استاندار آذربایجان شرقی:
استاندار آذربایجان شرقی هفته بزرگداشت مقام معلم را بهترین فرصت برای تجلیل از زحمات و تلاش‌های این قشر تاثیرگذار جامعه دانست و گفت: معلمان جزو سرمایه‌های اجتماعی هر کشوری هستند و پیشرفت جوامع مدیون تلاش‌های آنهاست.
کد خبر: ۵۹۱۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴ 16 April 2018

مجید خدابخش در نشست شورای آموزش و پرورش استان، افزود: در طول اجرای برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام معلم، فرصتی در اختیار این قشر قرار داده شود تا مطالبات و دغدغه‌های آنها شنیده و پیگیری شود.

وی ضمن استقبال از برنامه‌های پیشنهادی اداره کل آموزش و پرورش استان برای هفته بزرگداشت مقام معلم، بیان کرد: رعایت شان و منزلت این قشر تاثیرگذار و زحمتکش در جامعه ضروری است.

خدابخش با بیان اینکه معلمان از جمله گروه‌های مورد اعتماد مردم هستند، افزود: این نشان می‌دهد آموزش و پرورش توانسته به رسالت اصلی خود که تعلیم و تربیت می باشد به خوبی عمل کرده و اعتمادسازی کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود راه‌اندازی کمپین مشارکت 2018 دانش‌آموز در کاشت 36 هزار اصله نهال در تبریز را اقدامی ارزشمند خواند و ادامه داد: توسعه درخت‌کاری راهکاری برای مقابله با بحران محیط زیست بوده و باید همچون کشورهای توسعه یافته، از ظرفیت‌های آموزش و پرورش در این راستا بهره بگیریم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با قدردانی از زحمات پیشکسوتان تعلیم و تربیت استان، با بیان اینکه استفاده از بانوان و جوانان توانمند در سطوح مدیریتی از رویکردهای دولت تدبیر و امید است، افزود: در این راستا به‌کارگیری جوانان و بانوان در پست‌های مدیریتی اداره کل آموزش و پرورش استان حرکتی بسیار ارزشمند بوده و جای تقدیر دارد.

جعفر پاشایی، مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این نشست از افزایش 52 درصدی آمار میهمانان نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و در تشریح اهم فعالیت‌های صورت گرفته از سوی آموزش و پرورش استان در سال 96، گفت: بهره‌برداری از چندین پروژه عمرانی، رفاهی، فرهنگی و ورزشی در هفته دولت و دهه فجر، افزایش مشارکت خیرین در ابعاد مختلف آموزش و پرورش در راستای تجهیز، توسعه و احداث فضاهای آموزشی و پرورشی از جمله این فعالیت‌هاست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار