رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی خبر داد
کد خبر: ۸۲۴۰۶۹
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۴ 19 February 2020

 رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به ورود سامانه‌ی بارشی از روز چهارشنبه به استان، گفت: سامانه‌ی بارشی از بعد از ظهر فردا فعالیت قوی خواهد داشت.

محمد امیدفر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نفوذ تدریجی سامانه‌ی بارشی از اواخر امروز به استان، گفت: برای امروز جوی نسبتا پایدار پیش بینی می‌شود اما از اواخر امروز نفوذ تدریجی سامانه‌ی بارشی موجب ابرناکی، بارش برف و در برخی نواحی گرمسیر استان بارش باران، وزش باد نسبتا شدید و کولاک خواهد شد.

وی با بیان این‌که سامانه‌ی بارشی از شب چهارشنبه تا اوایل روز پنج شنبه فعالیت شدیدی خواهد داشت، گفت: فعالیت این سامانه باعث کولاک برف، لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌های مواصلاتی خواهد شد، از اواخر روز پنج شنبه با تضعیف سامانه بارشی جوی نسبتا پایدار برای روز جمعه پیش بینی می‌شود.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان افزود: روز شنبه گذر امواج تراز میانی جو موجب افزایش موقت ابر و بارش‌های پراکنده‌ی باران و برف خواهد شد.

وی با بیان این‌که دمای فعلی تبریز دو درجه بالای صفر است که نسبت به 24 ساعت گذشته دو درجه افزایش یافته است، گفت: طی 24 ساعت گذشته تبریز در گرم‌ترین زمان خود دو درجه بالای صفر و در سردترین زمان دو درجه زیر صفر بوده است.

امیدفر بیان کرد: جلفا با پنج درجه بالای صفر و سراب با 12 درجه زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین شهرهای استان بوده‌اند.

وی با ارائه‌ی توصیه‌هایی به شهروندان در روزهای بارندگی، تشریح کرد: اجتناب از سفرهای غیر ضروری و رعایت نکات ایمنی و تجهیز خودروها به تجهیزات زمستانی،  انجام اقدامات به موقع در خصوص برف روبی و نمک پاشی در جاده های مواصالتی، مدیریت در توزیع و مصرف حامل های انرژی و  توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورز از جمله توصیه‌هایی است که شهروندان به آن توجه کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار