رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان آذربایجان‌شرقی گفت: تبریز یک شهر مهاجرپذیر است و آمار افراد مهاجر در آمار تبریز می‌آید ولی در دوران انتخابات این افراد به شهرهای محل تولد خود بازگشته و آنجا رای می‌دهند، از این‌رو آمار تبریز در مشارکت کاهش می‌یابد.
کد خبر: ۸۷۵۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹ 15 July 2020

صمدعزیزی در پاسخ به سوالات خبرنگار فارس اظهار کرد: در انتخابات مجلس یازدهم هیچ موردی بین آقایان منادی و سعیدی وجود نداشت زیرا در انتخابات مجلس یازدهم ۱۰۰ صندوق به تعداد صندوقات افزوده شد و صندوق‌ها از ۷۰۰ به ۸۰۰ صندوق رسید.

وی با تاکید بر اینکه بعد از شمارش و تجمیع آراء که با دقت زیادی انجام گرفت، نتیجه انتخابات تبریز، آذرشهر و اسکو اعلام شد، افزود: چند ساعتی نتیجه این حوزه انتخابیه دیر اعلام شد زیرا تلاش کردیم تا آمار اعلام شده توسط استانداری و با شورای نگهبان را چک کنیم و اگر مغایرتی وجود داشت، هر چه سریع‌تر آن را رفع کنیم.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان ادامه داد: آقایان منادی و سعیدی هر دو ۲۰ درصد حدنصاب را کسب کردند ولی آرای آقای منادی بیشتر از آقای سعیدی بود، از این‌رو منتخب ششم اعلام شد.

وی، در رابطه با شائبه‌های انتخابات مجلس یازدهم ورزقان گفت: اگر آمار انتخابات سال ۹۴ را با انتخابات سال ۹۸ در این شهرستان مقایسه کنید، خواهید دید که در سال ۹۴ در حدود ۱۴۷ درصد مشارکت و در انتخابات ۹۸ در حدود ۱۰۹ درصد مشارکت وجود داشت که این نشان از کاهش مشارکت می‌باشد.

عزیزی با تاکید بر تعامل ایجاد شده بین ستادهای انتخابات، ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی گفت: در انتخابات مجلس یازدهم با تلاش و هماهنگی، آمار انتخابات در ورزقان را به واقعیت خیلی نزدیک کردیم.

وی افزود: البته اگر آمار ورزقان در مشارکت زیاد است، به خاطر حضور ورزقانی‌هایی است که در شهرهای دیگر زندگی می‌کنند که از لحاظ قانونی هیچ منعی برای شرکت آنها وجود ندارد.

عزیزی خاطرنشان کرد: تبریز یک شهر مهاجرپذیر است و آمار افراد مهاجر در آمار تبریز می‌آید ولی در دوران انتخابات این افراد به شهرهای محل تولد خود بازگشته و آنجا رای می‌دهند، از این‌رو آمار تبریز در مشارکت کاهش می‌یابد.

وی در ادامه در خصوص آغاز تمهیدات انتخابات ریاست جمهوری گفت: با توجه بر اینکه انتخابات ریاست جمهوری در خرداد سال ۱۴۰۰ خواهد بودف از این‌رو تمهیدات این انتخابات از نیمه دوم امسال در همه کشور شروع خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار