رییس اسبق فدراسیون فوتبال مهمان برنامه فرمول یک بود.
کد خبر: ۶۹۸۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰ 02 January 2019

محمد دادکان رییس اسبق فدراسیون فوتبال در برنامه فرمول یک علی ضیا حرف های تازه ای از پشت پرده فوتبال زد.

دادکان در ابتدا با بیان اینکه تیم ملی این ظرفیت را دارد که جزو سه چهار تیم اول جام ملت ها باشد، درباره برخی فشارهایی که همیشه روی این تیم بوده اظهار کرد: کسانی که اصلا توپ را تشخیص نمی دادند به عنوان مسئول ورزش کشور انتخاب شدند و شرایط را طوری پیش بردند که انگار تیم ملی حتما باید در جام جهانی صعود کند.

 


فدراسیون باید استقلال داشته باشد
وی افزود: اکنون هم با کی روش همین کار را می کنند و می گویند اگر صعود نکند او را نمی خواهیم. استقلال یک فدراسیون خیلی مهم است. من 40 سال است معلمم و بر این اعتقادم. وقتی استقلال نداشته باشیم و تصمیمات جای دیگری گرفته شود می بینیم با سرمربی تیم ملی که نماد کشور است چه برخوردهایی می شود.


در فوتبال نمی شود چیزی را پیش بینی کرد فقط می توان آرزوی موفقیت کرد
این مدیر باسابقه تاکید کرد: چه کسی گفته است ما باید صعود کنیم؟ ایتالیا 10 موقعیت گل را از دست داد اما کره شمالی یک موقعیت داشت و از آن استفاده کرد، در فوتبال نمی شود چیزی را پیش بینی کرد. حرف درباره تیم ملی یک کار تخصصی است و کسانی باید صحبت کنند که تخصص آن را دارند. در زمان من هم هجمه و فشار علیه تیم ملی بود اما من سعی کردم آنها را نادیده بگیرم.

 


گفتند بختیاری زاده، گل محمدی و دایی را از تیم ملی حذف کن من هم استعفا دادم
دادکان در پاسخ به ضیا درباره ماجرای استعفایش از فدراسیون فوتبال توضیح داد: در یک برنامه به من گفتند شما از فدراسیون رفتی؟ گفتم نه بهتر است بگوییم برکنار شدم. به من گفتند اگر سهراب بختیاری زاده، یحیی گل محمدی و علی دایی در تیم ملی نباشند بهتر است من گفتم نباید افراد غیرتخصصی نظر بدهند. هر سه این افراد موفق بودند.

 

دادکان در پاسخ به سوال برنامه مبنی بر اینکه بزرگترین غایب تیم ملی چه کسی است، گفت:« سیدجلال حسینی، رضا قوچان نژاد، سعید عزت الهی هر سه غایبند. قوچان نژاد سالیان سال توپ زده، عزت اللهی هم جوانی است که باید به او احترام گذاشت، سیدجلال هم زمان خود من کاپیتان تیم ملی در عربستان بود و در فوتبال سن و سال مطرح نیست و توانایی مهم است. من سیدجلال را انتخاب می کنم.»

رییس اسبق فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوال ضیا مبنی بر اینکه آیا شما پیشنهاد وزارت ورزش در دولت اول روحانی را رد کردید، گفت:«نه من این کار را نکردم. مرا مثل بقیه صدا کردند و از من برنامه و اسامی که می خواهند با من کار کنند گرفتند و گفتند برای وزارت ورزش شانس داری. چهار شرط هم گذاشتند و گفتند آقای رییس جمهور برای هر وزیری شروط تخصص، خوش نامی، مبارزه با فساد موجود و خصوصی سازی را در نظر دارد. من گفتم سه و چهار را دارم. خصوصی سازی کرده ام و با فساد هم مبارزه کردم.»

علی ضیا از او پرسید که شما در دولت اصلاح طلب سرکار آمدید، در دولت اصولگرا برکنار شدید و در دولت روحانی دعوت به کار شدید، اینها یعنی شما اصلاح طلبید که دادکان گفت:« دکتر احمدی نژاد در دو برنامه تلویزیونی از من به نیکی یاد کرد و گفت هیچوقت نمی خواستم دادکان برود، پس او هم که اصولگرا بود مرا می خواست. زمان هاشمی هم روحش شاد در وزارت علوم مسئول انجمن ورزشی بودم و اعزام دانشجویان فوتبال و فوتسال با من بود.»

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار