رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی نتایج شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌ انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر را اعلام کرد.
کد خبر: ۸۲۵۴۶۹
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵ 23 February 2020
اعلام نتایج رسمی انتخابات تبریز
به گزارش تابناک تبریز، علیار راستگو اظهار داشت: بر اساس نتیجه شمارش آرا در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر، به ترتیب آقایان مسعود پزشکیان با 112 هزار و 231 رأی، احمد علیرضابیگی با 109 هزار و 970 رأی، روح‌الله متفکر آزاد با 105 هزار و 449 رأی، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با 103 هزار و 672 رأی، محمدحسین فرهنگی با 99 هزار و 703 رأی و علیرضا منادی با 89 هزار و 567 رأی حائز اکثریت آرا شده و به عنوان نمایندگان این حوزه در مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این نتایج شمارش آرا در 12 حوزه انتخابیه استان مشخص شده بود که بر اساس آن، آقایان حسین حاتمی از حوزه کلیبر، خداآفرین و هوراند، جعفر راستی از حوزه شبستر، مهدی اسماعیلی از حوزه میانه، یوسف داودی از حوزه سراب، احمد محرم‌زاده یخفروزان از حوزه اهر و هریس، علی علیزاده از حوزه مراغه و عجب‌شیر، غلامرضا نوری از حوزه بستان‌آباد، محمد باقری از حوزه بناب، سیدحمزه امینی از حوزه هشترود و چاراویماق، سیدعلی موسوی از حوزه ملکان و اللهوردی دهقانی از حوزه ورزقان و خانم معصومه پاشایی از حوزه مرند و جلفا با کسب حد نصاب آرا، به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتخاب شده‌اند.

راستگو افزود: همچنین در حوزه انتخابیه میانه، به دلیل به حد نصاب نرسیدن آرای نامزدها برای انتخاب نماینده دوم این حوزه، انتخابات به دور دوم کشیده شد که دور دوم در روز 29 فروردین سال 99 برگزار خواهد شد.

وی همچنین ضمن تبریک به نمایندگان منتخب استان و هواداران آنها، ابراز امیدواری کرد نمایندگان جدید استان در مجلس شورای اسلامی با استفاده از تمام ظرفیت‌های نمایندگی برای توسعه و اعتلای استان تلاش کنند.

راستگو همچنین از صداوسیمای مرکز استان و خبرنگاران و اصحاب رسانه به خاطر پوشش خبری انتخابات دوم اسفند قدردانی کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به تشکیل جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان در خصوص کنترل بیماری کرونا، گفت: از تمام مردم استان می‌خواهیم که آرامش خود را حفظ کرده و اصول بهداشتی را رعایت کنند.

راستگو از تعطیلی کلیه مدارس استان تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: تعطیلی دانشگاه‌های استان نیز با تشخیص هیأت رئیسه دانشگاه‌ها تا پایان هفته جاری مجاز است.

وی همچنین به نمایندگان منتخب استان توصیه کرد مراسم تجدید دیدار با اهالی حوزه‌های انتخابیه خود را به خاطر احتمال شیوع بیماری‌های تنفسی و واگیردار به زمان دیگری موکول کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار