رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: روایت فلاحت پیشه از حمله مسلحانه به وی و مسئولان استانی/هر دو جریان سیاسی از نتیجه انتخابات مجلس وحشت دارند و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۷۲۸۳۱۵
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴ 24 March 2019
تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.
رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
گرانی عجیب و غریب استیضاح وزیر جهادکشاورزی را کلید زد

سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش شدید قیمت مواد غذایی در روزهای ابتدایی سال ۹۸، گفت: بررسی علل گرانی مواد غذایی در روزهای نخست تعطیلات نوروز یکی از اصلی‌ترین دستور کارهای کمیسیون صنایع و معادن پس از بازگشایی مجلس است این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه گرانی مواد غذایی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را کلید زده، خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی مسئول تامین مواد غذایی مورد نیاز بازار بوده و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز متولی تنظیم بازار است این شیوه مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده چرا که در صورت بروز ایراد و نقص در ارائه مواد غذایی- همانند آنچه در حال حاضر اتفاق افتاده- هر دو وزارتخانه از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و دیگری را مقصر می‌دانند./ خانه ملت

روایت فلاحت پیشه از حمله مسلحانه به وی و مسئولان استانی

حزب پاک که مقرش در عراق است مسؤولیت انجام حمله مسلحانه را به عهده گرفت اما اینکه عوامل داخلی و خارجی هم بوده یا نه برای ما مشخص نیست و منتظر نتیجه پیگیری‌ها هستیم.البته بنده در طول این دوره نمایندگی‌ام ترور فیزیکی و شخصیتی شدم که هر دو موضوع را پیگیری کردم اما هنوز هیچ نتیجه‌ای به دست نیامده است. البته اعلام شد که در هر دو مورد افرادی بازداشت شده‌اند اما باز هم اقدامی ندیدم.بعد از تلاش برای ترور بنده می‌خواستند برای من محافظ بگذارند که علی رغم مقاومت این اتفاق افتاد. یکی از دوستان به من می‌گفت که جز سرمایه‌های نظام هستم و باید از من محافظت شود. در پاسخ به او گفتم که ترور شخصیتی و فیزیکی شدم اما کسی از من دفاع نکرد و پیگیری صورت نگرفت، این از گلایه‌های بنده است.با توجه به این رویکرد در زمان طرح لوایح مرتبط با گروه اقدام ویژه مالی FATFبه رغم وجود ده‌ها مورد پیامک توهین آمیز یا توهین در رسانه‌ها و حتی نصب بنر علیه من در برخی راهپیمایی‌ها، پیگیری نکردم چون معتقدم دیوار نمایندگان مجلس کوتاه است. البته که در زمان بررسی این لوایح تمامی تلاشم را انجام دادم که همچون موضوع برجام به امر اختلافی تبدیل نشود یا اینکه اختلافات قبل از تصویب رفع شود. به همین دلیل مجموعه جلساتی از جمله جلسه‌ای در صحن مجلس با حضور تمامی دستگاه‌ها برگزار شد تا نظر اجماعی حاصل شود. ترور فیزیکی و شخصیتی شدم اما کسی از من دفاع نکرد و حتی پیگیری صورت نگرفت./ایسنا

واردات گندم و ذرت تنها به یک فرد واگذار شده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: متاسفانه واردات برخی از کالاهای اساسی و اقلامی چون گندم و ذرت که می‌تواند در سفره مردم نقش آفرین باشد دست مافیا بوده یعنی تنها یک نفر می تواند گندم یا ذرت به کشور وارد کند. سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به کاهش ارزش پول ملی طی یک سال گذشته، گفت: متأسفانه کاهش ارزش پول ملی به نوسانات بازار ارز وابسته شده است، در حالی که ایران می‌تواند کشوری باشد که از توانمندی های داخلی خود به ویژه در حوزه صادرات غیر نفتی همانند پتروشیمی که به وفور در کشور تولید شده و ارزآوری خوبی داشته استفاده کرده و پشتوانه ارزی را افزایش دهد./ خانه ملت

کدخدایی قانون را رعایت کنند، انتخابات پرشور می‌شود

حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران و فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‎گوید: اگر آقای کدخدایی قانون را در روند انتخابات رعایت کنند، پرشور شدن انتخابات ممکن می‎شود.مرعشی همچنین معتقد است که برای پرشور شدن انتخابات، شورای نگهبان باید به صاحبان سلایق مختلف اجازه حضور در انتخابات را بدهد.این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه می‎افزاید: مردم با اصل نظام مشکلی ندارند. مهم این است که گروه‎های مختلف سیاسی در انتخابات حضور داشته باشند و مردم با قدرت انتخاب بالا بتوانند بین گروه‎های سیاسی متفاوت، گزینه موردنظرشان را انتخاب کنند. به عبارت دیگر، رد صلاحیت‎های گسترده شورای نگهبان برچیده شود./ ایرناپلاس

هر دو جریان سیاسی از نتیجه انتخابات مجلس وحشت دارند

محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا گفت: جریان اصولگرا شاید برگ برنده‌هایی برای خود تصور می‌کند چون الان جریان اپوزیسیون دولت است. جریان اصلاح‌طلب هم که حامی دولت محسوب می‌شود، می‌خواهد خود را از اشکالاتی که دولت دارد، جدا کند به همین دلیل اولین بار گزینه عبور از روحانی در همین جریان اصلاح‌طلب مطرح شد. در حال حاضر جریان اصلاح‌طلب در موضع تدافعی قرار دارد و جریان اصولگرا در موضع تهاجمی ولی هیچ کدام نمی‌توانند با آرایش فعلی در انتخابات موفق شود چون معمولاً انتخابات در ایران دقیقه نودی است و چه بسا تا زمان انتخابات تحولات زیادی در کشور رخ دهد.وی گفت: هر دو جریان سیاسی از نتیجه انتخابات مجلس وحشت دارند و اینگونه نیست که خیال اصولگرایان بابت نتیجه انتخابات راحت باشد و اصلاح‌طلبان هم فکر کنند که چون مجلس فعلی چندان موفق نبوده است، کاملاً در انتخابات پیش‌رو شکست می‌خورند.

اشتباهی فاحش در دوبله مستند بروس لی

هوشنگ گلمکانی منتقد باسابقه سینمای ایران، با انتشار تصویری از شبکه ورزش در اینستاگرام نوشت: «کانال ورزش دارد مستندی درباره بروس لی کبیر را پخش می‌کند. در بخشی که مربوط به ارتباط بروس لی با سینماگران است، روی تصویر اسم و حرکات جیمز کابرن را می‌بینیم اما در دوبله، راوی می‌گوید جیمز گارنر. گوینده‌ها هم چند بار می‌گویند «کوبرِن» یا گاهی «کوبِرن». شاید خیلی‌ها متوجهش نشوند یا برای‌شان اهمیتی نداشته باشد، اما احتمالا هم‌نسل‌های من از این جور تلفظ حرص می‌خورند. توی این اوضاع سیل و آوار و غیره، این که چیز مهمی نیست. ملانقطی نمی‌شوم، اما واقعا مدیر دوبلاژ یا گوینده فیلم، فرق جیمز گارنر و جیمز کابرن را نمی‌دانند؟ کسی آن وسط اسم جیمز کابُرن را نشنیده است؟و تازه در پایین صفحه نوشته‌اند «من بروسلی هستم». آخه بروسلی؟ این یکی قاعدتا کار واحد پخش است. فکر کرده‌اند بروسلی اسم کوچک یا اسم خانوادگی سوژه فیلم است.

قیمت پیاز از دلار سبقت گرفت

نماینده اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در میدان مرکزی، از افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت هر کیلوگرم پیاز نسبت به روز گذشته در بازار خبر داد و گفت: طی روزهای اخیر قیمت پیاز به عنوان یکی از اقلام پر مصرف در سبد خانوار افزایش یافته و در حال حاضر قیمت آن در میدان مرکزی تره‌بار ۹ تا ۱۰ هزار تومان است که در سطح شهر این قیمت‌ ۳۵ درصد افزایش می‌یابد و با نرخ ۱۳ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد. جواد باقری ضمن تایید افزایش قیمت پیاز در بازار، صادرات این محصول را دلیل اصلی گرانی آن دانست و گفت: مهمترین دلیل افزایش قیمت پیاز صادرات بی رویه آن است . به طوری که اکنون این محصول به کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق، ترکیه و روسیه صادر می شود.وی با بیان اینکه مجوز صادرات، باعث افزایش قیمت شده است، افزود: با توجه به اینکه عرضه کاهش و تقاضا افزایش پیدا کرده است قطعا با گرانی مواجه خواهیم شد.کارشناس بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران در ادامه درباره افزایش قیمت کلم سفید نیز گفت: کلم سفید سال گذشته کیلویی ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسید اما در حال حاضر به دلیل صادرات این محصول با قیمت ۶ هزار تومان در میدان تره‌بار فروخته می‌شود.وی ادامه داد: کمسیون نظارت قبل از عید مقرر کرد که از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه صادرات سیب و پرتقال ممنوع شود، این امر ۱۰ تا ۱۵ درصد بر کاهش قیمت‌ها تاثیر گذاشت. اگر این کار برای پیاز انجام می‌شد قطعا امروز قیمت پیاز به ۱۳ هزار ۵۰۰ تومان نمی‌رسید.
 
اجازه یکی از مراجع تقلید برای سیل‌زدگان گلستان

یکی از مراجع تقلید با صدور پیامی در خصوص سیل در استان‌های گلستان و مازندران گفت: مردم با محبت ایران اسلامی در حد توان خود به کمک مردم منطقه بشتابند و مقلدین اینجانب مجازند یک سوم از وجوهات شرعی خود را به این امر اختصاص دهند. در پیام آیت الله نوری همدانی آمدده است: حادثه سیل اخیر در استان‌های گلستان و مازندران موجب تأسف گردیده است. در ادامه این پیام تصریح شده است: مسؤولان محترم نسبت به حل مشکلات مردم آن منطقه همت خود را به کار گرفته و سعی خود را برای التیام وضعیت پیش آمده انجام دهند. مردم با محبت ایران اسلامی نیز در حد توان به کمک مردم منطقه بشتابند. در پایان این پیام آمده است: همچنین مقلدین محترم اینجانب مجاز هستند که یک سوم از وجوهات شرعی را به این امر اختصاص دهند. توفیق همگان را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم. پیش از این آیت الله مکارم شیرازی نیز اجازه استفاده از ثلث وجوهات شرعی برای کمک به سیل زدگان را صادر کرده بود.
 
مطهری پیگیر ماجرای «فردوسی‌پور» شد

علی مطهری، نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی، در پستی اینستاگرامی با طرح یک سوال پرسیده «چه کسی دستور برکناری عادل فردوسی‌پور را صادر کرده است؟»به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی هم به جمع معترضانی پیوست که به برکناری عادل فردوسی‌پور از برنامه «۹۰» واکنش نشان دادند. او در پستی اینستاگرامی نوشت: «برکناری فردوسی‌پور، چرا؟! کنار گذاشتن آقای عادل فردوسی‌پور از برنامه نود، آنهم دزدانه و در آستانه سال نو، یک بد سلیقگی و بی‌اعتنایی به نظر مردم و حاکی از یک نوع استبداد بود. همه می‌دانیم که این حذف یک اجرای دستور بوده ولی وقتی که مقام رهبری می‌گویند من فقط رئیس صداوسیما را تعیین می‌کنم و وارد جزئیات نمی‌شوم، قاعدتا این دستور از ناحیه رهبری و بیت ایشان نیست. پس این‌گونه دستورات که رئیس سازمان هم از آن راضی به نظر نمی‌رسد، از کجا صادر می‌شود؟لازم است دو نماینده قوه مقننه در شورای نظارت بر صدا و سیما این موضوع را دنبال کنند. اگر برنامه آقای فردوسی‌پور اشکالاتی داشته با تذکر قابل حل بود، نه این‌که یک زمینه خوب برای تربیت جوانان و اصلاح ساختار ورزش کشور را از بین ببریم. امیدوارم مسئولان صداوسیما در این تصمیم خود تجدید نظر کنند و برنامه نود، سال نو را با آقای فردوسی‌پور آغاز کند.
 
انتقاد شدید آیت‌الله سبحانی از بی‌تدبیری مسئولان

مرجع تقلید شیعیان گفت: اگر این سیل در یزد رخ می‌داد می‌توان گفت که غیرمنتظره بود، اما گلستان و مازندرانی که همیشه زیر باران است حتماً باید راه‌هایی داشته باشند تا مردم با مشکلی روبه‌رو نشوند.به گزارش پایگاه خبری پلیس، آیت‌الله جعفر سبحانی پیش از ظهر امروز در دیدار با سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، اظهار داشت: جریان سیلی که در گلستان آمده یک پدیده آسمانی و خارج از اختیار بشر است، اما در برخی از مکان‌ها این سیل وسیله خیر می‌شود. مرجع تقلید شیعیان افزود: اگر این اتفاق در یزد افتاده بود باید می‌گفتیم که پیش‌بینی‌نشده بود، اما گلستان و مازندرانی که همیشه زیر باران است حتماً باید مسیر‌ها و راه‌هایی داشته باشد تا مردم با مشکلی روبه‌رو نشوند و طبیعت منطقه به‌صورتی است که این حادثه نباید مشکل‌ساز باشد. وی با تقدیر از نهاد‌هایی که به‌دنبال کمک‌رسانی به گلستانی‌ها هستند، اضافه کرد: اکنون نهضت عمومی در راستای کمک به مردم گلستان دنبال شده که این اقدام قابل‌تقدیر است و امیدواریم با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی مردم نیز بیشتر در میدان کمک حضور یابند؛ هرچند ظاهر این‌ها شر است، اما باطن آن خیر است و از باطن آگاهی نداریم.
 
جهانگیری: در شرایط حادثه زمان دعواهای سیاسی نیست

معاون اول رئیس جمهوری گفت: مهمترین کار در دوران اتفاقات بد، حفظ روحیه مردم است که اگر در مشکلات احساس بی پناهی کنند از لحاظ روحی می شکنند و در همین شرایط برخی مشغول دعواهای سیاسی خود هستند که این به روحیه مردم آسیب می زند.اسحاق جهانگیری روز یکشنبه در نشست شورای مدیریت بحران استان مازندران که به منظور ارائه راهکار و گزارش های سیل اخیر در ساری تشکیل شد افزود: درس های زیادی از حوادث می توان گرفت.جهانگیری گفت: طی بازدید از مناطق آسیب دیده در حوادث مختلف کشور، یک وجه مشترک قابل مشاهده بوده است اینکه مردم، نمایندگان، روحانیون و مسئولان همه در صحنه بودند و این وجه مشترک همان همبستگی است.وی افزود: سختی ها را می توان با همبستگی حل کرد، ما شرایط جدی و سخت تری هم پیش رو داریم، کشور گرفتار مشکلات جدی است، سیل دشمنی کرد اما امریکا دشمنی اش جدی تر و شدیدتر است، آمریکا میخواهد اقتصاد ما را متلاشی کند و به کشور آسیب جدی بزند.معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: راه برون رفت از مشکلات همین درس هایی است که از سیل مازندران و زلزله کرمانشاه گرفتیم، می توانیم با همدلی و همراهی مشکلات را کاهش دهیم، کمک های مردمی به کرمانشاه تا حدی بود که مسئولان از مردم خواستند اعزام به این منطقه را متوقف کنند.جهانگیری گفت: در این حوادث با تدابیر و درس هایی که گرفتیم نشان دادیم روحیه خوبی گرفته ایم.جهانگیری ضمن تقدیر از حسین زادگان استاندار مازندران گفت: حضور استاندار، نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان خود باعث دلگرمی مردم شده است.
 
سراج: استاندار سابق گلستان باید پاسخگوی اعمالش باشد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: استاندار سابق گلستان قطعا باید پاسخگو اعمال خود باشد و سازمان بازرسی این موضوع را پیگیری می‌کند، زیرا یک روز قبل از عید استاندار در استان بوده و سیل هم جاری شده، اما می‌گوید چیزی نیست و اتفاقی نمی‌افتد. ناصر سراج درباره آخرین وضعیت امداد رسانی به سیل زدگان سیل در استان گلستان اظهار کرد: پس از بازدید از مناطق سیل زده استان گلستان که به دنبال دستور آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه انجام شد در حال عزیمت به استان مازندران و بازدید از مناطق سیل زده این استان و نحوه امدادرسانی به آسیب دیدگان هستیم. رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه متاسفانه وضعیت در مناطق سیل زده استان گلستان خوب نیست، افزود: آب، خانه‌ها را احاطه کرده و کسانی که در حال حاضر کار می‌کنند فقط نیرو‌های بسیج، سپاه و ارتش هستند و بقیه (سرکارند). سراج اظهار کرد: نیرو‌های بسیج، سپاه و ارتش که انصافاً مشغول امداد رسانی در مناطق سیل زده استان گلستان هستند و مردم نیز به خوبی اذعان دارند که گردانده اصلی کار این سه ارگان هستند که به حکم رهبر معظم انقلاب در منطقه حضور یافتند.
 
واکنش صوفی به عدم حضور رئیس جمهور در گلستان

دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات در واکنش به عدم حضور رئیس جمهور در گلستان گفت: متاسفانه آقایان در تعطیلات به سر می‌برند و خیلی نباید مزاحمشان هم بشویم. علی صوفی در واکنش به عدم حضور رئیس جمهور در استان گلستان اظهار داشت: عدم مسئولیت پذیری در ماجرای سیل استان گلستان چه از سوی آقای مناف هاشمی استاندار وقت و دیگر مسئولان اجرایی غیر قابل قبول است. وی افزود: سیل گلستان یک حادثه طبیعی است و مطمئنا از قبل کسی خبردار نبوده است، اما دلیل عدم حضور آقای روحانی در بین سیل زدگان گلستانی جای تعجب دارد. وی افزود: متاسفانه آقایان در تعطیلات به سر می‌برند و خیلی نباید مزاحمشان هم بشویم. صوفی خاطرنشان کرد: قطعا حضور آقای روحانی در بین سیل زدگان و مدیریت حضوری کار‌ها و اقدامات تاثیر دوچندانی داشت و علاوه بر اینکه اکثریت مردم آق قلا در انتخابات به آقای روحانی رای داده‌اند.
 
گلایه رضایی از دولت در ماجرای سیل اخیر

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی خود نوشت: دولت، دائما در رویارویی با زلزله و سیل غافلگیر می‌شود و توانایی پیش‌بینی و پیش‌گیری حوادث را نیافته است. محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با درج مطلبی در صفحه اینستاگرام خود به بررسی حادثه سیل شمال کشور پرداخت. رضایی نوشته است:سیل گلستان از سمت آق قلا به سوی شهر گمیشان در حرکت بود، ولی قبل از آن که به گمیشان برسد، جوانان شهر با پرکردن کیسه‌ها از شن و خاک و کار گذاشتن آن‌ها درکنار آبراه‌ها به هدایت سیل به بیرون از شهر مشغول شدند. خوشبختانه از دیشب و با اعلان این هشدار که «خطر، گلستان را تهدید می‌کند» مسئولان مربوط هرچند با تأخیر بسیج شدند و درحال کنترل بحرانند. سپاه استان از سوی ستاد بحران مأموریت یافته است خط آهن را که موجب جمع شدن آب در شهر آق قلا و منطقه شده، بشکافد تا آب از شهر خارج شود. متأسفانه دولت، دائما در رویارویی با زلزله و سیل غافلگیر می‌شود و توانایی پیش‌بینی و پیش‌گیری حوادث را نیافته است.
 
طرح سوئیس به واشنگتن برای تسهیل مبادلات کالاهای انسانی با ایران

مقام‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در حال بررسی طرح پیشنهادی سوئیس برای ایجاد یک کانال پرداخت جهت تسهیل مبادلات مربوط به فروش دارو، تجهیزات پزشکی و برخی اقلام دیگر به ایران هستند. شبکه خبری «ان‌بی‌سی‌نیوز» یکشنبه گزارش داده طرح سوئیس، راه‌اندازی یک کانال پرداخت را شامل می‌شود که بانک‌های سوئیس را به انجام تراکنش‌های مربوط به معاملات دارو، تجهیزات پزشکی و سایر اقلام انسانی ترغیب می‌کند.مبادلات کالاهای انسانی در حال حاضر نقض قوانین تحریم‌های آمریکا علیه ایران محسوب نمی‌شود؛ اما تهدیدهای مقام‌های دولت آمریکا به شرکت‌های اروپایی در خصوص همکاری با بازار ایران موجب شده بانک‌های خارجی حتی از انجام تراکنش‌های مجاز برای مبادلات مربوط به ایران هم حذر کنند.منابع مطلع به ان‌بی‌سی‌نیوز گفته‌اند مقام‌های سوئیس به خزانه‌داری آمریکا پیشنهاد احیای مدلی را داده‌اند که دولت قبلی آمریکا، قبل از حصول توافق هسته‌ای برجام، برای مبادله کالاهای انسانی با ایران به کار گرفته شد. مطابق این طرح، بانک‌های سوئیس، تراکنش‌های مربوط به معاملات میان شرکت‌های سوئیسی یا اروپایی برای فروش دارو، غذا و سایر اقلام انسانی به شرکت‌های ایرانی را بر عهده می‌گیرند. مقام‌های سوئیس به دنبال دریافت اطمینان بیشتر از وزارت خزانه‌داری و برطرف کردن نگرانی‌های بانک‌های سوئیسی برای تسهیل تراکنش‌های بانکی شرکت‌های اروپایی صادرکننده اقلام انسانی به ایران هستند.
 
جلیلی: خباثت جدید انگلیسی‌ها از چشم تیزبین ملّت ایران مخفی نمی‌ماند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انگلیس اخیرا به تبعیت از ارباب آمریکایی خود لایحه‌ای را به بهانۀ خروج از اتحادیۀ اروپا برای اعمال تحریم علیه ایران در دستور کار قرار داده است که نقض صریح برجام است. سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع بیش از ۳ هزار نفر از زائران راهیان نور در پادگان ثامن الائمه (ع) حمیدیه اهواز به ایراد سخنرانی پرداخت. وی به سه کشور اروپایی دربارۀ عدم انجام تعهدات خود نسبت به ملت ایران هشدار داد و اظهار داشت: رفتار آن‌ها زیر رصد دقیق ملت ایران است و ثمرۀ این رفتار بی‌اعتمادی بیش‌تر ملت ایران به آن‌هاست. جلیلی ادامه داد: انگلیس اخیرا به تبعیت از ارباب آمریکایی خود لایحه‌ای را به بهانۀ خروج از اتحادیۀ اروپا برای اعمال تحریم علیه ایران در دستور کار قرار داده است که نقض صریح برجام است و این خباثت از چشم تیزبین ملت ایران مخفی نمی‌ماند. وی، دولت انگلیس را قدرتی رو به زوال و درمانده دانست و تصریح کرد: انگلیس، امروز با بحران‌های متعدد مواجه است و بداند این رفتار‌های استکباری بدون هزینه نخواهد بود. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: انگلیس و آمریکا باید بدانند سریال شکست‌های پیاپی آن‌ها از ملت ایران ادامه خواهد داشت.
 
اهدای حقوق وزیر ارتباطات و همسرش به سیل‌زدگان

آذری جهرمی در اینستاگرام خود ضمن درخواست کمک از مردم برای سیل زدگان اعلام کرد حقوق اسفند خود و همسرش را برای این کار اختصاص می‌دهد. وی در پست اینستاگرامی خود نوشت: " «به کمک همه نیاز است!» امروز صبح که از دوستان هلال احمر پیگیر وضعیت سیل در شمال‌کشور بودم، از همت عالی امدادرسانان گفتند و خواستار کمک مالی بودند. اکنون هشتگ زدن کافی نیست و همه‌باهم باید کمک کنیم. همسرم و من حقوق اسفندماه‌مان را و فرزندانم عیدی‌هایشان را، برای کمک به عزیزان آسیب دیده در سیل گلستان و مازندران اختصاص دادیم. از همه شما مردم دلسوز و دوست‌داشتنی، دکتر جهانگیری معاون اول محترم، دکتر قالیباف گرامی، رامبد جوان و جناب خان عزیز و علیرضا بیرانوند دروازه‌بان محبوب تیم ملی کشورمان دعوت می‌کنم به این پویش بپیوندید. "
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار