رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: مجموع مبتلایان به کرونا در ۴۸ ساعت در استان به ۳۰۶ نفر رسید.
کد خبر: ۸۳۷۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳ 07 April 2020

به گزارش تابناک تبریز، محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در گفت‌وگوی خبری زنده به تشریح آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت اول دو روز قبل ۲۷۶ نمونه برداشته شد که از میان آنها ۱۷۲ مورد جدید مبتلا به کویید ۱۹ شناسایی شد و همچنین در ۲۴ ساعت دیروز نیز از ۳۳۱ نمونه آزمایش، ۱۳۴ نفر مثبت شناسایی شد که مجموع مبتلایان به کرونا در ۴۸ ساعت اخیر به ۳۰۶ نفر رسید.

وی با بیان اینکه متاسفانه در ۴۸ ساعت اخیر تعداد مبتلایان دوبرابر شده است، افزود: البته  ۵۵ نفر از آنها از طریق غربالگری بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره بر اینکه البته افزایش این دو روز ناشی از عدم رعایت  فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم و حاصل سفرهای غیرضروری در عید است، گفت: تعداد فوتی‌ها در این دو روز کاهش یافته ولی افرادی که به تهویه مکانیکی نیاز دارند به  ۷۰ نفر رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه افزایش مبتلایان به کرونا نشانگر این است که مردم کرونا را جدی نگرفته و آن را یک شوخی می‌دانند، گفت: امروز یک آزمایش پی سی آر در بیمارستان امام رضا (ع) ایجاد شده است و قرار است تا  دو آزمایشگاه دیگر را هم آماده شود تا روزانه از یک هزار نفر آزمایش گرفته شود. 

صومی ادامه داد: هدف از گسترش آزمایشگاه‌ها، شناسایی سریع و درمان مبتلایان و قطه این زنجیره در فاز پیشگیری است.

وی به دو فاز درمان و پیشگیری در قطع شیوع ویروس اشاره کرد و گفت: ۵۲ درصد مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی در تبریز هستند و  مطالعات نشان داده که هر جا تجمع باشد، در آن نقطه بیشترین مبتلا را داشتیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار