مجمع شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به دعوت سیدحسن نصرالله در لبنان به ریاست آیت‌الله محسن مجتهد شبستری رئیس این شورا تشکیل شد.
کد خبر: ۲۲۸۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱ 13 May 2016

به گزارش تابناک تبریز، مجمع شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) از تشکیل شورای عالی این مجمع به دعوت سیدحسن نصرالله در لبنان به ریاست آیت‌الله محسن مجتهد شبستری تشکیل شد.

مجمع عمومی هر چهار سال یک بار تشکیل می‌شود و شورای عالی و دبیرکل از ارکان مجمع جهانی اهل‌بیت‌اند.

شورای عالی مجمع از اندیشمندان و نخبگان شیعه از ملیت‌های مختلف تشکیل می‌شود.

ریاست آن بر عهده آیت‌الله محسن مجتهدشبستری است و محمدحسن اختری دبیر کل فعلی مجمع جهانی اهل‌ بیت علیهم السلام است.

مجمع عمومی از ارکان مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام، نهادی متشکل از نخبگان و اندیشمندان پیرو اهل بیت(ع) از سراسر جهان است.

اعضای این مجمع دائماً با مجمع جهانی اهل بیت (ع) در ارتباطند و هر چهار سال یک بار برای سیاست‌گذاری و بررسی فرصت‌ها، تهدیدها و راهکارهای فعالیت خویش گردهم می‌آیند. در این اجلاس، تصمیماتی برای بهبود وضعیت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حقوقی مسلمانان اتخاذ و طرح‌ها و پیشنهادهایی برای نیل به اهداف مجمع ارائه می‌گردد.

احیاء و گسترش فرهنگ و معارف اسلام ناب محمدی و حراست از حریم قرآن کریم و سنت پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع)؛ دفاع از کیان اسلام و حریم پیامبر اعظم، قرآن کریم و اهل بیت(ع)؛ تعمیق و تقویت وحدت در بین تمامی امت اسلام، به‌ویژه میان پیروان اهل بیت (ع)؛ حمایت و پشتیبانی از حقوق مسلمانان جهان و جایگاه پیروان اهل بیت(ع)؛ توسعه زیرساخت‌های مادی و معنوی پیروان اهل بیت(ع) در سراسر جهان؛ کمک به رشد و اصلاح وضعیت فکری، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پیروان اهل بیت (ع) در سراسر جهان؛ خارج کردن پیروان اهل بیت(ع) از مظلومیت رسانه‌ای و محرومیت‌های علمی و اقتصادی از مهم‌ترین اهداف تأسیس مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام است.

از داخل ایران آیت‌الله سید احمد خاتمی، هادوی‌تهرانی، دری‌نجف‌آبادی، تسخیری و محمدی‌عراقی و دکتر ولایتی و رئیس سازمان ارتباطات آقای ابراهیمی ترکمان عضو این شورا هستند.

اعضای خارجی شورای عالی حجت‏‌الاسلام‏ و المسلمین سیدمرتضی مرتضی از آفریقا، حجت‏‌الاسلام‏ والمسلمین شیخ حسین المعتوق از کویت، حجت‏‌الاسلام‏ والمسلمین سیدحسن نصرالله از لبنان، علامه سیدساجد علی نقوی از پاکستان، حجت‏‌الاسلام‏ والمسلمین شیخ نبیل طالب الحلباوی از سوریه، حجت‏‌الاسلام‏ والمسلمین شیخ حسن حماده از لبنان و حجت‏‌الاسلام‏ والمسلمین سیدمحمدعلی محسن تقوی از هندوستان از جمله افرادی هستند که عضو این شورا هستند.


فارس

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار