معاون آموزشی دانشگاه تبریز در گفت‌وگو با ایسنا خبر داد
معاون آموزشی دانشگاه تبریز تاکید کرد: به دلیل استقبال از رشته زبان و ادبیات ترکی آذری، امسال هم در این رشته پذیرش دانشجو داریم و کد رشته زبان و ادبیات ترکی در دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 درج شده است.
کد خبر: ۷۷۳۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵ 19 August 2019
باب‌اله حیاتی در تشریح این خبر اظهار کرد: همه ساله 27 الی 30 نفر ثبت نام کننده در رشته زبان و ادبیات ترکی آذری داریم و امسال نیز به اندازه 40 نفر از سازمان سنجش اعلام ظرفیت شده است.
 
وی افزود: تفکیک جنسیتی در این رشته وجود نداشته و 60 درصد در دوره روزانه و 40 درصد در دوره شبانه پذیرفته می‌شوند.
 
وی تاکید کرد: کسانی که برای پراکندن شایعه‌هایی مبنی بر عدم پذیرش دانشجو در رشته زبان و ادبیات ترکی آذری به دلیل عدم استقبال، تلاش می‌کنند، دوستان دشمن نما هستند.
 
حیاتی اضافه کرد: برعکس شایعات، استقبال از رشته زبان و ادبیات ترکی آذری از سایر رشته‌های موجود در دانشگاه تبریز نیز بیشتر بوده و تعدادی از پذیرفته شدگان دارای مدرک کارشناسی رشته دیگری هستند که به دلیل علاقه به زبان و ادبیات ترکی، تحصیل مجدد را انتخاب کرده‌اند.
 
وی ادامه داد: نبود فضای فیزیکی مناسب و کافی از جمله مشکلات گروه زبان و ادبیات ترکی به دلیل تازه تاسیس بودن این رشته بود که با درایت رییس دانشگاه تبریز، فضای فیزیکی نیز اضافه شد.
 
وی خاطرنشان کرد: کمبود اساتید زبان ترکی نیز از دیگر مشکلات این گروه بود که امسال مجوز تدریس چهار استاد زبان ترکی مدعو برای دانشجویان این رشته را اخذ کرده‌ایم.
 
حیاتی خاطرنشان کرد: با توجه به تازه تاسیس بودن رشته زبان و ادبیات ترکی آذری، دانشجویان این رشته هنوز فارغ‌التحصیل نشده‌اند و اولین دانش آموختگان آن شهریور ماه سال آینده فارغ‌التحصیل می‌شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار