استاندار آذربایجان‌شرقی صدور مجوز ۲۴ مرحله ای برای احداث بناهایی مانند گلخانه را بی معنی دانست و گفت: این استعلام باید از یک جا صورت بگیرد، نه این که از همه ادارات میراث فرهنگی و... استعلام شود
کد خبر: ۹۴۰۹۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰ 15 February 2021

 استاندار آذربایجان‌شرقی صدور مجوز ۲۴ مرحله ای برای احداث بناهایی مانند گلخانه را بی معنی دانست و گفت: این استعلام باید از یک جا صورت بگیرد، نه این که از همه ادارات میراث فرهنگی و... استعلام شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، محمدرضا پورمحمدی در جلسه با تجار و بازرگانان تبریز، با بیان این که استفاده از تکنولوژی روز در کشاورزی بسیار اهمیت دارد، اظهارداشت: استفاده از بذر و نژادهای اصلاح شده نیز باید مورد توجه کشاورزان قرار گیرد، البته تحریم‌ها باعث شده اند بذر اصلاح شده، نهاده‌های دامی و یا ماشین آلات به روز کشاورزی وارد نشود.

استاندار آذربایجان‌شرقی از طرح "کشاورزی پیمانی" که توسط ریاست اتاق بازرگانی تبریز پیشنهاد شد، استقبال کرده و ابرازداشت: جهادکشاورزی استان این طرح را باید به صورت همه جانبه بررسی کرده و پس از اتمام به صورت پایلوت در یکی از اراضی اجرایی شود.

وی با بیان این که کارخانه‌هایی که در استان مستقر هستند ولی دفتر مرکزی آنها در تهران مستقر است باید کارت بازرگانی خود را از اتاق بازرگانی تبریز تهیه کنند، گفت: دفتر مرکزی خود را نیز این جا مستقر کنند و در تهران تنها دفتر نمایندگی داشته باشند.

پورمحمدی ادامه داد: چرا باید آلایندگی یک کارخانه برای تبریز باشد و مالیات و عوایدی آن از کارت بازرگانی و... به تهران برود، در این جلسه مصوب می‌شود تا هر چه سریعتر این ساختار اصلاح شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی صدور مجوز 24 مرحله ای برای احداث بناهایی مانند گلخانه را بی معنی دانست و عنوان داشت: این استعلام باید از یک جا صورت بگیرد، نه این که از همه ادارات میراث فرهنگی و... استعلام شود.

عادل غلامی رئیس اداره امور شعب استان آذربایجان شرقی نیز با بیان این که بانک‌های دولتی در 9 ماهه امسال حدود 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده اند، خاطرنشان کرد: 37 درصد از این میزان مربوط به صنعت و معدن، 15.41 درصد مربوط به کشاورزی، 14 درصد مربوط به بازرگانی و صادرات، 7 درصد مسکن و ساختمان و مابقی به دیگر عناوین پرداخت شده است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار