معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی:
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی، ادعای انتقال تجهیزات نظامی روسیه به ارمنستان از طریق پایانه نوردوز را غیرواقعی خواند و گفت: چنین چیزی به هیچ وجه وجود ندارد.
کد خبر: ۹۰۴۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴ 29 September 2020

به گزارش تابناک تبریز،معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی، ادعای انتقال تجهیزات نظامی روسیه به ارمنستان از طریق پایانه نوردوز را غیرواقعی خواند و گفت: چنین چیزی به هیچ وجه وجود ندارد.

علیار راستگو افزود: در یکی دو روز گذشته عده‌ای با انتشار تصاویر و فیلم‌هایی در فضای مجازی، مدعی شده‌اند که تجهیزات نظامی روسیه سوار بر کامیون‌های کاماز از طریق مرزهای آذربایجان شرقی به ارمنستان ارسال می‌شوند، اما واقعیت این است که این خودروها فاقد هر گونه تجهیزات نظامی هستند.

وی اظهار کرد: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، مربوط به کامیون‌هایی است که ارمنستان از روسیه خریداری کرده و از طریق ایران ترانزیت می‌شود، اما باز هم تاکید می‌کنم که آنها فاقد هرگونه تجهیزات نظامی هستند.

وی ادامه داد: با این وجود برای جلوگیری از بروز هر گونه سوء تفاهم یا سوء استفاده احتمالی، در حال حاضر خروج کامیون‌های روسی از پایانه نودروز به سمت ارمنستان متوقف شده است. 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: کامیون‌ها در مرز نوردوز دپو شده‌اند تا پس از انجام بررسی‌های لازم و دقیق، تعیین تکلیف شوند.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، در شبانه روز گذشته فیلم‌ها و عکس‌هایی از کامیون‌های کاماز روسی در پایانه مرزی نوردوز به سمت ارمنستان در ۱۹۰ کیلومتری شمال غرب تبریز منتشر شده که ادعا می‌شد حامل تجهیزات روسی برای انتقال به جبهه جنگ قره باغ هستند. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار