رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه اعضای کمیسیون آموزش بر جذب حداکثری نیروهای نهضتی که در آزمون شرکت می‌کنند، تأکید دارد، گفت: نیروهای نهضتی نگران نباشند که با نیروهای پذیرفته نشده سلب همکاری نمی‌‎شود.
کد خبر: ۸۷۲۰۰۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲ 06 July 2020

به گزارش  تابناک تبریز، دکترعلیرضا منادی سفیدان درباره نحوه جذب نیروهای نهضت سوادآموزی، اظهار کرد: براساس نشستی که با حضور وزیر آموزش و پرورش و شورای معاونان این وزارتخانه در کمیسیون آموزش مجلس برگزار شد، تصمیماتی برای این تسهیل در جذب نیروهای نهضتی اتخاذ شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این نشست، مقرر شد که بر اساس قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزش یاران نهضت سوادآموزی مصوب مجلس دهم، نسبت به جذب حداکثری نیروهای نهضتی اقدام شود چرا که آموزش و پرورش با کمبود شدید معلم مواجه است.

وی اضافه کرد: همچنین در قانون قید شده با نیروهای نهضتی که در آزمون پذیرفته نمی‌شود، قطع همکاری صورت گیرد که در نشست روز گذشته پیشنهاد شد، معدود افرادی که در آزمون پذیرفته نمی‌شوند، بتوانند به صورت حق التدریس به کار خود ادامه دهند تا از کار بیکار نشوند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزش یاران نهضت سوادآموزی مشمول چهار گروه معلمان حق التدریس، خرید خدمات آموزشی، شرکتی، پیش دبستانی و نهضتی‌ها می‌شود که آموزن فقط برای نهضتی‌‎ها به این دلیل این معلمان فاقد کد شناسه هستند، برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، آزمون استخدامی نیروهای نهضت سواد آموزی در روز 20 تیرماه برگزار خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: