بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی؛
شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان آذربایجان شرقی در راستای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل و نخستین جلسه آن با حضور اعضا در دفتر نماینده ولی فقیه در این استان برگزار شد.
کد خبر: ۶۱۷۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۲ 10 June 2018

 حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و رئیس شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان در این جلسه با اشاره به موازی‌کاری و عدم هماهنگی در فعالیت‌های قرآنی دستگاه‌ها و نهادهای مختلف، گفت: این شورا جزو مهم‌ترین کارهایی بود که جای خالی آن در استان احساس می‌شد و امیدواریم با کمک و همکاری همه دستگاه‌های استانی بتوانیم قدم‌های خوب و موثری در این حوزه برداریم.

استاندار آذربایجان شرقی هم در این نشست بر تقویت موسسات و تشکل‌های قرآنی مردم‌نهاد تأکید کرد و گفت: خوشبختانه موسسات قرآنی خوب و موفقی در استان داریم و شورا باید میل به اجرای برنامه‌های قرآنی را از دستگاه‌های اجرایی به سمت این موسسات هدایت کند.

دکتر مجید خدابخش تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی باید نقش سیاست‌گذاری و نظارت داشته باشند و امکانات و بودجه‌های مربوط به فعالیت‌های قرآنی را در جهت تقویت نهادهای مردمی به کار گیرند.

در این جلسه تشکیل کارگروه‌های تخصصی توسعه آموزش عمومی قرآن، توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآن و توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی تصویب شد.

پیگیری تحقق اهداف، سیاست‌ها و راهبردهای منشور توسعه فرهنگ قرآنی، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های دولتی، مؤسسات و گروه‌های فعال غیردولتی در جهت هم‌افزایی و ارتقای فعالیت‌های قرآنی، تحقق فرهنگ قرآنی در نظام مدیریت، تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی استان، تقویت و گسترش انس با قرآن کریم در اقشار مختلف و ترویج آیات و مفاهیم قرآن کریم در حوزه فرهنگ عمومی از جمله اهداف تشکیل شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان است.

این شورا وظیفه سامان‌دهی و هماهنگی فعالیت‌های قرآنی، فرهنگ‌سازی قرآنی و نظارت و پیگیری مصوبات شورای توسعه فرهنگ قرآنی در سطح استان را بر عهده دارد.

نماینده ولی فقیه در استان به عنوان رئیس و استاندار به عنوان نائب‌رئیس این شورا بوده و دبیرخانه آن در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مستقر خواهد بود.

بر اساس دستورالعمل تشکیل شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان، مصوبات ابلاغی این شورا برای کلیه دستگاه‌های دولتی و عمومی و مؤسسات مردمی در سطح استان لازم‌الاجرا بوده و این شورا حق هرگونه نظارت، کنترل و ارزشیابی سازمان‌های دولتی و عمومی و نهادهای مردمی در حوزه امور قرآنی را داراست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار