معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
کد خبر: ۹۴۶۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱ 07 March 2021

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص انجام سفرهای نوروزی، گفت: ضروری است سفرهای نوروزی به صورت هوشمندانه مدیریت شود تا وضعیت شیوع کرونا در استان تشدید نشود.جواد رحمتی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی، اظهار داشت: براساس اعلام ستاد ملی کرونا سفر به شهرهای زرد، آبی و سفید در ایام نوروز منعی ندارد .

 

وی با بیان اینکه باید معیشت مردم مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد، افزود: به مشکلات هتل داران، رستوران داران، آژانس های مسافرتی و بسیاری از صنوف وابسته به گردشگری باید به صورت واقع بینانه نگریست.

 

رحمتی ادامه داد: برای حمایت از بخش خصوصی باید مهمانسراها و مراکز اقامتی دولتی در ایام نوروز تعطیل شوند و از پذیرش مسافر در مدارس نیز پرهیز شود.

 

وی با بیان اینکه تمامی شیوه نامه های بهداشتی در هتل های استان به خوبی رعایت می شود، افزود: ایجاد بازار اینترنتی برای فروش محصولات صنایع دستی توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اقدام ارزشمندی است و کمک خوبی برای اقتصاد هنرمندان این حوزه است که باید بیشتر معرفی شود.

 

رحمتی تاکید کرد: در ایام نوروز باید بازرسی ها از مراکز اقامتی افزایش یابد تا در کنار نظارت بر نوع ارائه خدمات و برخورد مناسب با مسافران، رعایت شیوه نامه های بهداشتی نیز به صورت جدی پیگیری شود.

 

رحمتی با شاره به اینکه انتشار ویروس کرونا در اماکن پرتجمع بالاست، گفت: ازدحام و تجمع مردم در بازارها و مراکز خرید باید مدیریت شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار