طرح مسیرگشایی خیابان ارتش و انتقال مجموعه پادگان آغاز شد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز اظهارکرد: آغاز عملیات اجرایی امتداد خیابان ارتش به کمربندی میانی عیدانه ویژه ایام‌الله دهه فجر به شهروندان است.
کد خبر: ۵۶۳۶۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۴ 08 February 2018
 

به گزارش تابناک تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در مراسم عملیات اجرایی امتداد خیابان ارتش به کمربندی میانی اظهار داشت: ارتش و شهرداری تبریز با تعامل سازنده این امکان را برای شهروندان فراهم می‌کنند که تردد شهروندان با سهولت انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه به کاربردن برخی عناوین رسانه‌ای درباره ارتش زیبنده نیست، یادآورشد: متاسفانه در برخی از رسانه‌ها شاهد به کاربردن الفاظ نامناسب در وصف ارتش هستیم که استفاده از عبارت‌هایی مانند «ارتش از شهر رفت» زیبنده رسانه‌های تبریز نیست و این کار در حق ارتش جفا است.

طرح مسیرگشایی خیابان ارتش و انتقال مجموعه پادگان آغاز شد

 همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و شهردار تبریز، مسیرگشایی امتداد خیابان ارتش آغاز و زمینه اجرای طرح‌های شهری در محدوده‌های مشخصی از این پادگان کلید خورد.

انتقال پادگان‌ها از مرکز شهر، در راستای تدابیر مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد و پادگان تبریز، از نخستین طرح‌های مربوط به این دستورالعمل است.

اضافه‌شدن فضای مشجر ۱۰ هکتاری و درختان قدیمی پادگان ارتش به محدوده شهر، نقش تحول آفرین در تقویت نشاط و توسعه فضاهای تفریحی در محدوده مرکزی شهر خواهد داشت.

بازگشایی امتداد ارتش به کمربندی میانی همچنین تعیین تکلیف اراضی میدان تیر از دیگر بخش‌های همکاری شهرداری تبریز و ارتش است.

موحدنیا شهردار منطقه ۳ تبریز با اشاره به احداث این مسیر به عرض ۵۵ متر و طول ۵۰۰ متر، خاطرنشان کرد: این عملیات، در مدت یک سال و با اعتبار یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان احداث می‌شود و با اجرای آن، محور مهم شمال به جنوب در هسته مرکزی شهر تبریز هم‌امتداد خواهد شد.

وی با اشاره به برخورداری پادگان از فضای سبز مطلوب، متذکر شد: با اجرای این طرح، شاهد اضافه‌شدن بوستان ۱۰ هکتاری به محدوده شهرخواهیم بود.

شهردار منطقه ۳ خاطرنشان کرد: یک هکتار از محدوده پادگان نیز صرف ایستگاه مترو، جایگاه سوخت، پارکینگ و سایر فضاهای مشابه خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار