تسنیم:نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی در واکنش به سخنان اخیر رئیس‌جمهور در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن گفت: در سیل جمعیت چندمیلیونی ۲۲ بهمن، اصل ۵۹ را به رخ مردم می‌کشید و رفراندوم مطرح می‌کنید؟
کد خبر: ۵۶۶۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶ 16 February 2018

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه مشهد در جوار بارگاه رضوی و در جمع زائران و مجاوران اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست درباره شیطان‌شناسی از نگاه قرآن بود. در هفته گذشته عرض شد راهبرد شیطان "وسوسه" است و در زمینه معنای لغوی "وسوسه" مطالبی عنوان شد و امروز در مورد مصداق وسوسه از نگاه قرآن بحث صورت می‌گیرد. انسان یک واقعیت را ممکن است به مفهوم و یا به مصداق تعریف کند. گاهی اوقات واقعیت را به‌مفهوم تعریف می‌کنیم و گاهی نیز برای روشن‌شدن بهتر موضوع مصداق آن را می‌آوریم.

وی با اشاره به اینکه در سوره طاها مصداق وسوسه عنوان شده است، گفت: شیطان از راه دلالت ورود می‌کند؛ سیدبن طاووس عنوان می‌کند، انسان صفوه الله است و شیطان، با شعار راهنمایی و دلالت سراغ آدم و حوا رفت و آن‌ها از بهشت دچار هبوط شدند و خودشان و نسل و ذریه آن‌ها به یک زندگانی پرفلاکت دچار شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: شیطان همه جا در قالب دشمن و با شمشیر ظهور نمی‌کند بلکه در بسیاری از موارد به طرز لطیفی بروز می‌کند؛ شیطان از ذخایر ذاتی و گرایشات باطنی انسان سوء‌استفاده کرده و راه را برای نفوذ خود باز می‌کند. خدا بشر را برای ابدیت خلق کرده ‌و پیامبر نیز همین را فرمایش داشته‌اند؛ گرایش ابدی‌بودن در وجود انسان هست و شیطان نیز از همین گرایش استفاده کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این مسئله که شیطان از جریان قدرت‌یابی بهره‌برداری می‌کند، تاکید کرد: آدمی که کاملاً به خدا گرایش دارد با گرایشات مادی و شهوت از خدا رویگردان نمی‌شود اما قدرت ممکن است انسان را وسوسه کند؛ این گرایش قدرت‌پرستی و مقام‌پرستی همیشگی است و شیطان نیز محاسبه کرد که انسان دوست دارد همیشه سرور باشد و بر فرشتگان مقدم باشد و لذا از این جریان مقام‌خواهی و قدرت‌خواهی انسان، سوء‌استفاده و در انسان نفوذ کرد.

وی ادامه داد: شیطان از نام‌های زیبا بهره‌برداری می‌کند؛ برای مثال ابتذال را هنر و ولنگاری را جرأت جلوه می‌کند و با این اسامی انسان را گول می‌زند؛ فحشا را به اسم جلوه‌گری و زیباسازی در میان مردم رونق می‌دهد و از آن‌ها اسم زیبا می‌سازد؛ شیطان آن روزِ حضرت آدم، شیطانِ امروز من و شما نیز است و از همان شگردها استفاده می‌کند. دختری در معبر عمومی روسری از سر برمی‌دارد و این همان شگرد شیطان است که کار وی را شجاعت جلوه می‌دهد.

خطیب جمعه مشهدمقدس در ادامه با قدردانی از حماسه مردم در راهپیمایی 22 بهمن که بیانگر اقتدار نظام و انقلاب بود، افزود: هفته گذشته در خطبه‌های نماز جمعه عنوان کردم که راهپیمایی 22 بهمن برحسب فرموده خداوند در قرآن، عبادت است و آیه آن نیز در سوره توبه عنوان شده؛ روی کره زمین، به‌اندازه قدم گذاشتن در راهپیمایی 22 بهمن، هیچ اقدام و قدم دیگری کفار را به غیض نمی‌آورد.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار داشت: شاهد بودید که چگونه کفار از این قدم‌ها به غیض آمدند، برخی از جریان‌ها و سایت‌ها و رسانه‌های داخلی وابسته به دشمن پس از سخن بنده، شروع به استهزاء آیه قرآن و مطلب بنده کردند؛ نه اشاره به آیه کردند و نه مطلب را آوردند؛ بنده آیه قرآن را خواندم و معنا و مصداق آیه را مشخص کردم. سایت‌های وابسته این را به صورت استهزاء نوشتند و صدای استعماری انگلیس یعنی بی‌بی‌سی به‌نقل از این‌ها مسئله را بازنشر داد. دشمن می‌خواهد انقلاب و نظام ما را از قرآن و دین جدا کند.

وی بیان کرد: وقتی یک نفر به آیه قرآن استشهاد می‌کند که این راهپیمایی دلالت بر عبادت دارد، این مطلب را مسخره می‌کنند و این شیطنت است و این جریانات سیاسی که این سایت‌ها را در دست دارند حتی پای انکار قرآن نیز ایستاده‌اند. چرا به آیه قرآن اشاره نکردید؟ برخی آقایان گفتند شما گفتید به نص صریح در حالی که این دلالت است؛ بنده نیز عنوان کردم مقصود از نص، معنای لغوی نص است که عبارت است از اظهار کردن و هر اظهاری را نص عنوان می‌کنند.

امام‌جمعه مشهدمقدس با اشاره به اینکه این ناپاکان وابسته به دشمن می‌خواهند نظام ما را از قرآن جدا کنند افزود: این‌ها بر ضد آیه قرآن نیز صحبت می‌کنند و بعد بی‌بی‌سی حرف اینها را بازنشر می‌دهد و این بدبختی است، گاهی مطلبی از خارج می‌آید اما خباثت به قدری بالا رفته که بی‌بی‌سی حرف این‌ها را بازنشر می‌دهد.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: دینی‌بودن نظام و اسلامی‌بودن انقلاب از نظر دشمن، مردم را وابسته کرده و تا زمانی که مردم باشند، نظام براندازی نمی‌شود و دشمن درصدد است دینی بودن را از نظام بگیرد؛ مردم از مشکلات معیشتی و زندگی خود گلایه داشتند اما در عین حال، برای حمایت از نظام در 22 بهمن حاضر شدند. در این شرایط جز برای دفاع از دینی‌بودن نظام، آمده بودند؟

وی خاطرنشان کرد: در تمام راهپیمایی، بالادست مردم عکس نظام و مقام معظم رهبری را شاهد بودید و مردم این‌ها را برای دین و اسلام و وابستگی به اهل‌بیت(ع) می‌خواهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه مردم به رهبری و نظام وابسته به رهبری علاقه‌مند هستند، گفت: این بیانگر مسئله اسلامی‌بودن نظام است، بنابراین در میان این مردم بحث مردم‌سالاری سکولار غلط است زیرا مردم‌سالاری دینی داریم و مردم پای این نظام خون داده‌اند و جانباز شده‌اند و این کاری است که مردم ما 40 سال انجام داده‌اند و همه این‌ها به‌خاطر عشق به نظام است، آن وقت مردم را به اصل 59 قانون اساسی حواله می‌دهید؟

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: در سیل جمعیت چندمیلیونی 22 بهمن، اصل 59 را به رخ مردم می‌کشید و رفراندوم مطرح می‌کنید؟ آن هم در میان مردمی که عکس رهبری را بالادست خود دارند؟ اصل 57 قوای سه‌گانه را زیر‌نظر امامت امت قلمداد می‌کند؛ هر سه قوه حاکم هستند و زیر‌نظر رهبری هستند و محور در این کشور، حجت امام زمان(عج) است. همه گره‌های سردرگم مدیریت نظام را رهبری حل می‌کند آن وقت مردم را به اصل رفراندوم حواله می‌دهید؟

وی بیان کرد: فرمان همه‌پرسی و رفراندوم نیز از اختیارات ولی‌فقیه و ولی امر است؛ واقعاً در این سیل چندمیلیونی که به حمایت از نظام آمده‌اند، مردم را به رفراندوم حواله دادن، چه چیزی را به ذهن متبادر می‌کند؟ این مسئله به ذهن تداعی می‌شود که شما طرفدار مردم‌سالاری سکولار هستید. اساس نظام و این انقلاب را به‌خاطر خوشایند یک اقلیت لائیک وابسته به غرب، به باد اشکال نگیرید. این خیل جمعیت میلیونی را نادیده نگیرید.

انتهای پیام/ ز

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار