هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس با انتشار فراخوان دریافت طرح و ایده فعالیت خود را شروع کرده و بیش از یکصد اجرای خیابانی را در نوروز 99 در منطقه مرزی ارس رقم خواهد زد.
کد خبر: ۷۸۶۲۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰ 07 October 2019

به گزارش تابناک تبریز، ابراهیم نصیری دبیر جشنواره تئاتر خیابانی ارس اظهار داشت: در طول هفت دوره گذشته بالغ بر 300 اجرای خیابانی در بین میلیون‌ها گردشگر نوروزی منطقه آزاد ارس اجرا شده و این منطقه در آینده نه چندان دور قطب نمایش‌های خیابانی خواهد شد.

وی افزود: این دوره از جشنواره در دو بخش موضوعات عمومی–اختصاصی و بخش نمایش‌های آئینی سنتی برگزار می‌شود و دو موضوع آیین‌های نوروزی و مرز و مرزنشینی مورد توجه ویژه جشنواره در انتخاب آثار خواهند بود.

نصیری در زمینه سیاست‌گذاری‌های جشنواره در حوزه داوری، تاکید کرد: جشنواره هفتم با ‌لحاظ زمان‌بندی و اقتضائات مورد نیاز تولید کارهای جدید و غیر تکراری با توجه به موضوعات مطلوب مدنظر سازمان منطقه آزاد ارس از آثار غیر تکراری و نو استقبال خواهد کرد.

مدیر فرهنگی، آموزشی و هنری سازمان منطقه آزاد ارس خاطرنشان ساخت: در راستای تعامل با سایر نهادها و رویدادهای تخصصی حوزه تئاتر در کشور، موضوع انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با سایر جشنواره‌های معتبر کشور از جمله جشنواره مریوان و لاهیجان در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است، براساس فراخوان هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس، فعالان حوزه تئاتر کشور می‌توانند طرح و ایده نمایشی خود را جهت ارزیابی تا 20 آبان‌ماه به ایمیل دبیرخانه به آدرس art@arasfz.ir  ارسال کنند.

پس از انتخاب و اعلام لیست ایده‌های منتخب، کارگردانان باید فیلم اثر تولید شده را تا تاریخ 20 دی‌ماه به‌صورت پستی ارسال کنند.

این جشنواره همانند سال‌های گذشته به‌عنوان اولین رویداد تئاتر کشور همزمان با روز جهانی تئاتر، 7 فروردین ماه در منطقه آزاد ارس برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار