رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی، گفت: تا این لحظه ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از نزدیک به ۳ میلیون واجد شرایط آذربایجان شرقی در انتخابات شرکت کرده‌اند که حدود ۶۵ درصد کل واجدین شرایط است و مشارکت بر اساس اطلاعات رسیده همچنان ادامه دارد.
کد خبر: ۴۲۶۷۶۰
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۲ 20 May 2017
 سعید شبستری خیابانی امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران از استقبال کم سابقه مردم آذربایجان شرقی از انتخابات ریاست جمهوری و شوراها خبر داد و اظهار کرد: تا این لحظه 1 میلیون و 800 هزار نفر از نزدیک به 3 میلیون واجد شرایط آذربایجان شرقی در انتخابات شرکت کرده‌اند که حدود 65 درصد کل واجدین شرایط است و مشارکت بر اساس اطلاعات رسیده همچنان ادامه دارد و در ساعات پایانی شب صف‌های طولانی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه دو شهرستان آذربایجان شرقی با کمبود تعرفه مواجه شدند که از ستاد انتخابات خواستار تعرفه جدید بودند، افزود: در تبریز نیز شعبات مختلف اعلام نیاز شد و تا کنون فقط در تبریز 240 هزار تعرفه جدید توزیع شده است.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در پاسخ به اینکه تخلفاتی به ستاد انتخابات گزارش شده است، گفت: تخلفات جزئی و تبلیغات انگشت شمار در داخل حوزه رأی گیری اعلام شده بود که سازمان یافته نبوده است.

شبستری از کشف یک شناسنامه تقلبی در یکی از شهرستان‌های استان خبر داد و ابراز داشت: فرد مورد نظر بلافاصله دستگیر شد و در اختیار مراجع قانونی قرار گرفت.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با شناسنامه «مَیّت» هم برای رأی دادن مراجعه کرده‌اند تصریح کرد: گزارشی در این زمینه نداریم امکان رأی دادن با این شرایط وجود ندارد چراکه در سامانه استعلام شماره ملی صورت می‌گیرد و در صورت چنین اقدامی برخورد می‌شود ضمن اینکه با این سامانه آنلاین امکان رأی دادن تکراری هم وجود ندارد.

معاون سیاسی و امنیتی آذربایجان شرقی با اشاره به ازدحام در برخی از حوزه‌های رأی گیری استان گفت: برای افزایش سرعت عمل اخذ رأی منشی‌های صندوق افزایش یافت و از مخابرات نیز خواستیم که پهنای باند را افزایش دهد که در پاسخ استعلام کد ملی و سرعت عمل بسیار مؤثر بوده است.

وی افزود: صندوق سیار هم به برخی شعب پر ازدحام اعزام شد ولی در این زمینه هم محدودیت داشتیم چراکه محل مأموریت هر صندوق مشخص است و کمتر امکان اعزام داشتیم.

شبستری خیابانی در پاسخ به سوالی مبنی بر انسداد سایت‌های استانداری‌ها و قطع اینترنت استانداری‌ها گفت: به دلیل ظهور ویروس باج گیر برای امنیت بیشتر در آستانه انتخابات این تصمیم اتخاذ شد، ضمن اینکه حملات سازمان یافته هم از خارج همیشه بوده و ادامه دارد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی به سؤال دیگری مبنی بر زمان آغاز اعلام نتایج تدریجی انتخابات، گفت: به استان‌ها فقط دسترسی مشاهده میزان مشارکت را داده‌اند ولی نتایج انتخابات الکترونیک به صورت لحظه‌ای در اختیار وزارت کشور قرار دارد ولی به اشتانها دسترسی نداده‌اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار