مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: کلیسای سنت استپانوس با ۴۵ هزار و ۲۶۸ بازدید و موزه قاجار با ۲۱ هزار و ۱۴۶ بازدید پربازدیدترین موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری استان در مدت مذکور بودند، همچنین موزه مشروطه با ۱۹ هزار و ۱۴۶ بازدید و موزه آذربایجان با ۱۸ هزار و ۵۵۷ بازدید به ترتیب در جایگاه سوم و چهارم قرار دارند.
کد خبر: ۷۷۱۳۲۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳ 13 August 2019
به گزارش تابناک تبریز، مرتضی آبدار، از ثبت قریب به ۱۴۴ هزار مورد بازدید از موزه‌های استان در نیمه نخست تابستان سال جاری خبر داد و گفت: تابستان امسال شاهد افزایش قابل توجه سفر به استان بوده­ایم و به تبع آن موزه­های غنی و جاذبه‌های شاخص استان مورد استقبال گردشگران قرار گرفته‎اند؛ بطوریکه میزان بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان از روز نخست تابستان تا نیمه مرداد ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۱۵ درصدی داشته است. 
 
وی با اشاره به میزان بازدید از موزه‌های تحت نظارت میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در نیمه نخست تابستان سال جاری، بیان کرد: در این مدت  ۱۴۳ هزار و ۷۱۰ مورد بازدید از موزه‌های تحت نظارت این اداره کل به عمل آمده است. 
 
وی افزود: کلیسای سنت استپانوس با ۴۵ هزار و ۲۶۸ بازدید و موزه قاجار با ۲۱ هزار و ۱۴۶ بازدید پربازدیدترین موزه­ها و جاذبه‌های گردشگری استان در مدت مذکور بودند، همچنین موزه مشروطه با ۱۹ هزار و ۱۴۶ بازدید و موزه آذربایجان با ۱۸ هزار و ۵۵۷ بازدید به ترتیب در جایگاه سوم  و چهارم قرار دارند. 
 
آبدار در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم نیمه دوم تابستان سال جاری نیز شاهد تداوم روند صعودی سفر و حضور گردشگران در جاذبه های فرهنگی و تاریخی استان باشیم. 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار