رصد‌خانه «تابناک» ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند:«سال 80 خاتمی به هاشمی‌طبا رای داد!»،«پیشنهاد کدخدایی برای اعلام نتایج آرا»،«ورود فدراسیون فوتبال به پرونده رسوایی اخلاقی یکی از بازیکنان» و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۴۲۵۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۱ 18 May 2017
تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

ماجرای تلفن ناشناس به ظریف و عراقچی چه بود؟

حسن روحانی امروز در جمع مردم مشهد به منتقدان دولت خود گفت: شما به ما در مذاکرات کمک نکردید. ایرادی ندارد.چرا با تلفن‌ ناشناس در ایام مذاکرات آقای ظریف و عراقچی را تحت فشار قرار دادید؟


ای گروهی که خود را به آمریکا وابسته می‌کنید، ابراهیم زمان آمد

حجت السلام کاظم صدیقی عصر امروز در همایشی در لرستان گفت: آمریکا بدهکارترین، پر زندانی‌ترین، ناامن‌ترین، درنده‌ترین و خیانت‌کارترین به نوکران وابستگان خود است آن‌وقت شما ای گروهی که خود را به آمریکا وابسته می‌کنید و به مردم می‌گوید نمی‌شود و نمی‌توانیم، ابراهیم زمان آمد در عمل ثابت کرد ما می‌توانیم. وی عنوان کرد: ما هم توانستیم شاه را بیرون کنیم و هم تونستیم شورش‌های داخلی را که از طرف بت بزرگ بر ما تحمیل‌شده بود خاموش‌کنیم. توانستیم 8 سال جنگ تمام‌عیار با شرق و غرب را پشت سر بگذاریم و این جنگ ما را ساخت.


سال 80 خاتمی به هاشمی‌طبا رای داد!

سید مصطفی هاشمی‌طبا در گفت‌وگو با شرق درباره انتخابات سال 80 گفت: سال ٨٠ به خودم رأی دادم ولی آقای خاتمی گفت به تو رأی دادم، در تلویزیون هم گفت. ما با هم رأی دادیم بعد از رأی‌گیری از ما مصاحبه کردند که من گفتم به خودم رأی دادم، از آقای خاتمی که پرسیدند، گفت به آقای هاشمی‌طبا رأی دادم.


تاکنون هیچ نامزد انتخابات ریاست جمهوری انصراف نداده است!

رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: بر اساس قانون اگر نامزدی قصد انصراف دارد باید خود و یا نماینده اش موضوع انصراف را به شکل مکتوب به ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کند. تا این لحظه نامزدی انصراف خود را از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به شکل مکتوب به ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام نکرده است. ایسنا این خبر را منتشر کرد.


تفسیر مشاور روحانی از سخنان امروز رهبری

امروز رهبري معظم و رييس جمهور محترم هر دو از ضرورت آرامش و انضباط سخن گفتند.مشهد امروز ميدان آزمون داوطلبان، ستادها و هواداران در مورد ميزان التزام به قانون است. اگر امروز از قانون اطاعت نكنيم چگونه فردا مي توانيم قانون را اجرا كنيم؟ خبرآنلاین این خبر را منتشر کرد.


تمهیدات ترافیکی پلیس در روز انتخابات

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: طرح‌های ترافیکی ویژه انتخابات به استان‌ها ابلاغ شده و امیدواریم با این طرح‌ها همه با امنیت و آرامش کامل در انتخابات شرکت کنند، در راستای همین طرح‌ها پلیس راهور نیز وطایفی را بر عهده دارد. یکی از وظایف پلیس روانسازی ترافیک در محدوده شعب اخذ رای و صندوق‌ها است، در همین راستا ماموران پلیس اقدام به روانسازی ترافیک در این محدوده خواهند کرد و از شهروندان نیز می‌خواهیم با ماموران پلیس همکاری کنند. حضور ماموران پلیس راهور در معابر تا پایان ساعات اخذ رای ادامه خواهد داشت. ایسنا این خبر را منتشر کرد.


پیشنهاد کدخدایی برای اعلام نتایج آرا

سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی درباره عدم صلاحیت محمود احمدی نژادگفت: بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان بر اساس سوابق افراد است و نهایتاً با توجه به آرای اعضای شورای نگهبان اعلام نتیجه صورت می‌گیرد. طبیعتاً همانطور که در ادوار گذشته برخی‌ها رأی لازم را نداشتند ایشان هم رأی لازم را کسب نکرد. وی درباره اینکه وزیر کشور اعلام کرده که قرار است نتیجه انتخابات به صورت یکباره اعلام شود آیا این بحث به شایعات دامن نمی‌زند؟گفت:قانون تاکید نکرده که یک‌باره نتیجه انتخابات اعلام شود.اما تجربه‌ای که در ادوار گذشته داشتیم بعضی از موارد این بوده که از آنجا که انتخابات ریاست جمهوری حساس است پیشنهاد این است که نتایج به تدریج اعلام شود. ایلنا این خبر را منتشر کرد.


سازمان ملل: دریاچه ارومیه به چشم‌انداز زمین برگشت

گری لوییس نماینده برنامه عمرانی این سازمان درکشورمان گفت: زندگی آهسته آهسته به دریاچه نمک خشک شده ارومیه برمی‌گردد؛ دریاچه کم‌کم جان می‌گیرد و این نتیجه همکاری فوق‌العاده موفق دلسوزانی است که برخی ایرانی و برخی خارجی هستند. تلاش‌های دولت روحانی برای احیای این دریاچه موفقیت‌آمیز است. ایرنا این خبر را منتشر کرد.


ورود فدراسیون فوتبال به پرونده رسوایی اخلاقی یکی از بازیکنان

به دنبال انتشار خبری مبنی بر رسوایی اخلاقی یکی از بازیکنان خارجی شاغل در فوتبال ایران، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به این موضوع ورود کردند. گزارش‌هایی به دست مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال رسیده و آنها به صورت محرمانه رسیدگی این پرونده را در دستور کار خود قرار داده‌اند. گفتنی است کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال وظیفه بررسی پرونده این بازیکن را بر عهده دارد و به زودی تصمیم نهایی را در این باره می‌گیرد. میزان این خبر را منتشر کرد.


هشدار روزنامه اصلاح‌طلب درباره لیست‌های تقلبی

یک روزنامه اصلاح‌طلب، نسبت به انتشار برخی لیست‌های جعلی مربوط به انتخابات شورای شهر تهران که با لوگوهای جعلی منتشر شده است، هشدار داد.روزنامه «آفتاب یزد» نوشته است: در کمتر از دو روز مانده به برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات ریاست جمهوری، در معابر پرتردد و اماکن مملو از جمعیت همچون میادین اصلی شهر، ایستگاه‌های مترو و اتوبوس، تراکت‌های تبلیغاتی کاندیداها توزیع و دست به دست می‌شود که در میان آنها لیست‌های فیک و تقلبی به وفور وجود دارد.در همین راستا لیستی طی چند روز گذشته در ایستگاهای مترو پخش می‌شد که سه نفر نخست آن را محسن هاشمی، احمد مسجدجامعی و مرتضی الویری تشکیل می‌دادند اما در شماره ۱۵ این فهرست نام کاندیدای اصولگرا و حامی محمدباقر قالیباف نوشته شده بود!نکته جالب توجه آن است که این تراکت منقش به لوگوی «لیست امید» است و یک سوی آن هم منقش به تصویر یکی از سران اصلاحات و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است.از همین رو مردم باید گوش به زنگ باشند و تنها به لیست‌های منتشر شده از منابع رسمی رجوع کنند که از سوی پایگاه‌های اطلاع‌رسانی رسمی منتشر شده است.


هاشمی طبا:برای حفظ ایران به حسن روحانی رای دهید

مصطفی هاشمی طبا در کانال تلگرامی خود نوشت: از همه ي هم وطنان عزيز مي خواهم براي حفظ ایران ، كرامت و آينده و امنيت كشور به آقاي دكتر حسن روحاني راي دهند.


روایت  جالب تتلو از دیدار با رئیسی

امیر حسین مقصودلو(تتلو) در اینستاگرامش نوشت: دولت آقاى روحانى رو ٤ سال بهشون پیغام دادم! جوابمو ندادن! حتى به آقاى ظریف ایمل دادم سر انرژى هسته اى جواب دادن که به من ربطى نداره! ایمیلشون موجوده !! امّا آقاى رئیسى با اینکه پرواز مشهد داشت و همین الان هم تو راه هستند به من وقت دادن و با عشق و احترام به حرفام گوش دادن !! حرفى نمیمونه ...! آقاى رئیسى من به این که هوادار شما هستم تو این انتخابات افتخار میکنم.


واکنش هاشمی‌طبا به اظهارات میرسلیم

نامزد مورد حمایت حزب موتلفه اسلامی در نشست خبری امروز خود با اشاره به اینکه هاشمی‌طبا گفته بود به روحانی رای میدهد و از حامیانش نیز میخواهد به او رای دهند، گفت که او وقت مردم را تلف کرده است. اما هاشمیطبا در واکنش به این سخنان وی به خبرآنلاین گفت: ایشان هر چیزی می تواند بگوید. اما درباره اینکه من چه نظری دارم، مردم باید تصمیم بگیرند. وی با تاکید بر اینکه هر نامزدی می تواند نظر خودش را داشته باشد و مردم با رایشان نسبت به مواضع او اعلام نظر کنند، ادامه داد: کاش آقای میرسلیم میگفت آن نامزدی که اینقدر هزینه کرده و تمام کشور را پر از تبلیغ کرده و دست آخر به نفع یک نفر دیگر انصراف داده، وقت مردم را تلف نکرده است؟ این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پایان تاکید کرد: من رسالتی داشتم که با نامزدیم در انتخابات به آن عمل کردم.


هشدار رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی به وزیر کشور

حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با صدور نامه‌ای درباره تخلفات گسترده دولتی‌ها به وزیر کشور هشدار داد.


توافق میرسلیم و رئیسی بر حضور ضروری خود در انتخابات

سیدمصطفی میرسلیم کاندیدا دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سفری که با حجت‌الاسلام رئیسی دیگر کاندیدا دوازدهمین دوره انتخابت ریاست جمهوری به شهر مشهد داشته است، اظهار داشت: ما به این توافق رسیدیم که حضور هر دو ما در انتخابات ضروری است.وی تاکید کرد: حضور نامزدها و سلایق مختلف در انتخابات ریاست جمهوری می تواند باعث مشارکت حداکثری مردم و جلب رضایت مقام معظم رهبری شود.میرسلیم گفت: من امروز به مشهد آمدم تا در جوار امام رئوفمان، پایان کار این دولت ضعیف و ناتوان که کشور را دچار بحران کرده خواستار شوم.کاندیدا دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: افراد و نیروهای انقلابی که در فکر سعادت این کشورند، باید با یکدیگر نهایت همکاری را داشته باشند تا خطر تجدید این دولت را از سر ملت ایران دور کنند.وی در خصوص حمایت از رئیسی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: من دست حجت الاسلام رئیسی را در این همکاری می فشارم. ما در تحقق این هدف اصلی، اشتراک مسیر داریم‌ و برای حفظ کیفیت وکمیت آراء به نفع جبهه انقلاب تا پایان درصحنه انتخابات می مانم.


همایون شجریان: اجازه دهید موضع من بماند برای خودم

همایون شجریان درباره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اجازه دهید، موضع من بماند برای خودم هرچند که مردم، هر کدام از ما را بهتر از خودمان می‌شناسند و نظرات‌مان را می‌دانند.همایون شجریان - خواننده و فرزند محمدرضا شجریان - در متنی که در اینستاگرام خود منتشر کرده، آورده است:در این کره خاکیِ معلق در جهان هستی، این خاک همه‌چیز ماست و تا زمانی که حتی یک ایرانی در جهان زنده باشد، این خاک متعلق به آن ایرانی ست و نظرش مهم و محترم.دوستان عزیزم این روزها با گرم شدن تنور انتخابات، تنور شایعات نیز داغ‌تر شده است، برخی از این شایعات دامن پدر و بنده را نیز گرفته است، از احضار به دادگاه برای آلبوم "رگ خواب" تا وعده حضور و اجرا در مراسمی خاص تا هر از گاهی نامه‌ای بر له یا علیه کاندیداها در فضای مجازی یا مستقیم به خودشان تا حمایت و طرفداری تا ...خوش‌بینانه‌اش این است که افرادی خودجوش با این روش می‌کوشند تا پدر و من را مجبور به اعلام موضع کنند. اجازه دهید موضع من بماند برای خودم هرچند که مردم هر کدام از ما را بهتر از خودمان می‌شناسند و نظرات‌مان را می‌دانند. مردم صلاح خود را بهتر می‌دانند زیرا این روزها و آن روزها هر آنچه که باید می‌دیدند و می‌شنیدند را دیده و شنیده‌اند و بر همان اساس تصمیم می‌گیرند.


نامه ضدایرانی عربستان به دبیرکل سازمان ملل متحد

رژیم آل سعود در ادامه اقدامات خصمانه خود، در نامه‌ای خطاب به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد و همچنین رئیس شورای امنیت این سازمان، جمهوری اسلامی ایران را به فریب‌کاری، حمایت از تروریسم و بی‌ثبات کردن منطقه خاورمیانه متهم کرد. در این نامه که از سوی هیئت نمایندگی عربستان در سازمان ملل متحد تهیه شده است، رژیم جنایتکار آل سعود با تکرار گزافه‌گویی‌های سران این رژیم، جمهوری اسلامی ایران را به نقض قوانین بین‌المللی، ارتکاب جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت متهم کرده است. همچنین در این نامه، رژیم آل سعود در ادعاهایی واهی و مضحک، با تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان، ایران را به تشدید فرقه‌گرایی در عراق متهم می‌کند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار