در نشست استاندار آذربایجان‌شرقی با معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی ایران درباره ضرورت احداث واحدهای جدید و تسریع در تکمیل پروژه‌های در دست اجرای مجتمع پتروشیمی تبریز توافق شد.
کد خبر: ۱۱۰۷۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸ 30 May 2023

به گزارش تابناک تبریز، در این نشست که در تهران برگزار شد، عابدین خرّم و مرتضی شاهمیرزایی پروژه‌های توسعه‌ای در دست اجرا در مجتمع پتروشیمی تبریز نظیر پلی اتیلن سنگین به ظرفیت ۳۱۰ هزار تن در سال با برآورد سرمایه ۶ هزار و ۳۷۳ میلیارد تومانی و استایرن مونومر به ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در سال با برآورد سرمایه چهار هزار و ۱۱۳ میلیارد تومانی را مورد تاکید قرار دادند.

احداث واحد تصفیه پساب شهری با برآورد سرمایه مورد نیاز ۴۴۷ میلیارد تومانی و پروژه پکیج هوا - ازت جهت طرح‌های توسعه‌ای با برآورد سرمایه مورد نیاز ۱۷۳ میلیارد تومانی از دیگر موارد مورد توافق در این نشست بود.

طرفین در این نشست همچنین برای اجرای پروژه تامین سایر سرویس‌های جانبی آب، برق پتروشیمی با برآورد سرمایه مورد نیاز یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان توافق کردند.

در نشست استاندار آذربایجان‌شرقی با معاون وزیر نفت همچنین در مورد پروژه توسعه و بازسازی واحد «ای. بی. اس» پتروشیمی تبریز به عنوان برنامه آتی با برآورد سرمایه گذاری حدود ۸۰ میلیون دلاری تبادل نظر شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار