کد خبر: ۷۶۵۰۸۸
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰ 22 July 2019
رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز، از پذیرش بدون آزمون بیش از ۴۰ دانشجوی مقطع دکتری برای سال تحصیلی 99-98 از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان و جایزه شهید احدی بر اساس سوابق تحصیلی و مصاحبه علمی خبر داد. 
  
به گزارش تابناک تبریز، حمید احمدی با اشاره به نحوه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان و جایزه شهید احدی در مقطع دکتری اظهار کرد: امسال ۱۷۷ پرونده توسط گروه حمایت از استعدادهای درخشان وصول شد که از این تعداد، ۱۴۱ پرونده شرایط پایه تصریح شده در شیوه نامه پذیرش را احراز کرده و جهت تخصیص امتیازات سوابق آموزشی و پژوهشی به دانشکده های مربوطه ارسال شدند. 
 
وی اضافه کرد: پس از بررسی سوابق توسط دانشکده‌ها و با توجه به کسب امتیاز لازم از مجموع امتیازات سوابق آموزشی و پژوهشی از ۶۲ متقاضی که موفق به کسب حد نصاب برای شرکت در مصاحبه علمی شدند، دعوت به عمل آمد که نهایتاً ۴۳ نفر موفق به اخذ پذیرش شدند. 
 
وی گفت: بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری، مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه تبریز می‌توانست معادل با ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش روزانه از طریق کنکور سراسری را به صورت مازاد بر ظرفیت و از طریق سهمیه استعدادهای درخشان، با بررسی سوابق تحصیلی و انجام مصاحبه علمی پذیرش کند. 
 
احمدی اضافه کرد: پذیرش دانشجو در تمامی رشته‌ها و  گرایش‌های مقطع دکتری دانشگاه تبریز که در سال تحصیلی 98-99 دارای سهمیه پذیرش روزانه از طریق کنکور سراسری هستند، از بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد، با لحاظ کرن شرایط مندرج در شیوه نامه پذیرش، انجام شده است. 
 
وی بیان کرد: سال گذشته ۲۴۳ نفر از طریق سهمیه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان و جایزه شهید احدی در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه تبریز پذیرش شدندکه این تعداد امسال به ۴۲۱ نفر افزایش یافته است. 
  
دانشگاه تبریز در حال حاضر با داشتن بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی، بیش از ۲۴ هزار  نفر دانشجو و ۴۵۷ هزار متر مربع فضای آموزشی، کمک آموزشی و پژوهشی و نیز به جهت همجواری با دانشگاه‌های بزرگ کشورهای منطقه، به عنوان بزرگ‌ترین مرکز علمی غرب و شمال غرب کشور، عهده‌دار بخش بزرگی از مسئولیت تولید علم و فناوری و رقابت در عرصه‌های بین‌المللی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار