مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: امروز نتیجه ۷۰ نفر مثبت اعلام شد و تعداد مبتلایان به کویید ۱۹ به ۹۳۷ نفر رسید.
کد خبر: ۸۳۳۴۳۷
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۷ 23 March 2020

به گزارش تابناک تبریز، رجایی مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در گفت‌وگوی خبری زنده به آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان‌شرقی اشاره کرد و بیان داشت: در ۲۴ ساعت گذشته، نتیجه تست ۷۰ نفرمثبت اعلام شد و تعداد مبتلایان قطعی به کرونا در استان ۹۳۷ به رسید.

وی با بیان اینکه روند صعودی نشان‌دهنده تعداد قطعی مبتلایان نیست زیرا چندین برابر آن در بین ناقلان و ترددکنندگان است، گفت: وقتی آماری اعلام می‌کنیم صرفا از تعدادی است که به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی گفت: ترس ما از این افرادی است که توجهی به نکات بهداشتی نکرده و در جامعه در حال تردد هستند و شاید از اینکه ناقل بیماری هستند نیز خبری ندارند.

وی متذکر شد: تمام تلاش ما بر مقابله با تشدید ویروس است، از این‌رو بهترین راه همان پیشگیری است که بهترین پیشگیری هم رعایت نکات بهداشت و عدم تجمع و ماندن در خانه است.

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

ویروس کووید ۱۹، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه به‌دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار