مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: امروز در ۲۴ ساعت گذشته، نتیجه تست ۵۷ مورد در استان به کرونا مثبت اعلام شد.
کد خبر: ۸۳۳۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶ 21 March 2020

به گزارش تابناک تبریز، سیدجمال‌الدین حسینی‌اقدم، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در گفت‌وگوی زنده خبری با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: امروز در ۲۴ ساعت گذشته، نتیجه تست ۵۷ مورد مثبت اعلام شد.

وی با بیان اینکه ۸۱۳ نفر تعداد کل مبتلایان به کرونا در استان است، گفت: در مقایسه با روزهای قبلی می‌توان این روند رشدی را دید که در صورت عدم رعایت با افزایش سریع‌تر روبرو خواهیم بود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: مردم به شعار در خانه بمانیم توجه جدی گرفته و شوخی نگیرند.

وی متذکر شد: تمام تلاش ما بر مقابله با تشدید ویروس است، از این‌رو بهترین راه همان پیشگیری است که بهترین پیشگیری هم رعایت نکات بهداشت و عدم تجمع و ماندن در خانه است.

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

ویروس کووید ۱۹، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه به‌دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار