به گزارش تابناک تبریز، از خانه ملت، حسینعلی شهریاری در  جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری درباره عدم تعویق کنکور گفت: طبق تذکرات دکتر قالیباف کمیسیون‌های بهداشت و آموزش و معاونت نظارت مجلس موظف شدند ظرف ۴۸ ساعت به بررسی نحوه برگزاری کنکور و تشکیل جلسه‌ای با حضور وزارتخانه‌های بهداشت، علوم و آموزش دهند تا نحوه اجرای پروتکل‌ها بررسی شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این جلسه پریشب برگزار شد و وزیر بهداشت پروتکل‌های اجرایی را جهت حفظ سلامت داوطلبان به وزارت علوم ابلاغ کرد، یادآور شد: وزیر علوم به صورت کتبی اعلام کرد که تا پایان شهریور ماه امکان اجرای این پروتکل‌ها را ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان دکتر قالیباف در این جلسه جهت تعویق کنکور حضور نداشته بلکه برای بررسی نحوه حفظ جان و سلامت داوطلبان و خانواده‌های آنها و اجرای دقیق پروتکل‌ها حضور داشتند، گفت: وزیر بهداشت اعلام کرد اگر منابع مالی در این خصوص وجود ندارد آن را تأمین می‌کند و دو میلیون پک بهداشتی می‌دهد، همچنین اگر برای تأمین مکان برگزاری کنکور مشکل دارند، برای استفاده از مصلی و ورزشگاه‌ها هماهنگی صورت می‌دهد اما وزارت علوم اعلام کرد از برگزاری کنکور تا آخر شهریور ناتوان است.

شهریاری ادامه داد: با این حال در عرض ۲۴ ساعت وزیر اعلام کرد که کنکور به تعویق نخواهد افتاد و در موعد مقرر گذشته برگزار می‌شود که علت آن دستور رئیس جمهور است اما دولت باید بداند نمایندگان بر این موضوع نظارت می‌کنند چرا که جان خانواده‌ها و داوطلبان مهم است.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در پایان خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس با حضور در استان‌ها و چگونگی برگزاری کنکور و رعایت پروتکل‌ها و بر مکان‌هایی که وزارت علوم پیش‌بینی کرده نظارت خواهند کرد./