مديرکل راه آهن آذربايجان از راه‌اندازی قطار تبریز- وان ( ترکیه) خبر داد.
کد خبر: ۶۱۸۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۶ 12 June 2018

شاپور ارسلانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: قطار مسیر تبریز- وان تا پایان خرداد یا نهایتاً تا 15 روز آینده راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی اولیه این قطار هفته‌ای یک رام و به صورت شب‌رو خواهد بود به‌ طوریکه شب از سمت تبریز به طرف وان حرکت و صبح روز بعد در وان توقف کرده و بعدازظهر همان روز مسیر برگشت به سمت تبریز را طی خواهد کرد.

ارسلانی نوع قطارهای این مسیر مسافرتی را در پیشنهاد اولیه ریل باس و اکسپرس خواب اعلام کرد و بیان داشت: از این دو گزینه اکسپرس خواب با کوپه‌های 6 نفره، با توجه به شب‌رو بودن این قطار مورد توافق دو طرف قرار گرفته است.

مدیرکل راه آهن آذربایجان با اشاره به ظرفیت 250 نفره قطار این مسیر تاکید کرد: این ظرفیت در صورت استقبال مسافران قابل افزایش خواهد بود و با توجه به تردد روزانه بین 300 تا 500 نفر از مرز پیش‌بینی می‌شود استقبال از این قطار و برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت باید در اولویت کاری راه آهن باشد.

این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل ریلی اضافه کرد: 95 درصد زیرساخت‌های راه‌اندازی این مسیر ریلی صورت گرفته و با ارگان‌های مختلف از جمله مرزبانی، گذرنامه، پلیس و سایر ارگان‌های مرتبط هماهنگی لازم برای راحتی مسافران این مسیر انجام شده است.

مدیرکل راه آهن آذربایجان با عنوان اینکه سیاست کلی راه‌آهن جذب گردشگر و فراهم آوردن زیرساخت‌های تحقق این امر است، تصریح کرد: راه‌اندازی قطار تبریز – وان نیز در راستای رویداد تبریز 2018 و وجود جاذبه‌های گردشگری متعدد در استان صورت می‌گیرد.

ارسلانی یادآور شد: با طرف ترک برای تبلیغ رویداد تبریز 2018 در وان و شهرهای اطراف صورت گرفته تا علاوه بر رفتن گردشگران از تبریز به وان شاهد استقبال و حضور گردشگران ترک برای استفاده از این وسیله حمل و نقل ریلی بین دو کشور ایران و ترکیه باشیم.

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان از حرکت دومین قطار گردشگری در مسیر تبریز- مراغه خبر داد و گفت: این قطار از نوع ریل‌باس، با ظرفیت 320 نفر و در روز یکم تیرماه از تبریز به سمت مراغه حرکت خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار