در حالی که اخباری مبنی بر برخی‌ تلاش‌ها برای کاندیداتوری محمدرضا عارف برای شهرداری تهران وجود دارد؛ اعضای شورای پنجم از این موضوع ابراز بی‌اطلاعی کردند و خروج او از مجلس را بعید شمردند.
کد خبر: ۴۵۲۸۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶ 04 July 2017
در حالی که شنیده‌ها حاکی از مطرح شدن نام محمدرضا عارف به عنوان گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران است؛ برخی از اعضای شورای پنجم از جمله حجت نظری، علی اعطا، ابراهیم خلیل آبادی، زهرا صدراعظم نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کردند. همچنین برخی اعضا بر این موضوع تاکید دارند که عارف لیدر فراکسیون امید در مجلس است و بیرون آمدن او بعید است. از سوی دیگر نیز برخی اعضا معتقد هستند که با خارج شدن فردی از مجموعه مجلس یا شورای شهر، نباید هزینه‌ای بر دوش دولت و دستگاه‌های مسئول بگذاریم.

هاشمی: اطلاعی از مطرح شدن عارف برای شهرداری تهران ندارم

محسن هاشمی در گفت‌وگو با ایلنا از این موضوع ابراز بی‌اطلاعی کرد.

نباید هزینه‌ بر دوش دولت و دستگاه‌های مسئول بگذاریم

زهرا صدراعظم‌نوری درباره احتمال انتخاب محمدرضا عارف به عنوان شهردار تهران، گفت: تا جایی که من اطلاع دارم؛ آقای عارف تا این لحظه از گزینه‌های احتمالی برای شهرداری تهران نیستند. ایشان در حال حاضر نماینده مجلس و رییس فراکسیون امید هستند.

او ادامه داد: طبیعی است که هر نفری که از مجلس و فراکسیون امید خارج شود، باید یک پروسه‌ای طی شده و هزینه‌ای مصرف شود تا نماینده‌ دیگری وارد مجلس شود. البته با توجه به شایستگی‌هایی که آقای عارف دارند، این مسئله تا این لحظه اصلا مطرح نشده است.

عضو منتخب شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه هیچ گاه آقای عارف به عنوان گزینه احتمالی شهرداری مطرح نخواهد شد، خاطرنشان کرد: ما بنا نداریم؛ شهردار تهران را از درون شورا و مجلس انتخاب کنیم؛ چرا که اعضای شورا و مجلس از طریق رای مردم انتخاب شده‌اند و ما برای رای مردم اهمیت قائل هستیم و وفادار به رای مردم هستیم. نباید با خارج شدن فردی از مجموعه مجلس یا شورای شهر، هزینه‌ بر دوش دولت و دستگاه‌های مسئول بگذاریم.

صدراعظم نوری تاکید کرد: آقای عارف یک شخصیت برجسته و تاثیر‌گذار و موثر هستند و با توجه به اینکه رییس شورای عالی اصلاح‌طلبان و رییس فراکسیون امید هستند، طبیعتا اعضای شورا ایشان را پیشنهاد نمی‌دهند. ما نمی‌خواهیم تاثیرگذاری او در مجلس را قطع کنیم.

او ادامه داد: آقای عارف مسئولیت مهمی را در مجلس برعهده دارند و مسئولیت، هدایت و راهبری حدود 100 نفر از نمایندگان مجلس برعهده اوست و ما نمی‌خواهیم ایشان را از آنجا خارج کرده و به جای دیگری منتقل کنیم.

سالاری: عارف قابلیت بالایی برای شهردار شدن دارد

محمد سالاری؛ عضو دیگر شورای پنجم نیز در مورد احتمال کاندیداتوری عارف برای شهرداری تهران گفت: آقای عارف یکی از سرمایه‌های ارزشمند و گرانبهای جریان اصلاح‌طلبی هستند و قطعا با توجه به قابلیت بالایی که برای شهردار شدن دارند، شورای شهر نیز از حضور ایشان استقبال می‌کند، اما اینکه آیا ایشان تمایلی برای پذیرش این پست دارند یا خیر را خود ایشان باید اعلام کنند.

خلیل آبادی: بعید است، عارف از مجلس بیرون بیاید

ابراهیم خلیل آبادی در همین رابطه به خبرنگار ایلنا، گفت: همه چهره‌های ملی توانمند می‌توانند، به عنوان گزینه شهرداری تهران مطرح شوند و مساله خاصی در این باره وجود ندارد، اما هیچ حرف و نقلی در این باره نشنیده‌ام.

وی افزود: آقای عارف در مجلس، لیدر فراکسیون امید و اصلاح‌طلبان است و آنجا نباید از حضور ایشان خالی شود؛ ولی اگر اعضا به این تصمیم برسند، باید در این باره فکر شود. مطرح شدن عارف برای تصدی شهرداری تهران، چیز بدی نیست، اما من احساس می‌کنم که بعید است از مجلس بیرون بیایند.

حبیب‌زاده: کاندیداتوری عارف برای شهرداری تهران صحت ندارد

افشین حبیب‌زاده منتخب شورای پنجم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در واکنش به احتمال کاندیداتوری محمدرضا عارف به عنوان شهردار تهران به شدت ابراز تعجب کرد و گفت: این خبر را به شدت تکذیب می‌کنم. کاندیداتوری عارف برای شهرداری تهران صحت ندارد و با عقل جور در نمی‌آید که رئیس فراکسیون امید مجلس، شهردار تهران شود.

امانی: عارف، مجلس را ترک نخواهد کرد

شهربانو امانی نیز با اشاره به اینکه دکتر عارف از سال 92 فرایندی جدید را در سپهر سیاسی کشور ایجاد کرده است، افزود: در انتخابات مجلس، به عنوان رییس شورای عالی اصلاح طلبان انسجام این جریان را در سراسر کشور حفظ و به خوبی آن را مدیریت کرد. خوشبختانه فراکسیون امید با رای بی سابقه مردم تهران، وارد مجلس شد. عارف به شایستگی از عهده ریاست این فراکسیون و بازی سیاسی پارلمانی برآمد.

وی ادامه داد: از نظر این عضو شورای شهر این خبر فقط در حد شایعه بوده و دکتر عارف با توجه به پیشینه سیاسی و اجرایی خود، امکان ندارد جایگاه خود را در مجلس رها کند و با توجه به شناختی که بنده از اخلاقیات عارف دارم مطمئن هستم، او مجلس را رها نخواهد کرد.

رسولی: عارف برای تصدی پست ریاست‌جمهوری مناسب‌تر است تا شهرداری تهران

حسن رسولی؛ منتخب شورای شهر تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره مطرح شدن محمدرضا عارف به عنوان کاندیدای شهرداری تهران اظهار کرد: این خبر صحت ندارد و به نظرم اگر قرار است؛ شایعه‌ای درباره آقای عارف مطرح شود، بهتر است؛ درباره کاندیداتوری ایشان برای ریاست جمهوری 1400 صحبت شود.

وی تصریح کرد: من در جلسات شورای پنجم چنین موضوعی را نشنیده‌ام و همانطور که گفتم، آقای عارف بیشتر برای تصدی پست ریاست‌جمهوری مناسب است تا شهرداری تهران.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار