فارس:تیم تراکتورسازی تبریز در نیم فصل محرومیت جذب بازیکنش به اتمام می‌رسد.
کد خبر: ۵۲۴۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰ 14 November 2017
تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز  سال گذشته به دلیل شکایت چند بازیکن خارجی خود به فیفا از 2 پنجره نقل و انتقالات نیم فصل محروم شده بود.

همین محرومیت سبب شد که تیم تراکتورسازی فصل نقل و انتقالات زمستانی سال گذشته و شروع فصل امسال را از دست داده و با بازیکنان قبلی خود همچنین بازیکنان تیم پایه‌اش به کار ادامه دهد.

اتمام سربازی اخباری و بازگشت اجباری وی به سایپا، جدایی ادینهو و کرار، پیوستن سعید آقایی به سپاهان و خالد شفیعی به لیگ کره جنوبی تعداد بازیکنان تیم تراکتورسازی برای شروع فصل را کمتر کرده و تنها راه باقی مانده تراکتورسازان تمدید قرارداد سایر بازیکنان این تیم و استفاده از بازیکنان تیم‌های پایه بود.

تراکتورسازی با وجود این مشکلات توانست نتایج قابل قبولی را بگیرد، هر چند برخلاف فصل‌های گذشته مدعی قهرمانی نبود، اما در میانه‌های جدول قرار داشته و در جام حذفی نیز به 8 تیم برتر این مسابقات راه یافته است.

با اتمام دور رفت، محرومیت تیم تراکتورسازی به پایان می‌رسد و این تیم قادر به جذب بازیکن جدید خواهد بود.

هر چند در این مقطع زمانی امکان جذب بازیکن طراز اول به دلیل داشتن قرارداد با تیم‌های خود سخت است، اما  فرصتی است تا یحیی گل‌محمدی بخشی از مشکلات تیمش را با جذب بازیکن سرباز و خارجی حل کند.

مهم‌ترین تغییرات حتمی تراکتورسازی در نیم فصل جدایی مهدی شریفی از این تیم است. شریفی به دلیل سربازی به تیم تراکتورسازی پیوسته بود و هنوز از قراردادش با تیم قبلی خود سپاهان باقیمانده و باید با اتمام سربازی‌اش که نیم فصل است، به تیم سپاهان بازگردد.

اما در نقطه مقابل‌ امید عالیشاه قادر خواهد بود پیراهن تیم تراکتورسازی را بر تن کند.

عالیشاه سال گذشته برای سپری کردن سربازی‌اش در نیم فصل به تیم تراکتورسازی پیوسته و حتی قرارداد نیز بست. اما محرومیت تراکتورسازی سبب شد که این بازیکن یک فصل بیرون مانده و نتواند برای تراکتورسازی بازی کند.

با اتمام محرومیت تراکتورسازی، عالیشاه یک سال باقیمانده خدمتش را برای سرخپوشان تبریزی توپ خواهد زد.

مهمترین انتقالی که در این روزها شنیده می‌شود حضور فرشید طالبی از ‌ ذوب آهن به تیم تراکتورسازی خواهد بود. طالبی هم همانند مهدی شریفی و امید عالیشاه برای سپری کردن خدمت سربازی‌اش به تراکتورسازی خواهد پیوست.

اما آیا روابط سرد بین 2 باشگاه تراکتورسازی و ذوب‌آهن مانعی برای انتقال طالبی از ذوب‌آهن به تراکتورسازی خواهد شد؟

ذوب‌آهنی‌ها نسبت به اینکه چرا تراکتورسازی بازیکنان طراز اول سرباز را جذب می‌کند اعتراض کرده و خواستار حضور طالبی در یکی از 2 تیم نظامی دیگر ملوان انزلی و یا فجر سپاسی شیراز شده‌اند.

در روزهای آینده شاید یکی از پر سر و صدا ترین نقل  انتقالات کشور انجام شده و طالبی بر خلاف میل ذوب‌آهنی‌ها به تیم تراکتورسازی بپیوندد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار