کد خبر: ۷۱۱۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳ 04 February 2019

رهبر معظم انقلاب یک وقتی می‌ فرمود؛ «امام (ره) یک حقیقت همیشه زنده است. انقلاب اسلامی بدون نام امام (ره) در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست.» این یک سخن پخته، عمیق و حکیمانه است و واکاوی در آن ما را به مرزهای شناخت امام (ره) و نقش او در تغییر مسیر تاریخ بشر معاصر به سمت آزادی و الوهیت هدایت می‌کند.

امام (ره) یک اعجوبه سیاست ‌ورزی به ویژه در نظریه‌ پردازی سیاسی است. او یک اسوه تمام‌عیار مقاومت و مبارزه در عصر ماست. او یک دانشمند عرصه فقه و فقاهت، اصول، کلام، اخلاق، عرفان، شعر و ادبیات در قرن ماست. از همه مهم تر، او یک موسس است، این مهم ترین مسئله است.

امام (ره) یک مکتب است، یک ایدئولوژی است، یک مسلک است. اصلا اگر به سیمای نورانی او از باب خریداری نگاه کنیم، او خود مسلک است.

کلیدواژه‌های مکتب، مسلک و گفتمان امام (ره) چند کلمه بیش نیست؛

1- ولایت فقیه، 2- دغدغه محرومین و مستضعفین، 3- اتکال به خدا، 4- تکریم و تعظیم واقعی ملت، 5- مبارزه خستگی ‌ناپذیر با ستم و ظلم، 6- ستیز و جنگ بی ‌امان با استکبار جهانی به ویژه آمریکا، 7- رصد منافقین و نبرد بی امان با کفر، الحاد و بی ‌دینی، 8- ستیز با افکار شرک ‌آلود لیبرالیسم و سکولاریسم، 9- حمایت از جوانان به عنوان سوخت اصلی موتور حرکت حزب ‌الله، 10- و دغدغه دین و عزت مسلمانان.

هر حزب، گروه یا رجل سیاسی و مذهبی که ادعای خط امامی دارد،‌ اما گفتمان او فاقد کلیدواژه‌ های دهگانه فوق باشد، یا خالی می‌ بندد، یا غافل است یا در جورچین دشمن برای مقابله با امام (ره) و نظام و انقلاب در حال ایفای نقش است. حضرت آیت‌ الله‌ العظمی امام خامنه‌ ای بر حسب روایت متن نوار و فیلم مذاکرات مجلس خبرگان پس از ارتحال امام (ره) هیچ قول و فعلی که نشان دهد کیسه‌ ای برای رهبری آینده نهضت اسلامی دوخته باشد، با رای قاطع اعضای مجلس خبرگان رهبری پرچم زعامت امت اسلام را به دوش کشید. رهبری نهضت اسلامی بر اساس هدایت‌ های حکیمانه امام و امانتداری مرحوم سید احمد خمینی (ره) یادگار واقعی امام (ره) و نیز نقل قول‌ های مستقیم برخی یاران امام (ره) با رای قاطع خبرگان امت بر دوش ایشان گذاشته است.

انصاف، عدالت و شواهد و نیز اسناد تاریخی شهادت می ‌دهد مقام معظم رهبری از ابتدای شروع زعامت امت تا کنون لحظه ای از بازتولید گفتمان امام (ره)، یاد امام (ره) و آموزه های حکیم علی ‌الاطلاق انقلاب اسلامی فروگذار نکردند و کلیدواژه‌های دهگانه گفتمان امام (ره) در سخنان و کارکرد و کارنامه رهبری موج می ‌‌زند.

متاسفانه با فاصله گرفتن برخی از گفتمان امام (ره) و غفلت از سفارشات امام (ره) به ویژه در وصیتنامه وی، دشمن توانست دو جنگ نرم تمام‌ عیار را یکی در سال 78 و یکی هم در سال 88 به انقلاب تحمیل کند. اکنون نیز دشمن از نبرد سوم نرم علیه انقلاب و گفتمان امام (ره) ناامید نیست. امروز ملت با افتخار پای در وادی چهل‌ سالگی انقلاب نهاده و با افتخار و با تکیه بر غرور ملی وارد دهه پنجم انقلاب می‌شود.

لذا نخبگان عرصه سیاست باید به این پرسش پاسخ دهند؛ نسبت آنها با انقلاب چیست و کارکرد آنها چه نسبتی با گفتمان امام (ره) و رهبری دارد و آیا می ‌توانند از سرمایه اجتماعی انقلاب در دهه آینده صیانت کنند؟

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار