سخنگوی شورای شهر تبریز:
سخنگوی شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه شهردار تبریز در هشتم بهمن ماه سال گذشته لایحه بودجه را تقدیم شورای شهر کرده است، گفت: تا به امروز به دلیل اینکه تصویب بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری تبریز نهایی نشده و به این ترتیب شهرداری هم منابع مالی لازم برای عقد قراردادها، پیمان‌نامه‌ها و ... ندارد، عملا شهرداری تبریز تعطیل شده است.
کد خبر: ۵۸۹۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲ 11 April 2018

 به گزارش تابناک تبریز، کریم صادق‌زاده عضو شورای شهر تبریز، ضمن تاسف از نهایی نشدن تصویب بودجه سال ۱۳۹۷، اظهار داشت: بعد از گذشت حدود بیست روز از سال‌جاری، متاسفانه به دلیل پاره‌ای از مسائل تصویب بودجه در مجموعه شورای شهر هنوز نهایی نشده است.

وی افزود: بر اساس قانون بودجه بعد از جمع‌بندی در شورای شهر باید توسط فرمانداری نیز بررسی و بعد از رفع ایرادات و ابهامات و ... به مرحله اجرا درآید که در حقیقت پروسه‌ای زمان‌بر است.

صادق‌زاده با اشاره به اینکه شهردار تبریز در هشتم بهمن ماه سال گذشته لایحه بودجه را تقدیم شورای شهر کرده است،بیان داشت: تا به امروز به دلیل اینکه تصویب بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری تبریز نهایی نشده و به این ترتیب شهرداری هم منابع مالی لازم برای عقد قراردادها، پیمان‌نامه‌ها و ... ندارد، عملاً شهرداری تبریز تعطیل شده است.

عضو شورای شهر تبریز تصریح کرد: با وجود اینکه ایرادات و ابهامات وارده همکاران بنده به مباحث مطرح شده در مورد بودجه را کاملاً صحیح و مطابق با نص صریح قانون می‌دانم ولی برای اینکه شهرمان حداقل از نظر عمرانی در رکود نماند باید به شهردار شهرمان که خودمان انتخاب کرده‌ایم، اعتماد کنیم.

کریم صادق‌زاده با تاکید بر اینکه نباید از شهردار انتظار داشته باشیم که با دستان بسته، عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد، افزود: واقعاً با تخصیص یک دوازدهم بودجه برای شهری مثل تبریز، چه کاری و یا چه کارهایی می‌شود، انجام داد؟ با این مبلغ کدام حوزه از حوزه‌های متعدد شهرداری را می‌شود، پوشش داد؟

وی با درخواست از شورای شهر تبریز در خصوص اعتماد به مجموعه مدیریت شهری ابراز کرد: تقاضای بنده از همکاران در شورای شهر این است که بیاییم و به مجموعه مدیریت شهری اعتماد و اعتقاد داشته باشیم و دیوار بلندی بین شورای شهر و شهرداری نکشیم تا در سایه تعامل، گفت‌وگو و با بیان دغدغه‌هایمان در مورد بودجه و رسیدن به فصل‌های مشترک، به پیشرفت و توسعه شهرمان بیشتر کمک کنیم.

عضو شورای شهر تبریز اظهار داشت: در اینجا از تمام رسانه‌ها، اساتید دانشگاهی، نخبگان شهر، مدیران و همه دلسوزان شهرمان عاجزانه تقاضا دارم که با ارائه نظرات، انتقادات و پیشنهادات سازنده خود، یار و یاور ما در شورای شهر باشند تا ان شاءالله بتوانیم در سایه خرد جمعی، شاهد توسعه شهرمان در تمام ابعادش باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار