دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اعلام کرد:
دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی نتیجه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر را اعلام کرد.
کد خبر: ۸۲۵۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵ 22 February 2020

 به گزارش تابناک تبریز، مرتضی محمدزاده اظهار داشت: بر اساس نتیجه شمارش آرا در حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر، از مجموع 120 هزار و 750 رأی مأخوذه، آقای علی علیزاده با 44 هزار و 691 رأی به عنوان نماینده این حوزه در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

وی با بیان اینکه شمارش آرا در تمام حوزه‌های انتخابیه استان تمام شده است، افزود: طبق قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، هر نامزدی که 20 درصد از آرای "صحیح" مأخوذه را کسب کند به عنوان نماینده مردم انتخاب می‌شود.

تاکنون نتایج شمارش آرا در 6 حوزه انتخابیه استان مشخص شده است که بر اساس آن، آقایان: حسین حاتمی از حوزه کلیبر، خداآفرین و هوراند، جعفر راستی از حوزه شبستر، مهدی اسماعیلی از حوزه میانه، یوسف داودی از حوزه سراب، احمد محرم‌زاده یخفروزان از حوزه اهر و هریس و علی علیزاده از حوزه مراغه و عجب‌شیر با کسب حد نصاب آرا، به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتخاب شده‌اند.

همچنین در حوزه انتخابیه میانه، به دلیل به حد نصاب نرسیدن آرای نامزدها برای انتخاب نماینده دوم این حوزه، انتخابات به دور دوم کشیده شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار