محمدرضا کشوری فرد مدیرعامل صبای قم، علی دایی، محمد دایی، بهزاد غلامپور، ژلکو میاچ، بهمن دهقان، کریم بهرامی رئیس هیات فوتبال استان قم، عبدالصمد ابراهیمی عضو هیات‌مدیره باشگاه راه آهن و... ساعتی را در دفتر نوه حضرت امام (ره) در قم میهمان وی بودند.
کد خبر: ۱۴۴۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۶ 14 December 2015

به گزارش تابناک تبریز، روزنامه آرمان امروز در صفحه ورزش خود مشروح دیدار سیدحسن خمینی با علی دایی را منتشر کرد.

شنبه شب گذشته محمدرضا کشوری فرد مدیرعامل صبای قم، علی دایی، محمد دایی، بهزاد غلامپور، ژلکو میاچ، بهمن دهقان، کریم بهرامی رئیس هیات فوتبال استان قم، عبدالصمد ابراهیمی عضو هیات‌مدیره باشگاه راه آهن و جمعی از اعضای تیم صبای قم ساعتی را در دفتر نوه حضرت امام (ره) در قم میهمان وی بودند. سید حسن خمینی برخورد صمیمانه و گرمی با حضار داشت. او شرایط جدول لیگ برتر و حتی تفاضل گل تیم‌ها را هم می‌دانست. طبق آنچه فارس نوشته است؛ سیدحسن در خلال صحبت‌ها گفت که قم در دهه 50 و اوایل دهه 60 فوتبالیست‌های خوبی داشت. علی دایی هم گفت من که از قم همیشه خاطره خوب دارم. هر وقت با تیم اردبیل آمدیم، قم را بردیم و رفتیم. میاچ به محض دیدن نوه امام (ره) گفت من 5 سال پیش با تیم پرسپولیس هم به دیدار شما آمدم. جالب است که اصلا تغییر نکرده‌اید. این جمله سیدحسن و حضار را به خنده واداشت. دستیار کروات علی دایی در پایان نشست هم به سیدحسن گفت که 5 سال پیش برایم یک جمله نوشتید و هنوز آن را دارم حالا هم می‌خواهم برایم مطلبی بنویسید. سیدحسن روی کاغذ مطلبی نوشت و امضا کرد و به میاچ داد. میاچ بلافاصله آن را درجیبش قرار داد و هر کس خواستار خواندن آن شد گفت که خصوصی است! سید حسن خمینی خطاب به علی دایی گفت تمرینات‌تان را هم به قم بیاورید.

علی دایی گفت رفت و آمد سخت است. عبدالصمد ابراهیمی عضو هیات‌مدیره راه آهن هم به نوه امام خمینی (ره) گفت که علی آقا راست می‌گوید. مسیر خیلی طولانی است. ما امروز با همت علی آقا مسیر را نیم‌ساعته آمدیم (خنده حضار) بین راه هم یک‌بار ماشین پلیس ما را نگه داشت و وقتی مامور پلیس علی آقا را دید با زبان آذری با هم احوالپرسی کردند و پلیس پرسید چرا اینقدر با سرعت می‌روی؟ علی آقا جواب داد: دیر شده باید به کنفرانس مطبوعاتی برسم. مامور پلیس هم گفت: خیالت راحت غیر از ما دیگر پلیسی در اتوبان نیست. سریع بران و برو که برسی (همه بلند خندیدند) ابراهیمی گفت که البته بخش دوم را شوخی کردم!

سید حسن خمینی با یادآوری تصادف چندسال پیش علی دایی در مسیر بازگشت از اصفهان مسیر حرف‌ها را به سمت خاطره آن شب برد. بهمن دهقان هم گفت: حاج آقا، محمد دایی خاطره جالبی از آن شب دارد. می‌گوید رفتیم پمپ بنزین، بنزین زدیم و همان‌جا میاچ یک پرتقال هم در دستش بود و شروع کرد پاک کردن. علی آقا شربت سرماخوردگی خورده بود و دیدم چشم‌هایش دارد روی هم می‌رود و سرعت ماشین به 200 رسیده تا آمدم سر پیچ بگویم مواظب باش، علی‌آقا ترمز زد و ماشین چپ کرد. ماشین روی بغل افتاده بود که من با لگد در را باز کردم و دیدم صورت علی روی آسفالت کشیده شده و مستاصل بودم که کسی سریع بیاید کمک کند. باد شدیدی می‌وزید و بیابان هم تاریک بود دیدم یکی زد روی شانه‌ام. برگشتم دیدم میاچ است. از من پرسید پوست پرتقال‌ها را کجا بریزم؟ (در این لحظه هیچکس توان کنترل خنده اش را نداشت) سید حسن خمینی گفت که در یکی از بازی‌های صبا به ورزشگاه می‌آیم. کشوری‌فرد مدیرعامل صبا هم اعلام کرد که بازی برگشت با استقلال بیایید. علی دایی در این لحظه گفت: نه! بازی با استقلال اگر ما ببریم حاج آقا ناراحت می‌شود! سید حسن با خنده گفت: از کجا معلوم شما ببرید؟عباس دارابی سرپرست صبا که سابقه حضور در سایپا را هم دارد گفت: زمان حضور علی آقا در سایپا همیشه استقلال را می‌بردیم. سید حسن خمینی هم با لبخند جواب داد: حالا می‌دانند که من یادم نیست دارند کری می‌خوانند. علی آقا از باخت‌هایت به استقلال هم بگو (خنده حضار) ! سیدحسن با ذکر خاطراتی از پدر بزرگوارش مرحوم حاج سید احمد خمینی گفت: پدرم خیلی فوتبالی بود. گوش چپ خوب بازی می‌کرد. خودم هم دفاع آخر خوبی بودم و اگر ادامه می‌دادم در فوتبال یک چیزی می‌شدم. احمد (پسر سید حسن) هم بازیکن خوبی است اما رفت طلبه شد. اگر ادامه می‌داد شما یک بازیکن بومی داشتید. عبدالصمد ابراهیمی گفت: نه حاج آقا! احمدی که ما می‌شناسیم صبا بیا نبود. می‌رفت استقلال. علی دایی هم از سیدحسن خمینی دعوت کرد تا یک بازی دوستانه با هم داشته باشند که بهمن دهقان گفت: حاج آقا فریب علی آقا را نخورید. اگر به او یک گل بزنید تا سه روز هم که باشد شما را در زمین نگه می‌دارد که باختش را جبران کند و از کار و زندگی می‌افتید. سیدحسن خمینی در بخشی از گفته‌هایش پشتکار علی دایی در فوتبال را ستود و خاطره مصدومیت وی مقابل بحرین را یادآوری کرد که با طحال پاره در زمین ماند. او از دیر بسته شدن تیم صبا هم حرف زد و حضور در بالای جدول را ناشی از همدلی اعضا و مدیریت و تلاش کادر فنی به‌ویژه علی دایی دانست.

دیدار با پرسپولیسی ها
سید حسن خمینی که البته نشان داده طرفدار استقلال است چند ماه پیش از این نیز با پرسپولیسی‌ها دیدار داشت. در شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت امام خمینی (ره)، جمعی از مدیران و بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس با حضور در حرم مطهر امام (ره) با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی دیدار کردند. محمدحسین نژادفلاح، حسین هدایتی، محمود خوردبین سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس، محمد نوری و مهدی طارمی زننده تک‌گل پرسپولیس به تیم النصر عربستان در این دیدار حضور داشتند. آنان با حضور در حرم مطهر امام راحل، پس از اقامه نماز جماعت به امامت یادگار امام و همچنین شرکت در مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت امام خمینی (ره) با سیدحسن خمینی دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار، طارمی پیراهن شماره 17 خود در پرسپولیس را به یادگار امام تقدیم کرد.

ظواهر ریاکارانه ورزش
یادگار امام اما علاوه بر صحبت درباره نتایج به برخی ناهنجاری‌های ورزش کشورمان نیز تذکراتی به ورزشکاران و دست اندرکاران ورزش داده‌اند. فروردین ماه گذشته حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌حسن‌خمینی در دیدار با اعضای خانواده هندبال سراسر کشور با اشاره به این سخن امام راحل که «در همه ابعاد انسانی ورزش کنید»، گفت: ورزش یعنی پرورش تمام ابعاد وجودی که خداوند در انسان به ودیعه گذاشته است و ما با ممارست می‌توانیم این ابعاد را ارتقاء ببخشیم؛ یکی از این ابعاد، بعد جسمانی است که هم بعد قهرمانی و هم بعد سلامت در آن وجود دارد. امروزه ثابت شده است که ورزش یکی از واجبات انسانهاست و اگر بتوانیم آن را توسعه دهیم بسیاری از هزینه‌های درمان را می‌توان کاهش داد و لذا برنامه‌ریزی برای ورزش صرفا جهت اوقات فراغت نیست بلکه این کار، پیشگیری از هزینه‌هایی است که می‌تواند چند ده برابر هزینه ورزش باشد و یکی از عوامل ترویج ورزش در حوزه سلامت، رشد ورزش قهرمانی است. وی تصریح کرد: متأسفانه وقتی بحث فرهنگی مطرح می‌شود ظواهر ریاکارانه‌ای تحت عنوان رگه‌های دینی در فضای ورزشی حاکم می‌شود که امر بسیار بدی است؛ البته ظواهر شرعی لازم است اما فضای ورزشی ما به جز ظواهر شرعی باید به صفات بلند اخلاقی آمیخته باشد؛ ما در ورزش خودمان نمادهایی چون پوریای ولی داریم که در این فضا باید پراکنده شود. باید رقابتها به یک رقابت سالم تبدیل شود؛ رقابت ناسالم که متاسفانه در بخش‌هایی از ورزش ماست مانند خوره پایه‌های پیشرفت را در ورزش از بین می‌برد و ورزش و ورزشکار را زمین می‌زند و مدیر را هم از بین می‌برد؛ زیرا در همه ابعاد انسانی ورزش نمی‌کند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
آقای آبی با علی دایی؟ جالبه واقعأ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار