معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان گفت: هیچ مشکلی در تامین کالاها وجود ندارد و ارز برای همه نیازهای جامعه تخصیص یافته است از این رو با هرگونه افزایش نامتعارف قیمتها برخورد قاطع می شود.
کد خبر: ۶۰۴۰۹۸
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰ 11 May 2018

شهرام میرآخورلو با اشاره به گشت های ویژه سازمان حمایت و تعزیرات و برخورد با متخلفان افزود: مردم می توانند با تلفن 124 و ارتباط با سازمان حمایت و تلفن 135 تعزیرات، هرگونه تخلف قیمتی را اطلاع بدهند و پیگیری کنند، زیرا مشارکت مردم در خصوص کنترل قیمت ها همیشه مهم و در کاهش تخلف ها موثر بوده است.

معاون بازرسی سازمان حمایت با اشاره به اهمیت کالاهای اساسی در سبد خانوار گفت: مراقبت ویژه از بازار کالاهای اساسی هم از حیث موجودی و هم از زاویه احتکار یا گران فروشی در دستور کار ما قرار دارد و ما هم از تولید کننده و هم مصرف کننده حمایت و با متخلفان و سودجویان به شدت برخورد می کنیم.

سید عبدالمجید اجتهادی مدیرکل پیشگیری و نظارت سازمان تعزیرات هم گفت: دولت تخصیص ارز را به کالاهای اساسی با نرخ 3800 تومان و کالاهای غیراساسی و نیز واردات با نرخ مصوب 4200 تومان تضمین کرده است.

اجتهادی گفت: البته دولت ما به تفاوت قیمت نرخ ارز 3800 تومان تا 4200 را برای کالاهای اساسی تامین می کند و طبیعتا قیمت ها نباید افزایشی داشته باشد، حتی در مواردی چه بسا باید کاهش داشته باشد، چون بسیاری از کالاهایی که به صورت غیر رسمی وارد کشور می شده با ارز 5000 تومان یا بیشتر وارد می شده و الان با نرخ رسمی 4200 تومان و با ثبت سفارش وارد می شود و باید کاهش قیمت داشته باشد.

مسئول تعزیرات با اشاره به اطلاعیه سازمان حمایت و تعزیرات افزود: این اطلاعیه هم جنبه هشداری دارد و هم جنبه پیشگیری و تعزیرات با اینکه بیشتر وظیفه رسیدگی به صدور حکم و اجرای حکم را دارد در موضوع پیشگیری و کنترل قاچاق هم در کنار سازمان حمایت مشارکت دارد و کمک می کند.

اجتهادی با بیان این که تهیه ارز از مبادی غیر رسمی قاچاق است گفت: دولت تامین ارز و کالاها را تضمین کرده و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد و افزایش نامتعارف قیمتها هیچ توجیهی ندارد و با شدت با آن و هرگونه تخلف دیگر مثل احتکار برخورد می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار