رصد‌خانه «تابناک»، خبرهایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیترهایی مانند:شأن شورای نگهبان نبود به مسئله سپنتا ورود کند/ادعای حمید بقایی درباره‌ی دو کارمند سابق خود/ظهور دوباره جادوگری در فوتبال ایران؛ این بار گل گهر سیرجان/کنایه سنگین مجری قدیمی به صداوسیما و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۵۱۸۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۷ 03 November 2017
تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد؛ خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید. 
 
ابتکار: روحانی به وعده‌اش عمل کرده است
 
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: آقای روحانی اعلام کردند که 30 درصد از پست‌های مدیریتی کشور در اختیار زنان قرار می‌گیرد و این اتفاق در حال رخ دادن است.معصومه ابتکاردر خصوص عدم تحقق وعده‌های رئیس‌جمهور درمورد حضور بانوان در کابینه گفت: آقای دکتر روحانی کار بسیار اصولی و درستی انجام دادند و اعلام کردند بیش از 30 درصد مناصب به زنان اختصاص خواهد یافت. ابتکار در ادامه افزود: یعنی مهم‌تر از اینکه یک، دو یا سه وزیر زن داشته باشیم این است که بانوان در تمام لایه‌های مدیریتی کشور حضور داشته باشد. ایشان اعلام کردند که 30 درصد از پست‌های مدیریت کشور در اختیار زنان قرار می‌گیرد و این اتفاق در حال رخ دادن است.معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به این سؤال که آیا این وعده به‌واقع در حال محقق شدن است، گفت: روز چهارشنبه وزیر ورزش و جوانان دومین معاون خود را از بین بانوان انتخاب کرد، هفته قبل وزیر بهداشت اولین معاون وزیر زن و هفته قبل از آن نیز وزیر راه و شهرسازی خانم شرفبافی را به‌عنوان سرپرست جدید شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.وی در ادامه تأکید کرد: این گونه اقدامات بهتر از این است که یک، دو یا سه وزیر زن داشته باشیم. بنابراین آقای روحانی به وعده خود عمل کرده و کار زیر بنایی در حال انجام است و انشاالله وقت آن می‌شود که وزیر زن هم داشته باشیم.

اصغرزاده: روحانی باید به وعده هایش عمل کند
 
یک فعال سیاسی اصلاح طلب اظهارداشت: ما قبول داریم که شکاف دولت- ملتی وجود دارد و دولت ها مشکلاتی دارند و نباید این مشکلات به پای اصلاحات نوشته شود.ابراهیم اصغرزاده فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا از عملکرد دولت آقای روحانی راضی هستید؟، گفت: بیشتر از عملکرد اصلاح طلبان ناراضی هستم تا عملکرد دولت آقای روحانی. اگر اصلاح طلبان هویت اصلاح طلبانه خود را زمین بگذارند دیگر اصلاح طلبی باقی نمی ماند که از آقای روحانی حمایت کند.این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: آقای روحانی از ابتدا گفتند که میانه رو هستند اما باید توجه داشت که نیروهای میانه، پایگاه اجتماعی قوی ای ندارند.وی تصریح کرد: اصلاح طلبان چون بدنه اجتماعی قوی داشتند از آقای روحانی حمایت کردند. ولی این موضوع به مفهوم این است که استحاله نشوند و اصلاح طلب باقی بمانند و باز هم از میانه رو ها حمایت کنند. اگر اصلاح طلبان بخواهند ادای بروکراتها را دربیاورند و میانه رو شوند مردم تمام اشتباهها، ندانم کاری های دولت و ضعف ها را به حساب اصلاح طلبان می گذارند./اعتماد

حضور وکیل بقایی در دفتر قاضی‌پور
 
بعد از حواشی که با افشای تخلفات بقایی از سوی قاضی‌پور مطرح شد؛ وکیل معاون احمدی نژاد به دیدار نماینده ارومیه رفت که عکس آن در فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی دست به دست می‌شود .

نذری که پدر شهید حججی برای پسرش کرد
 
پدر شهید محسن حججی حکایت جالبی از نذر برای پسرش در دوران اسارت گفت.پدر شهید حججی درباره جزئیات اسارت پسرش توسط داعش گفت: ما خبر اسارت را نشنیدیم. ما تصویری را که داعش در شبکه های اجتماعی پخش کرده بود را دیدیم. به پادگان لشکر نجف اشرف رفتیم و پرسیدیم چه اتفاقی افتاده. اول نمی خواستند به ما بگویند و بعد که قانع شدند، ما مطمئن شدیم فرزندانمان در اسارت داعش است. از زمان رسیدن تصویر اسارت تا زمانی که خبر شهادت او را دادند، بدترین لحظات زندگی من بود. نگرانی داشتیم و مضطرب بودیم، وقتی همه می گفتند دعا کنید آزاد شود، ما دعا می کردیم شهید شود. هیچ پدر و مادری راضی به مرگ فرزندشان نیست، ولی ما آن موقع راضی بودیم، به حدی که مادرش گوسفند نذر کرد بچه اش شهید شود.چون می دانستیم فرزندمان دیگر زنده برنمی گردد. می دانستیم دارند او را شکنجه می کنند. تا آن موقعی که ساعت 2 و نیم صبح خبر شهادت آمد ناگهان ناله مادر و خواهرش بالا رفت، آرامش خاصی به من دست داد. دیگر مطمئن شدم محسن رفت، ولی از ته دل خوشحال شدم که آزاد شد، رها شد. بعد از آن که بحث شهادت پیش آمد و عظمتی که خداوند به ایشان داد اصلا غمش را فراموش کردیم. ما او را به حضرت زهرا سپردیم و حتی نگران هم نشدیم./خبرآنلاین
 
شأن شورای نگهبان نبود به مسئله سپنتا ورود کند
 
میرمحمد صادقی درباره لغو عضویت سپنتا نیکنام، توضیح داد: به طور کلی قانون اساسی وظیفه همه نهادها را مشخص کرده است و هیچ نهادی نباید بیش از آنچه که در قانون اساسی و قوانین عادی پیش بینی شده، اقداماتی انجام دهد و صلاحیت خودش را فراتر از آن مطرح کند.این حقوقدان درباره قانون اساسی و نقش شورای نگهبان، بیان کرد: وظایف شورای نگهبان اصول مشخصی را دارد، بنابراین انتظار می رود شورای نگهبان به عنوان پاسدار قانون اساسی بیش از هر نهادی به این قانون توجه کند و بعد از تصویب قانون ظرف ده روز می‌تواند بگوید که خلاف شرع یا مفاد قانون اساسی است؛ این ده روز را می‌تواند ده روز دیگر هم تمدید کند و اگر واکنشی نداشت یعنی موضوع تایید شده و با مبانی شرع و عرف منطبق است.او باتوجه به مدت ده روزه شورای نگهبان، ادامه داد: تدوین کنندگان قانون اساسی به مساله توجه داشتند که وضعیت کشور معلق باقی نماند و شورای نگهبان مدت محدودی فرصت داشته باشد. اصل را هم بر صحت می‌گذارند، از جهت قانون اساسی و قانون شرعی درست است. اگر بنا باشد شورای نگهبان هر زمانی قانونی که خودش خلاف شرع اعلام نکرده است و بعدا بیایید و بگوید خلاف شرع است، یعنی در این ده روز در قانون اساسی پیش بینی شده بوده بی دلیل است؛ بنابراین به نظر من این رویه خلاف قانون اساسی است و به ویژه اینکه در یک دوره این فرد در شورا حضور داشته و به یکباره یادمان بیایید خلاف شرع است، درست نیست.این حقوقدان استدلال‌های شورای نگهبان را نادرست دانست و افزود: قواعدی هم مثل نفی سبیل مطرح می شود هیچ ارتباطی به وظایف شورای شهر ندارد؛ چون آنها اقداماتی در راستای بهتر شدن شورای شهرها می‌کنند، پس استدلال‌ها از این جهت هم درست نیست. ضمن اینکه یک اصل کلی در آموزه‌های خودمان داریم و این اصل می‌گوید هرچه برای خودت نمی‌پسندی برای دیگران هم نپسند؛ آیا ما می پسندیم که یک کشور اروپایی چنین موضعی را علیه مسلمانان بگیرد؟صادقی در پایان اشاره کرد: شان شورای نگهبان نبود که در این قضیه ورود کند، مردم هم چنین موضعی را نمی‌پسندند. شورای نگهبان نهاد مقدسی است نباید واکنش‌های شورای نگهبان به نحوی باشد که عامه مردم نسبت به موضع‌گیری‌های شورای نگهبان توجیح نشوند./خبرآنلاین

تغییر قانون انتخابات برای اقلیت‌های دینی با دستور لاریجانی
 
محمد محمودی شاه‌نشین عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  تسنیم، از تشکیل کارگروهی در این کمیسیون به دستور علی لاریجانی رئیس قوه مقننه برای اصلاح تبصره 1 ماده 26 قانون انتخابات خبر داد و گفت: قرار است این تبصره شفاف‌ سازی شود.وی تصریح کرد: این کارگروه این بند از قانون انتخابات را به گونه‌ای اصلاح خواهد کرد که هم نظر شورای نگهبان و هم اقلیت‌های دینی تامین شود.نماینده مردم شهریار و شهرقدس در مجلس با بیان اینکه نتیجه جمع‌بندی کارگروه تشکیل شده در قالب یک طرح به مجلس ارائه می‌شود، افزود: در این طرح اقلیت‌های دینی مکلف خواهند شد در هر انتخاباتی که شرکت می کنند تنها به کاندیدای خود رای بدهند.در ماده 26 قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور شرایط انتخاب‌شوندگان هنگام ثبت نام را به شرح زیر آورده است: تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، حداقل سن 25 سال تمام، سکونت حداقل یک سال متصل به زمان اخذ رأی در محل، اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه، ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دارا بودن سواد خواندن و نوشتن به اندازه کافی.همچنین در ‌تبصره 1 این ماده ذکر شده است: اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.

تهدید به ترور جلال جلالی زاده؟!

«جلال جلالی زاده» رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در کردستان، در متن کوتاهی در صفحه‌ی شخصی خود به شنیده‌ای مبنی بر ادعای «تهدید به ترور» اشاره کرده است.دکتر جلالی زاده، پریروز نوشت:«در پی سلسله احضارهای اینجانب، که دیروز نوبت «محمد آزاد» [برادرزاده‌ی جلالی زاده] بود و امروز نوبت من رسید، یکی از مقامات امنیتی به من اطلاع داد که به اطلاعاتی مخفی دست یافته‌اند که گویا گروه کومه‌له قصد ترور من و خانواده‌ام را دارد. از این سخن دچار شگفتی شدم. سؤالی که به ذهن من خطور کرد، مگر گروهی که پدر و برادرم را ترور کردند، نفعی بردند که اکنون  کومه‌له از تهدید به ترور من نفعی ببرند؟ البته تذکرات تند و جدی راجع به فعالیت‌های انتخاباتی و مواضع سیاسی و مطالب کانالم داده شد. آخر و عاقبت خدمت به مردم!»

ادعای حمید بقایی درباره‌ی دو کارمند سابق خود

«حمید بقایی» معاون دولت احمدی‌نژاد که پرونده‌ی اتهامی او در جریان رسیدگی است، مدعی است که دو کارمند سابق او در سال ۹۴ علیه او اتهاماتی «بی پایه و اساس» مطرح کرده‌اند و او «بی گناه» است.آقای بقایی در کانال تلگرامی خود نوشته است: «در سال ۱۳۸۹ حراست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بر اساس پیگیری و دستور وزارت اطلاعات دو تن از کارکنان متاهل سازمان که یکی از آنان در دفتر حوزه ریاست و دیگری راننده روابط عمومی بودند را اخراج نمود، و چندی بعد علت اخراج آنها در سطح سازمان به دلایل ناشناخته انعکاس یافت».وی با اشاره به بازداشت طولانی مدت خود در سال ۱۳۹۴، می‌گوید که در مقطعی در اختیار وزارت اطلاعات بوده و آن دو نفر در آن مدت علیه او «خروار خروار اتهامات بی پایه و اساس به انسانی بیگناه برای رهائی از آبرو ریزی خودشان و رفع فشار بازجویان!» مطرح کرده‌اند.وی در عین حال تاکید کرده است که «ادعاهای پوچ شفاهی افراد علیه دیگران از منظر قانون و شرع محلی از اعراب ندارد».

کنایه امام جمعه قزوین به رییس‌جمهور
 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: امام راحل فرمودند که هرگز سلاح مبارزه با امریکا را زمین نگذارید، یعنی هر زمانی که ما این سلاح را زمین گذاشتیم دشمن نسبت به ما تعرض خواهد کرد، با این توصیه امام(ره) باید متوجه شویم که چقدر حرف غلطی است که کسی می گوید ما موشک نیاز نداریم.امام جمعه قزوین اذعان کرد: برخی ها اشاره می کنند که مذاکره با آمریکا دیوانگی است باید از آنها پرسید این دیوانگی از چه زمانی بوده است؟ مردم، علما و بزرگان سیاسی انقلاب از گذشتگان بسیار دور تا به امروز صهیونیست و آمریکا را دشمن می دانستند.وی افزود: ملت ایران سال هاست که با شعار "مرگ بر آمریکا” نشان داده بودند که مذاکره با آمریکا دیوانگی است؛ اما برخی ها امروز خیلی دیر گفتند که مذاکره با آمریکا دیوانگی است.امام جمعه قزوین اضافه کرد: کار آن کسانی که کلام خدا را نادیده بگیرند و با سلایق شخصی و منافع گروهی خودشان تصمیم می گیرند تا با دشمنان خدا دوستی کنند، دیوانگی است و این را قرآن فرموده و بر آن تأکید کرده است./ایسنا

عصبانیت کی روش از یک زن که پول تیم ملی را برد!
 
کارلوس کی‌روش در ابتدای تمرین امروز (پنجشنبه) تیم ملی اظهار کرد: خانمی پولی که متعلق به تیم بود را برای مصارف شخصی اش برداشت ولی فدراسیون از این خانم حمایت کرد تا به تیم لطمه بخورد. الان نیاز به بازی خوب دوستانه مانند بلغارستان، پرتغال و... داریم ولی پولی که نیاز داریم در حساب فیفا نیست. کیروش تصریح کرد: منظورم پولی است که متعلق به بازیکنان تیم ملی برای حضور در جام جهانی قبلی بود. این سرکار خانم جوری رفتار کردند که انگار او این پول را آورده است ولی این پول بازیکنان بود. شما فکر می‌کنید فدراسیون از کدام گروه حمایت می‌کند؟ بارها گفتم که نمی‌خواهم درباره این مسائل صحبت کنم. شما باید بروید و بپرسید این پول کجاست؟ بودجه آماده سازی کجاست؟ از من دیگر نپرسید. بگذارید کارم را ادامه دهم. درباره هوا، چمن، زندگی و... از من بپرسید. من هم اگر بخواهم می‌توانم پروپاگاندای خوبی باشم ولی خسته ام. از دفعه دیگر راجع به هواشناسی از من بپرسید./خبر ورزشی

دفاع تاجزاده از عملکرد روحانی در معرفی وزیر علوم
 
 مصطفی تاجزاده گفت: حرف ما به آقای روحانی این است که مردم برای تحقق این وعده ها به شما رای داده اند. شما نیز شرعا، عرفا، به لحاظ انسانی  ملی موظف به اجرای وعده های خود هستید. روحانی باید در مقابل وعده هایی که توان اجرایی آن را نیافته است، به مردم توضیح دهد. دست و پای روحانی با وجود حمایت 24 میلیونی بسته است، اگر احساس کنند که این 24 میلیون هم دیگر از وی حمایت نمی کنند، نابودش خواهند کرد. من فکر می کنم که آقای روحانی در عین حال می خواهد تعامل لازم را هم داشته باشد. دانشگاه بار دیگر در حال قدرت گیری است. در همین ماجرای وزارت علوم، روحانی تعامل کرد، اما به این معنی نیست که بر سر حقوق دانشجویان معامله کرد. چرا که روحانی می داند به حمایت دانشگاه نیاز داد. به همین جهت من خوشحالم که آقای غلامی برای تحقق وعده های روحانی تلاش خواهد کرد./جماران

دعوت آیت الله علم الهدی از حامد زمانی برای برگزاری کنسرت
 
وحید جلیلی، معاون سابق فرهنگی شهرداری مشهد گفت: در همان اوایل کارم یک جلسه با آقای علم‌الهدی داشتم؛ ایشان گلایه کردند که شما موسیقی کم تولید می‌کنید و تأکید داشتند مخالفت من بحث دیگری دارد وگرنه من با کدام آموزشگاه موسیقی در مشهد مخالفت کرده ام؟ ایشان گفتند من تنها با یکی از قالب های ارائه موسیقی مخالفم اما مبانی من در موسیقی مثل مبانی امام (ره) و بلکه بازتر از ایشان است. حتی یک بار ایشان اصرار کردند که حامد زمانی را برای اجرای برنامه ای در مهدیه دعوت کنیم که البته شبی که فردایش قرار بود برنامه اجرا شود با مداخله بعضی دیگر، جلوی اجرای پیشنهاد ایشان گرفته شد!/فارس

ظهور دوباره جادوگری در فوتبال ایران؛ این بار گل گهر سیرجان
 
روز چهارشنبه در یکی از مسابقات لیگ یک اتفاق عجیبی افتاد که خبر از وجود سحر و جادو در فوتبال ایران می دهد. یکی از عوامل تیم دسته‌یکی گل گهر سیرجان پیش از بازی تیمش با تیم خونه به خونه بابل به زمین رفته و مایعی را دور دروازه می‌ریزد که به نظر می‌رسد منظور او از این کار طلسم کردن دروازه خودی برای عبور توپ باشد. نکته جالب اینجاست که در بازی یک بار دروازه این تیم باز شد ولی پس از پذیرفته شدن گل توسط داور، کمک داور مسابقه رای به مردودی گل داد و پذیرفته نشد. اتفاقی که گفته می‌شود به ادعای افرادی که آن مایع را در اختیار تیم گذاشته‌اند به خاطر طلسم آن افتاده است. نکته دیگر اینجاست که تیم گل گهر از یک سرمربی خارجی استفاده می‌کند که قاعدتا نباید به چنین مسائلی اعتقاد داشته باشد. جواد نکونام، سرمربی خونه‌به‌خونه هم در صحبت‌های خود اشاره‌هایی به این ماجرا داشت و گفت: روز چهارشنبه یکسری اتفاقات رخ داد که مدارک مستند آن را در اختیار داریم و حاضریم آنها را در اختیار مراجع تصمیم گیری فوتبال کشور قرار دهیم. وای به حال فوتبال سیرجان و حتی فوتبال ایران که تیمی در لیگ آن بخواهد با این ابزارها نتیجه گرفته و حریفان را شکست دهد./ایلنا
 
کنایه سنگین مجری قدیمی به صداوسیما

محمود شهریاری مجری با سابقه تلویزیون که در هفته‌های گذشته به دلیل تراشیدن ریش‌هایش در اعتراض به اختلاس هاحاشیه ساز شده بود، به انتقاد از بازیگرانی می‌پردازد که به حیطه اجرا ورود می‌کند. او معتقد است در اغلب موارد بازیگرانی که به سمت اجرا آمدند جذابیت‌شان را برای کارگردانان از دست دادند و در کار بازیگری‌شان خلل‌هایی وارد می‌شود. او همچنین با انتقاد از مدیران تلویزیون می‌گوید که ناراحت کننده است که صداوسیما با هزاران کارمند از شبکه‌ای که ۲۰ کارمند دارد، کپی برداری می‌کند. این مجری در پایان به مدیران صداوسیما هم طعنه می‌زند و می‌گوید: «معضل دیگری هم که تلویزیون روبرو شده، کپی برداری از روی شبکه های ماهواره ای است. تلویزیون ایران بالغ بر ۶۰ سال قدمت دارد و هزاران کارمند، اما از روی دست تلویزیونی که ۲۰ کارمند دارد، شوی استعدادیابی کپی می کند. من واقعا غصه می خورم، وقتی در برنامه تلویزیون حتی جملاتی را می شنوم که عینا در برنامه های ماهواره ای گفته می شود.»/انتخاب

میرتاج‌الدینی: ما شهامت داریم احمدی‌نژاد را نقد کنیم

محمدرضا میرتاج الدینی، معاون پارلمانی دولت دهم اظهار کرد: ما در حال حاضر این شهامت را داریم که به کسی که رییس جمهور بوده و با او کار کرده ایم، انتقاد کنیم. وی در ادامه، اظهار کرد: در رابطه با آقای احمدی نژاد و اطرافیانش نیز باید بگویم که نمی توان از آنها به عنوان یک جریان سیاسی تعبیر کرد بلکه آنها بیشتر یک حلقه و مجموعه هستند و اکثریت اعضای کابینه نهم و دهم از سال ها قبل دیگر با ایشان همراه نیستند. معاون پارلمانی دولت دهم خاطرنشان کرد: در سال ابتدایی بعد از پایان دولت دهم برخی مهمانی ها و جلسات تشکیل می شد اما بعدها این جلسات نیز منتفی شد و افراد محدودی دورشان ماندند. میرتاج الدینی تاکید کرد: انتقاد اصلی ما به آقای احمدی نژاد این بوده که ایشان طوری حرکت کرد که همه نیروهای اصیل اطرافش را کنار زد و نتوانست آنها را حفظ کند به طوریکه از جریان روحانیت و نیروهای اصیل انقلابی فاصله گرفت و حتی اعضای کابینه ایشان نیز به رفتارهایش منتقد هستند./ایسنا

جلیلی: قبلا کسی جرات نداشت بگوید آمریکا دشمن نیست

سعید جلیلی در چهارمین اجلاسیه کنگره ملی همفکری بسیج دانش آموزی در ساختمان قدیم مجلس با بیان اینکه عده ای قصد دارند چهره آمریکا را تلطیف کنند، خاطر نشان کرد: ترامپ استثنا نیست بلکه این فرد ادامه دهنده سیاست های دولت قبلی آمریکاست که تحریم ها را تمدید و برای صدور روادید مانع ایجاد کردند. جلیلی تاکید کرد، در چهار سال گذشته مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که نمی توان به آمریکا اعتماد کرد و این جمله مبتنی بر تجربه و منطق بود اما عده ای تردید کردند. نماینده ولی فقیه در شورای امنیت ملی با بیان اینکه عده ای قصد دارند چهره آمریکا را تلطیف کنند، خاطر نشان کرد: در گذشته کسی اجازه اینکه بگوید آمریکا دشمن نیست، نداشت ولی امروز عده ای می خواهند چهره دشمن را بزک کنند و آن را دشمن ایران نمی دانند./ایرنا

جمنا اجماع نبود، نهایتا جمع ۷۰ درصدی بود

حمیدرضا حاجی بابایی، عضو جبهه مردمی با تاکید بر اینکه در جریان اصولگرایی باید به وحدت بیش از آنچه در جمنا اتفاق افتاد برسیم، اظهار داشت: آن وحدت حداکثری بود اما باید این حداکثر افزایش پیدا کند و معتقدم جمنا جمع حداکثری ۷۰ درصدی بود اما اجماع نبود. وی در رابطه با اینکه آیا قالیباف هم در هیئت مشورتی حضور دارد، گفت: بسیاری از افراد در این هیئت حضور دارند که به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند و با توجه به اینکه به سمت اجماع حداکثری بیشتر حرکت می‌کنیم باید بسیاری از بحث‌ها مطرح و در مورد آن تصمیم‌گیری شود. نماینده مجلس شورای اسلامی در رابطه با اینکه برخی معتقدند در جریان اصولگرایی باید پیرمردها کنار رفته و جوانان جایگزین شوند، گفت: جریان اصولگرایی و یا هر جبهه دیگری نیاز به این دارد که از همه اقشار جامعه، صنوف و مقاطع مختلف سنی در آن فعالیت کنند. بنابراین اصولگرایان همه باید ورود کنند و کسی در این زمینه شک ندارد اما در وقوع این اجماع باید سعی شود که اتفاق بیفتد./ایلنا

امام‌ جمعه شیراز: روز ۷ آبان سال‌های گذشته بی‌حجابی مطلق بود

آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز : روز ۷ آبان (زادروز کوروش) در سال های پیش بی حجابی مطلق بود و گناهانی بود که شرم دارد بیان آن، شعارهای هنجار شکنی بر علیه نظام بود و مسئولین در سال جاری بدون هزینه برای کسی توانستند در مقابل آن موج تبلیغات گسترده رسانه های وابسته ایستادگی کنند هرچند امروز با دشنام آنها و ادبیات گاوچرانها مواجه شدند اما برای خدا حرکت کردن اعتبار و آبرو کسب می شود./انتخاب

نامردها مذاکره قبلی را زیر پا گذاشتند باز توقع دارند با آنها مذاکره کنیم

آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران: برای طاغوت‌ها انسانیت مطرح نیست، فضیلت و تقوا مطرح نیست. آنها فضیلت را نه می‌شناند و نه آن را باور دارند، آنها به دنبال منافع خودشان هستند. مرحبا به رئیس‌جمهور کشورمان که گفت: عجب! می‌گویند باز مذاکره کنیم! نامردها؛ شما مذاکره قبلی را زیر پا گذاشتید باز توقع دارید ایران با شما مذاکره کند این هم یک نکته دیگری است که باید طاغوت را شناخت.

قراردادی بستید که ذلت است

آیت‌الله علم‌الهدی، خطیب جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه شما دلداده دین هستید و متدین هستید تصریح کرد: حجت امام زمان فرمودند نرمش قهرمانانه اما عوضی عمل کردید. قراردادی بستید که اگر ما خلافش عمل کنیم نقض برجام است، اینها ذلت است، شما رفتید در چاله آب سنگین اراک سیمان ریختید و سانتریفیوژها را از دستگاه‌ها جدا کردید؛ اشتباه کردید، فهم این اشتباه برای این ملت خیلی هزینه داشت. دیگر اشتباه دوم را نکنید؛ این ملت دو سال این برجام را تجربه کردند؛ اروپایی‌ها همین الان در حال خیانت هستند و پشت آمریکا هستند و دم از قدرت دفاعی ما می‌زنند و با خائنان دوباره برجام اروپایی درست نکنید و همان راه مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی را دنبال کنید، دائم جلسه نگذارید و مرد و مردانه جلوی این ضربات مهلک به اقتصاد را بگیرید، جلوی واردات را بگیرید، واردات خودوری خارجی ما با 4 سال قبل قابل مقایسه نیست./تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار