محمد تقوی، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با ابراز رضایت از عملکرد مسعود شجاعی او را بهترین بازیکن تیمش و مهره‌ای غیرقابل تعویض خواند.
کد خبر: ۶۷۷۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۶ 09 November 2018

 

محمد تقوی پس از پیروزی 4 بر یک تیم تراکتورسازی مقابل ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: امروز باید تشکر ویژه‌ای از هواداران تراکتورسازی داشته باشم که یادگار امام (ره) را به جهنم تبدیل کردند. بازیکنان نیز با بازی خوب خود جواب زحمات هواداران را دادند که بابت این موضوع از طرف خودم از بازیکنان تیم و هواداران تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در مورد جشنواره گل‌های پاییزی تیم فوتبال تراکتورسازی در هفته‌های اخیر عنوان کرد: ما در هر بازی با توجه به شرایط، تاکتیک‌های مختلفی را به کار می‌گیریم. امروز نیز با تاکتیک خاصی بازی را شروع کردیم، اما متأسفانه در نیمه اول خوب نبودیم. بازیکنان با توجه به حضور هواداران احساسی شده بودند که بین دو نیمه به آنها گفتم باید خودتان باشید. همچنین باید از مسعود شجاعی شخصاً تشکر کنم که بین دو نیمه با بازیکنان صحبت کرد و توانست تیم را جمع کند.

وی در ادامه افزود: در نیمه دوم با گل اروین بازگشت خوبی داشتیم و بعد از اینکه این بازیکن گل دوم خود و تیم را به ثمر رساند، توانستیم گل‌های سوم و چهارم را نیز وارد دروازه ذوب‌آهن کنیم. ما در بازی‌های خود بر اساس تاکتیک حریفان تصمیم می‌گیریم با دو مهاجم و یا یک مهاجم حتی شاید در برخی دیدارها با 10 مهاجم بازی کنیم. خوشبختانه امروز بازیکنان در نیمه دوم تا حدود زیادی خواسته‌های من را برآورده کردند و توانستیم به یک برد پُرگل دست پیدا کنیم. ما پس از آزاد شدن مهدی‌پور در نیمه دوم توانستیم از ظرفیت خوب مسعود شجاعی نیز بهتر استفاده کنیم.

تقوی در پاسخ به این سؤال که چگونه تیم تراکتورسازی به دنبال از دست دادن نیمه اول توانست در نیمه دوم میانه میدان را از اختیار ذوب‌آهن خارج کند، گفت: تاکتیک تیم ما در این بازی 2-4-4 لوزی بود و قصد داشتیم با این سیستم فضای بیشتری را در میانه زمین در اختیار مسعود شجاعی قرار دهیم. فکر کنم یکی از موضوعاتی که با استفاده از آن توانستیم به بازی برگردیم داشتن روح تیمی بود. تمام تاکتیک و تکنیک‌ها در نبود روح تیمی به نتیجه نمی‌رسد که خوشبختانه ما این موضوع را در نیمه دوم داشتیم و توانستیم پیروزی خوبی را کسب کنیم.

وی با ابراز رضایت از عملکرد خوب لی‌ اروین و اُفت آنتونی استوکس عنوان کرد: طبیعی است وقتی آنتونی گل نمی‌زند، لی اروین بتواند وظایف او را انجام دهد. اروین بازیکنی است که در انگلستان و سطوح پایین‌تر از لیگ برتر بازی کرده است و اکثر تیم‌های در سطوح پایین لیگ برتر با دو مهاجم بازی می‌کنند. وقتی ما نیز تصمیم گرفتیم با دو مهاجم بازی کنیم همه نگاه‌ها به مهاجم اول‌مان آنتونی استکوکس جذب شد و لی اروین توانست راحت‌تر بازی و بهتر گلزنی کند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص تاکتیک تیم تراکتورسازی در دیدارهای آینده تصریح کرد: من نمی‌دانم فردا صبح همچنان در مسئولیت خود هستم یا نه، اما در صورت باقی ماندن در سمت خود سعی می‌کنم در هر بازی با توجه به داشته‌های تیم تاکتیک بازی را انتخاب کنم. وقتی ما مهاجم سرزن در تیم خود داشته باشیم قطعاً از ارسال‌های بلند استفاده می‌کنیم، اما موضوعی که می‌توانم به آن اذعان کنم این است که تراکتورسازی تبریز تیم بزرگی شده است و دیگر همه باید از آن بترسند.

تقوی در خصوص ناهماهنگی لی اروین و آنتونی استوکس خاطر نشان کرد: طبیعی است که این بازیکنان در دیدارهای ابتدایی با توجه به اینکه شناختی از یکدیگر نداشتند ناهماهنگ باشند، اما ما شاهد هستیم پس از چند بازی هماهنگی بیشتری بین آنها حاصل شده است. هر چند این دو بازیکن در دیدارهای گذشته خوب بازی کردند، اما قطعاً در دیدارهای آینده با هماهنگی بیشتر لی اروین و استوکس شاهد عملکرد بهتری از آنها خواهیم بود.

وی در مورد برنامه تمرینات تیم فوتبال تراکتورسازی هم گفت: بعد از این بازی سه روز استراحت خواهیم کرد و مجدداً کار خود را برای ادامه دیدارهای خود در لیگ برتر آغاز خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص واکنش سوگیتا بعد از تعویضش و حرکت او به سمت رختکن گفت: سوگیتا یک بازیکن خوب و حرفه‌ای است و یک الگو برای بازیکنان در فوتبال ایران می‌تواند باشد. او بعد از تعویض از من اجازه گرفت تا به رختکن برود، من نیز بعد از اینکه احساس کردم او ناراحت شده است، از وی در این خصوص سؤال کردم که تأکید کرد دلیل ناراحتی‌اش عملکرد نه چندان خوبش بوده است. سوگیتا حق ندارد از خودش ناراحت باشد، چرا که به اعتقاد من او امروز نیز بسیار خوب بازی کرد. او می‌تواند یک الگو برای بازیکنان ما باشد، چرا که با تمام وجود و با تمام سلول‌های بدنش برای تیم بازی می‌کند.

تقوی در ادامه نشست خبری خود درباره وضعیت علی عبدالله‌زاده اظهار داشت: در خصوص این بازیکن باشگاه تصمیم‌گیرنده است و باید منتظر تصمیم باشگاه در مورد او باشیم.

وی درباره احساس پهلوان و عدم حضورش در ترکیب ابتدایی تراکتورسازان بیان کرد: اینکه بازیکنی از ابتدا در ترکیب تیم قرار بگیرد و یا به عنوان بازیکن جانشین به میدان برود، تشخیص من است. نباید برای بازیکن تعداد دقایق بازی کردنش مهم باشد و او باید به این فکر کند چقدر می‌تواند برای تیم مفید باشد. خوشبختانه احسان نیز امروز در دقایقی که به میدان رفت بازیکن مفیدی بود. من در ترکیب تیم خود 18 تا 20 بازیکن دارم که در هر دیدار تنها می‌توانم، از 11 بازیکن استفاده کنم. در اینجا باید از عملکرد همکاران خود در کادر فنی از جمله امیرحسین پیروانی، اسفندیاری و کاظم محمودی تشکر کنم. قطعاً دلیل خوب بازی کردن تیم تنها من نیستم و این نفرات در موفقیت‌های اخیر تراکتورسازی نقش داشته‌اند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پاسخ این سؤال که شجاعی با وجود عملکرد خوب خود همچنان پاس‌های اشتباه زیادی دارد، گفت: شجاعی زحمات زیادی را در زمین می‌کشد و بهترین بازیکن من است. مسعود بازیکن غیرقابل تعویضی برای من است، اما در فوتبال همه بازیکنان مرتکب اشتباه می‌شوند. مطمئن باشید شجاعی خودش می‌داند در زمین چگونه بازی کند. تنها حضور این بازیکن باتجربه در زمین برای من کافی است. اگر او امروز 10 پاس اشتباه داد، اما با یک گل در دقایقی پایانی تمام اشتباهاتش را جبران کرد.

تقوی در خصوص حساسیت داوران نسبت به عملکرد شجاعی بعد از اخراج این بازیکن در دیدار سرخپوشان برابر صنعت نفت اظهار داشت: من با این موضوع موافق هستم. در بین دو نیمه با مسعود صحبت کردم که نباید به هیچ عنوان احساسی شود. شجاعی در طول هفته مصدوم بود و در چند روز قبل از این دیدار به سختی راه می‌رفت. او با خواهش من در این دیدار به میدان رفت.تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار