یادداشت؛حمید صادق‌زاده
مصطفی دنیزلی مربی‌ای است که لیگ برتر را جذاب می‌کند و تراکتور را می‌توان از هم‌اکنون یکی از مدعیان قهرمانی در فصل جدید بازی‌ها بر شمرد.
کد خبر: ۷۶۳۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲ 18 July 2019

 گل تراکتور را در بازی دوستانه با گیرسون اسپور ببینید. گلی که با پاس مسعود شجاعی و ضربه ساسان انصاری به ثمر رسید. یک گل زیبا روی پاس‌های ترکیبی. از تیمی که مصطفی دنیزلی می‌سازد چیزی جز این انتظار نمی‌رود. عادت کرده‌ایم به فوتبال زیبا از تیم مصطفی دنیزلی. او در پاس و پرسپولیس اگر چه قهرمان نشد، اما یک پای فوتبال زیبا بود. این قطعاً در تراکتور دنبال خواهد شد با این تفاوت که این بار قهرمانی چاشنی فوتبال زیبا می‌شود. مصطفی دنیزلی و تراکتور هر دو در حسرت قهرمانی در لیگ برتر هستند و این خود بالاترین انگیزه برای تیم محبوب دیار آذربایجان است.


توأم با این بازی خوب شکایت باشگاه تراکتور از پدیده رسانه‌ای شده است. گویی باشگاه تراکتور مدعی شده تیم پدیده از یک بازیکن غیر مجاز در ترکیب تیم بهره می‌برده است. اگر چه تراکتور محق است که تضییع حق خود را پیگیری کند، اما با تیم خوبی که مصطفی دنیزلی ساخته تیم می‌تواند با فوتبالش قهرمان لیگ برتر شود و برای قهرمانی نیاز به شکایت نیست.


پاس حرکت، حرکت پاس. این دستوری است که مصطفی دنیزلی مدام در تمرینات تیم تراکتور روی آن تأکید می‌کند. فوتبال در زمین‌های کوچک ایده اصلی آقا مصطفی در تمرین است و این همان ضعف فوتبال ایران است. بازیکنان ایرانی کمتر می‌توانند مالکیت را در اختیار داشته باشند و از سویی وقتی تحت فشار قرار می‌گیرند زود توپ را لو می‌دهند. مصطفی دنیزلی به دنبال کار کردن روی این نقطه ضعف است. به باور او تراکتور باید نبض بازی را در اختیار بگیرد و صاحب توپ و میدان شود و با پاس‌های سریع و کوتاه به بازی سرعت دهد. این شکل از بازی باعث ایجاد موقعیت‌های زیادی روی دروازه حریف می‌شود و در چنین فوتبالی شانس تیم تراکتور برای پیروزی زیاد است.
تراکتور این فصل جذاب‌تر از همیشه می‌شود چرا که آقا مصطفی فوتبال ایران را به خوبی می‌شناسد و اجازه نمی‌دهد تیم همانند فصل گذشته به حاشیه برود. جایی که تراکتور به سپیدرود باخت و این باخت‌ها تا جایی تکرار شد که شانس حضور در آسیا را هم از تیم گرفت. هر چند با از دست دادن سه امتیاز در بازی با سپیدرود نباید این اتفاق برای تیم رخ می‌داد. مصطفی دنیزلی مربی‌ای است که لیگ برتر را جذاب می‌کند و تراکتور را می‌توان از هم‌اکنون یکی از مدعیان قهرمانی در فصل جدید بازی‌ها بر شمرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار