شد و اظهار کرد: کمیسیون صنایع و معادن مجلس باید در جلسه ای مشترک با حضور دستگاه ها و مسئولان مربوطه، موانع را بررسی و برطرف کنند.

وی تصریح کرد: باید شرایطی ایجاد شود که سرمایه گذاران این حوزه بتوانند پای کار بایستند. به عنوان مثال مجموعه غدیر که اکنون خودش سرمایه گذار و تولیدکننده است بتواند راه را ادامه دهد.

طرح تولید آلومینا از معدن نفلین سینیت شهرستان سراب از جمله طرح های راهبردی معطل مانده حوزه معدن آذربایجان شرقی طی سالیان گذشته است.

ظرفیت فاز اول این واحد ۷۰ هزار تن پودر آلومینا از نفلین سینیت است که قابلیت ارتقاء تا ۲۰۰ هزار تن در سال را نیز دارا است؛ همچنین با بهره‌‌برداری از فاز نخست این مجموعه، برای ۸۰۰ نفر به‌ طور مستقیم و ۳۵۰۰ نفر به‌طور غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار