امام‌جمعه موقت تهران گفت: جمعیت عظیم راهپیما در اربعین اعلام کرد که هیچ مستبدی نمی‌تواند برقرار بماند و مبارزه با ظلم تا سقوط شرک و کفر ادامه خواهد یافت.
کد خبر: ۶۷۵۴۲۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷ 02 November 2018

آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطیب جمعه تهران امروز در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه با اشاره به سالروز اربعین حسینی آن را روز پیروزی امام حسین (ع) خواند و گفت: در این روز کاروان حسینی با عزت به کربلا آمد به طوریکه فریادها بر سر حکومت یزید بلند بود و جنایاتی یزید به طور آشکار در مجامع عمومی مطرح می‌شد.

وی پیام اربعین را دوام نداشتن ظلم و ظالم خواند و درباره راهپیمایی اربعین خاطرنشان کرد: مرحبا به ملت آزاده ایران و سراسر جهان که با این عظمت به سمت مرقد امام حسین (ع) رفتند و پیروزی امام حسین را جشن گرفتند.

موحدی‌کرمانی گفت: امام حسین (ع) در یک مقطع نظام اموی را نابود کرد و در مقطع دیگر پایه دائمی مبارزه با ظلم را بنا نهاد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: هرچند که امام زمان(عج) غایب است، اما نایب ایشان حضور دارد و حکومت را به همان شکلی اداره می‌کند که اگر معصوم بود اداره می‌کرد.

امام‌جمعه موقت تهران در ادامه گفت: جمعیت عظیم راهپیما در اربعین اعلام کرد که هیچ مستبدی نمی‌تواند برقرار بماند و مبارزه با ظلم تا سقوط شرک و کفر ادامه خواهد یافت.

وی تصریح کرد: سرنوشت آمریکا، رژیم صهیونیستی، وهابیت و هر ستمگر دیگری سقوط و رسوایی و سرنگونی است. البته این جانیان تصور می‌کنند که می‌توانند به این مقاومت پایان دهند،‌اما این آرزو را به گور خواهند برد.

موحدی‌کرمانی در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه امروز تهران خطاب به دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفت: دوران قلدری و زورگویی رو به افول است اما آمریکا همچنان می‌خواهد کشورهایی را که مستقل تصمیم می‌گیرند تنبیه کند.

وی با اشاره به حمایت ترکیه و جمهوری آذربایجان از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحریم‌های ظالمانه آمریکا طی اجلاس سه‌جانبه اظهار داشت: امروز جزء چند رژیم منطقه‌ای هیچ کشوری از آمریکا حمایت نمی‌کند و اولین بار است که اروپا در برابر سیاست‌های آمریکا مکانیزم‌هایی برای اجتناب از تحریم‌های ایجاد می‌کند.

امام‌جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: خدا را شاکریم که هر چه می‌گذرد عربستان رسواتر می‌شود و قتل جمال خاشقچی منتقد عربستانی رژیم سفاک سعودی را منفورتر کرده است.

وی اظهار داشت: آمریکا هم سردرگم مانده است که چه کند؟‌ آیا از این گاو شیرده میلیون‌ها دلار دیگر بگیرد و به او سلاح بفروشد؟ که در این صورت منفورتر می‌شود یا اینکه این رژیم کودک‌کش را منفورتر کند؟

موحدی‌کرمانی در ادامه با اشاره به خطر مرگ ناشی از گرسنگی برای 14 میلیون یمنی گفت: دنیا در این ماجرا تماشاچی است و آمریکا هم از جنایت‌ها علیه یمن حمایت می‌کند و این جنایت‌ها از سوی رژیمی صورت می‌گیرد که به دروغ خود را خادم حرمین شریفین دانسته اما در حقیقت خائن به آن است.

وی با اشاره به جمعیت شهادت جمعی از عزاداران اربعین حسینی در نیجریه عنوان داشت: گفته می‌شود که ارتش نیجریه وارد موضوع شده است در حالی که کار، کار پلیس است.

امام‌جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه دلیلی ندارد یک مراسم مذهبی مورد حمله قرار گیرد،‌گفت: پیشنهاد می‌کنم شیعیان با دولت نیجریه وارد مذاکره شوند و علما نیز با ارشادهای خودشان مانع این فجایع شوند.

وی در ادامه با اخطار به دولت پاکستان جهت اقدام عاجل برای آزادی هر چه سریع‌تر مرزبانان ایرانی به تحولات اخیر عراق اشاره کرد و عنوان داشت: مقاومت در عراق با کمک مرجعیت بینی استکبار را به خاک مالید و نیروهای صالح در پست‌های حساس نخست‌وزیری، ریاست جمهوری،‌ریاست مجلس و نمایندگی مجلس قرار گرفتند.

موحدی‌کرمانی در بخش آخر خطبه‌های نمازجمعه امروز تهران گفت: این روزها در رسانه‌ها نسبت‌هایی به مسئولان داده می‌شود که رابطه مردم و مسئولان را سست می‌کند؛ مردم می‌پرسند آیا افرادی در سطوح بالای حکومت در رفاه قرار دارند؟

وی ادامه داد:‌من نمی‌گویم هر چه در فضای مجازی گفته می‌شود،‌نظام پاسخ بدهد اما گاهی در جایگاه نظام چنین نسبت‌هایی به مسئولان داده می‌شود که یا دروغ است و باید تکلیف دروغگو روشن شود و یا راست است که باید برخورد قانونی صورت گیرد.

بنابر این گزارش آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه اول نمازجمعه امروز تهران هم با اشاره به اینکه مسئولان عهده‌دار دین مردم هستند و خدا این امانت را به دست آنان سپرده است از آنان خواست به هوش باشند و تصور نکنند که می‌توانند میلیاردها تومان از بیت‌المال بدزدند و بروند چرا که دزدی از بیت‌المال خطرناک‌تر از دزدی از جیب مردم است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار