مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز گفت: سرویس‌های مدارس در سال تحصیلی جدید در قالب سامانه "سپند" ثبت نام و ساماندهی می‌شوند.
کد خبر: ۷۷۹۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸ 12 September 2019

به گزارش تابناک تبریز، محمدحسین اکبرنژاد افزود: بر اساس توافق وزیر کشور و وزیر آموزش و پرورش، سامانه سپند امسال در کل کشور راه اندازی می‌شود و طبق آن، شرکت‌ها و رانندگان سرویس مدارس در این سیستم ثبت نام و پس از بررسی توسط سازمان تاکسیرانی تائید صلاحیت می‌شوند.

وی ادامه داد: فعالیت‌های سرویس مدارس در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از طریق سامانه سپند انجام می‌شود و سازمان تاکسیرانی در کلانشهرها متولی این سامانه هستند.

اکبرنژاد بررسی صلاحیت رانندگان سرویس مدارس و وضعیت فنی خودروهای سرویس را از ویژگی‌های سامانه سپند دانست و گفت: با هماهنگی اتحادیه تاکسیرانی کشور، تاکنون ۱۹ شرکت توسط سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز تائید شده و وضعیت ۲۸ شرکت نیز دست بررسی است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز با بیان اینکه ۶۱۱ راننده در سامانه سپند ثبت نام کرده‌اند، اظهار کرد: ثبت نام رانندگان سرویس مدارس از طریق دفاتر پیشخوان دولت انجام می‌گیرد و هر شرکت برای مدارس تعدادی راننده معرفی می‌کند که تائید نهایی آن توسط سازمان تاکسیرانی انجام می شود و برای هر خودرو برچسب مخصوص تعلق می‌گیرد.

وی اپلیکیشن سامانه سپند را از دیگر خدمات این سامانه عنوان کرد و افزود: اولیای دانش آموزان می توانند با استفاده از این اپلیکیشن از محل و تردد خودروی سرویس فرزند خود مطلع شوند.

سپند (سامانه پایش ناوگان دانش آموزی) در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ توسط سازمان تاکسیرانی کلانشهرها و شهرداری های سراسر کشور اجرا می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار