استاندار آذربایجان شرقی:
استاندار آذربایجان شرقی گفت: ما در واحدهای صنعتی مشکل مالی نداریم، بلکه مشکل تکنولوژی داریم چراکه با تکنولوژی ۵۰ سال قبل نمی‌توان در بازار جهانی رقابت کرد و سریعا به تعطیلی کشیده می‌شود.
کد خبر: ۵۰۷۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۳ 12 October 2017
 مجید خدابخش در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی که با حضور قایم مقام وزیر کشور در استانداری برگزار شد، با تاکید بر اینکه کلینیک تخصصی بررسی مشکلات واحدهای صنعتی استان باید راه اندازی شود اظهار کرد: شرکت‌هایی داریم که بیش از دو دهه است که زیان‌ده هستند ولی این زیاندهی موقع واگذاری به بخش خصوصی خود را نشان داد.

وی با اشاره به اینکه واحدهای واگذار شده ممکن بود با شیب ملایم به تعطیلی کشیده شود ولی با واگذاری به بخش خصوصی، این تعطیلی با شیب تند صورت گرفت، افزود: این نشان می‌دهد که ما در واحدهای صنعتی مشکل مالی نداریم، بلکه مشکل تکنولوژی داریم چراکه با تکنولوژی 50 سال قبل نمی‌توان در بازار جهانی رقابت کرد و سریعا به تعطیلی کشیده می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی بر به روزسازی تکنولوژی واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک در استان تاکید کرد و گفت: باید با تکنولوژی روز، محصولات مورد نیاز بازار را تولید کرد و مشاورهای تدوین استراتژی در واحدها بکارگیری شود.

وی وجود ظرفیت بالای علمی و صنعتی در استان را یادآور شد و تصریح کرد: این مشکلات باید در این استان حل شوند، هر واحد صنعتی نسخه مخصوص خود را دارد و نمی‌توان نسخه واحدی برای همه نوشت.

خدابخش تسهبیلات اعطایی به واحدهای تولیدی را یادآورشد و با اشاره به اینکه باید فشار تضمین بانک‌ها را کاهش دهیم ابراز داشت: وقتی طرحی توجیه اقتصادی دارد، نباید بانک‌ها برای تضمین بیشتر فشار بیاورند تا واحدهای تولیدی امکان رشد داشته باشند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار