با حضور سردار حسین عبدی، فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی و جمعی از مقام‌های اداری و نظامی استان، امروزز یکشنبه، مقدار یکهزار کیلوگرم ماده مخدر از انواع مختلف در آیینی در تبریز امحاء شد.
کد خبر: ۷۹۴۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵ 04 November 2019

سردار عبدی در این آیین به نحوه کشف مواد مخدر امحایی اشاره کرد و گفت: موادمخدر امحاء شده  در ۹۳۲ طرح استانی در قالب ۲ هزار و ۲۵۲ مرحله عملیات پلیسی کشف شد که از این میزان ۴۸۰ کیلوگرم هروئین و بقیه موادمخدر صنعتی غیردارویی بود.وی به آمار دستگیر شدگان مرتبط با مواد مخدر در آذربایجان شرقی نیز اشاره کرد و افزود: امسال تعداد ۴ هزار و ۱۲۹ نفر خرده فروش و توزیع‌کننده موادمخدر در سطح  استان دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده اند.

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی، مرکز ماده ۱۶ تبریز را به عنوان مهم‌ترین مرکز نگهداری و بازپروری معتاد در سطح کشور معرفی و اضافه کرد: از تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها دولتی و غیردولتی در سطح استان که با پلیس در امر مبارزه و مقابله با موادمخدر همکاری دارند، تشکر و قدردانی می‌کنم و ضرورت دارد این دستگاه‌ها در امر آموزش، درمان، پیشگیری و مقابله و همکاری هم‌افزایی بیشتری با پلیس استان داشته باشند.

وی افزود: آذربایجان‌شرقی از نظر میزان آلودگی و نرخ شیوع و اعتیاد به موادمخدر وضعیت بهتری دارد، اما وجود موادمخدر و معتاد در هر جامعه‌ای باعث وقوع جرایم و آسیب‌های اجتماعی فراوانی می شود و بر این اساس باید ریشه آن خشکانده شود. 

عبدی گفت: اراده والایی در سطح کلان نظام جمهوری اسلامی برای مبارزه و مقابله با این معضل اجتماعی وجود دارد و در آذربایجان شرقی اقدامات خوبی در این حوزه صورت می‌گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار