رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:نماینده مجلس: کدخدایی تخفیف داد؛ صلاحیت احمدی‌نژاد تایید می‌شود / در پایان گام دوم انقلاب قطعا تمدن مورد نظر رهبر انقلاب اجرایی می‌شود / آزاد ارمکی: رقابت ۱۴۰۰ بین میاندار اصلاح‌طلب و رادیکال اصولگرا است و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۵۱۹۳۳
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۳ 30 March 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

علی دایی در آمریکا واکسن کرونا می‌زند؟

علی دایی آقای گل فوتبال جهان که قبل از تعطیلات نوروز همراه با خانواده به آمریکا سفر کرده است شنبه هفته آینده به تهران باز خواهد گشت. شهریار فوتبال کشورمان حدود ۱۷ سال قبل در منطقه سانفرانسیسکو یک خانه برای خود خریداری کرد اما امسال سفری به این محل نداشته و از ابتدای مسافرت به ینگه دنیا در هتل بورلی هیلتون اقامت داشته است.در آمریکا تزریق واکسن کرونا سلسله‌ مراتب خاص خودش را دارد و کلینیک‌هایی که این واکسن را تزریق می‌کنند در صورت عدم مراجعه افراد واجد شرایط واکسن‌های باقی مانده را به افرادی که در صف انتظار قرار دارند ترزیق می‌کنند و یکی از بازیگران سرشناس سینما و تلویزیون به همین شیوه واکسن زد. باید دید آقای گل جهان نیز در مدت حضورش در لس آنجلس واکسن زده است یا خیر؟ از جمع فوتبالی‌های مقیم آمریکا احمد سجادی، محمد محمدی و ناصر پورمهدی واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. مجید صالح، داریوش یزدانی، وحیدطالب لو، محمد خاکپور و ... در نوبت تزریق واکسن قرار دارند./خبرورزشی

پناهیان: اگر ملت ایران از امتحان انتخابات سربلند بیرون بیاید، کافی است برای اینکه امام زمان ظهور کنند

پناهیان: من نمی‌دانم که در زمان امام زمان هم رأی‌گیری خواهد بود یا نه ولی رأی‌گیری امروز امتحانی است برای جامعه ما تا نشان دهیم شایستگی ظهور حضرت را داریم یا نه؟ رأی‌گیری و انتخابات بیشتر از این که بخواهد جامعه ما را آباد کند، می‌تواند جهان را آزاد کند. چون یک قوم برجسته و قوی مثل ملت ایران، اگر از حضور در رأی‌گیری‌ها و در امتحان انتخابات، سربلند بیرون بیاید و این سربلندی در انتخاباتشان نهادینه شود، کافی است برای اینکه حضرت ظهور کنند و آن قوم را الگو قرار دهند و این معنا را در سراسر جهان گسترش دهند. هیچ وقت در روایات نفرمودند که همه ملت‌ها اگر آباد و آزاد و عالی شوند حضرت ظهور خواهند کرد. عده ای اگر پای رکاب حضرت از شیعیان خوب بایستند، تمام است. این ها خود به خود با منطقشان جهان را خواهند گرفت. با مسیر و مرامشان جهان را آزاد خواهند کرد. پس مقوله مهدویت را یک مقوله اولاً سیاسی باید تلقی کرد و اقدام برای ظهور و مقدمه‌سازی برای فرج را اقدامی سیاسی دانست که یک نمونه‌اش در انتخابات است. طبیعتاً همین اقدام سیاسی با نیت خالصانه وقتی انجام گیرد می‌تواند اثر بسیار معنوی در روح خود فرد داشته باشد و پرونده انسان را بسیار نورانی کند. اثری که در جامعه دارد این است که جامعه متحول خواهد شد.

روحانی: برخی نباید بخاطر انتخابات ۱۴۰۰ یا انتقام از انتخابات قبلی، مشکلات را چند برابر جلوه دهند

روحانی خاطرنشان کرد: در سال 99 که سال بسیار سختی بود، منابعی که ارز را برای ما تامین می‌کند، متفاوت شد. بخش نفت که به طور معلوم شرایط ویژه‌ای پیدا کردیم. در بخش صادرات غیرنفتی نیز تفاوت داشت. واردات ما با صادرات در سال 99 از توازن خارج شد. وضعیتی را می‌بینیم که تعادلی بین صادرات و واردات وجود ندارد و کاهش صادرات را می‌بینم. در بخش کرونا سختی‌هایی که در فروردین و اردیبهشت داشتیم، از خرداد به بعد بهتر شد و بسیاری از تولیداتمان و حتی فروش و صادراتمان وضعش در سه ماه اول سخت بود و از سه ماه دوم بهتر شد. سه ماه اول رشد اقتصادی چه با نفت و چه بی نفت منفی بود و در سه ماهه دوم مثبت شد. رئیس‌جمهوری بیان کرد: رشد اقتصادی بر مینای نه ماهه بالای 2 درصد مثبت است. نباید برخی به دلیل انتخابات و یا انتقام از انتخابات قبلی که متاسفانه ما انتقام را رها نمی‌کنیم، مشکلات را چند برابر جلوه بدهیم. در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار از صد قلم کالا که برای مردم مهم است و باید در اختیار مردم باشد، تقریباً 95 تا 97 شرایطش قابل قبول است. دو سه کالا شرایطش غیرقابل قبول است که باید به شرایط قابل قبول برگردد.

انتشار متن کامل سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین مشروط به موافقت چین است؟

علی ربیعی: وزارت امور خارجه گزارش برگ این سند را که حاوی تمامی سرفصلها، رئوس و محتوای توافق است منتشر کرده و براحتی در دسترس همگان قرار دارد. انتشار متن کامل مشروط به موافقت طرفین است. ما هیچ ملاحظه ای برای انتشار آن نداریم اما شاید نظر طرف چینی متفاوت باشد. این سند صرفاً یک نقشه راه است و حاوی هیچ تعهدی برای طرفین نیست. این چارچوب کلی و ظرفیتی است که در طول زمان باید از طریق توافقاتی در حوزه علایق مشترک تکمیل شود. بر همین مبنا این سند، پیمان، قرارداد و عهدنامه بین المللی محسوب نمی شود و طبق این تفسیر حقوقی نیازی به مصوبه مجلس هم ندارد؛ بدیهی است در صورتی که بخواهد جنبه های اجرایی و عناوین مشخص حقوقی قرار گیرد به مجلس ارائه خواهد شد. یک بخش از واکنش ها نگرانی هایی است که ما باید به آن توجه کنیم، نخبگان جامعه و کنشگران سیاسی مایلند هیچ قراردادی خارج از منظر افکار عمومی منعقد نشود. دولت به دغدغه این گونه افراد که نگران استقلال کشور هستند احترام قائل هست. جهت استحضار این عزیزان دولت ایران از ابتدا هیچ مشکلی برای انتشار کامل این سند نداشته و طرف مقابل احتمالا به لحاظ برخی ملاحظات مربوط به خود مایل به انتشار نبوده است.

نظر فرمانده کل سپاه درباره پدر سیدمحمد خاتمی

سردار سلامی در کنگره شهدای استان یزد: حضرت آیت الله خاتمی که بعد از شهید صدوقی به امامت جمعه این مردم عزیز رسید، تکیه گاه و پناهگاه مردم بود و در تشکیل تیپ ۱۸ الغدیر یزد نقش موثری داشت.

رستم قاسمی: اردوگاه انقلابیون، سبد رأی من است

رستم قاسمی، کاندیدای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰:آن اوایل که وارد سپاه شدیم به من هم گفتند اسمت را عوض کن و یک اسم غیررستم بگذار. من واقعا اعتقاد نداشتم بنابراین اسمم را عوض نکردم.فرزندانم نفعی از کار اقتصادی من نبردند. پسرم در یک شرکت خصولتی کار می کرد که تعدیل شد.بعضی از کارهای اقتصادی برای نیروهای مسلح و حتی برای دولتی‌ها هم خوب نیست و من بر این اعتقادم همیشه پافشاری کردم.من مایل نبودم وزیر نفت بشوم و من دستوری به وزارت نفت رفتم. دلیل هم برای خودم داشتم.ماشین شخصی من قبلا پراید بود که چون مدت‌ها استفاده نکرده بودم، در شهرک محلاتی نیروی انتظامی آن را برد و مدتی است در پارکینگ نیروی انتظامی است و نرفتیم سراغش.خیلی از بحران‌ها را نظامی‌ها حل کردند. من سابقه کار نظامی در سپاه ندارم و در حوزه های عمرانی و اقتصادی کار کرده ام.اردوگاه انقلابیون، سبد رأی من است. بخش عمده‌ آرا مربوط به مردمی است که خیلی خود را درگیر این جناح و آن جناح نمی‌کنند./خبرآنلاین

سه کاندیدای مورد نظر اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری

غلامعلی رجایی فعال سیاسی:اصلاح‌طلبان در حال حاضر و با توجه به فضایِ حاکم بر عرصه سیاسی، سه گزینه را پیش روی خود می‌بینند.اسحاق جهانگیری، محسن هاشمی و جواد ظریف برای کاندیداتوری، مورد نظر اصلاح‌طلبان هستند که نتیجهِ کار به نوع عملکرد شورای نگهبان باز می‌گردد که آیا به این چهره‌ها مجوز حضور خواهد داد یا خیر./ایرنا

مخالفت یک امام جمعه با سربازی اجباری

سید سعید لواسانی، امام جمعه لواسان، در توئیتی با هشتگ سربازی اجباری نوشت:سخن درستی است. اصولا در نظام حکومتی ما، سربازی اجبازی مدل ناکارامدی است و در دو سال وقت جوانان ما را می گیرد و به جای کار مفید درگیر فرآیندی معیوب می شوند و از زندگی عقب می مانند و کشور هم سودی نمی برد.۳ میلیون مشمول غایب یعنی مقابله جوانان با مدل مذکور.

توزیع کارت هدیه 5 میلیونی بین روحانیون تکذیب شد

در پی انتشار برخی ادعاها و شایعات از سوی رسانه های ضدانقلاب مبنی بر توزیع کارت های هدیه 5 میلیونی توسط این نهاد بین روحانیون، بنیاد مستضعفان این ادعاها را تکذیب کرد.صفحه رسمی بنیاد مستضعفان در فضای مجازی اعلام کرد: از ابتدای کرونا، 330 میلیارد تومان کمک های بنیاد به اقشار مختلف محروم رسیده است. از مددجویان و کولبران تا دستفروشان و غسال ها و حتی زندانیان. کمک های موثری که معاندان برای بی اثر کردن آنها، بارها دست به دروغ پردازی زدند و این بار دروغ توزیع کارت هدیه 5 میلیون تومانی به روحانیون رو مطرح کردند.

نقاشی: حمایت از نامزد اجاره‌ای برای ریاست‌جمهوری اشتباه است

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: دیگر اشتباهات گذشته خود را تکرار نخواهیم کرد که از یک نامزد اجاره‌ای در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کنیم.حسین نقاشی با اشاره به مصوبه مجلس و تعیین سن برای نامزد‌های ریاست جمهوری گفت: این شرط سنی چندان تاثیری بر نامزد‌ها نداشته و نامزد‌های ما را محدود نکرده است، زیرا تقریبا ما در اصلاح طلبان گزینه چهل ساله و یا بالای ۷۵ سال هم نداشتیم که تبعات این تصمیم دامن‌گیر ما شود.او ادامه داد: آذری جهرمی به هیچ‌وجه گزینه اصلاح طلبان نبوده که حال قرار به حذف آن باشد. درباره علی لاریجانی هم باید به عنوان یک اصولگرای سنتی که بخش‌هایی از جامع روحانیت و احزاب سنتی اصولگرایی نظیر موتلفه ممکن است گرایش مثبتی روی او داشته باشند بگویم عمده اصلاح طلبان به سمت او نخواهند رفت و قطعا حزبی نظیر اتحاد ملت و نیرو‌های سیاسی نزدیک به اتحاد هرگز پشت او به عنوان نامزد اصلی ریاست جمهوری شان نخواهند ایستاد.نقاشی افزود: در مصوبه کنگره آنلاین اتحاد کشور هم به صراحت تاکید شده که به هیچ وجه از هیچ نامزد نیابتی که اصلاح طلب نباشد در انتخابات حمایت نخواهد شد. آقای لاریجانی هم نه اصلاح طلب است و نه خود را اصلاح طلب می‌داند؛ ما هم دیگر اشتباهات گذشته خود را تکرار نخواهیم کرد که از یک نامزد اجاره‌ای در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کنیم که لاریجانی هم از مصادیق بارز همچین فردی است.

آرزوی متفاوت یک اصلاح‌طلب برای سال 1400

یک فعال سیاسی گفت: آدمی دوست دارد با انتخابات پیش رو، سال سیاست زنده 1400 به سال پر نشاطی به نفع مردم تغییر کند.محمدعلی ابطحی در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که "از سال 1400 چه انتظاری دارید؟" اظهار کرد: امیدوارم سال 1400، سال مشارکت مردم، سال ایجاد ارتباط مجدد بین حاکمیت و مردم در جهت رشد وتوسعه کشور، سال رسیدن به آرامش در سیاست داخلی و خارجی باشد.وی ادامه داد: آدمی دوست دارد با انتخابات پیش رو، سال سیاست زنده 1400 به سال پر نشاطی به نفع مرم تغییر کند.این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: انتظار دارم در سال 1400 یاس و ناامیدی به امید و نشاط تبدیل شود؛ چراکه این نسل جوان حس ناامیدی و بی نشاطی از خود بی نشاطی ضرر آفرین تر است.

پاسخ صریح ایران به پیشنهاد احتمالی جدید آمریکا درباره برجام

نمایندگی دائمی ایران در سازمان ملل در پیامی توییتری به احتمال مطرح شدن پیشنهاد جدیدی از سوی واشنگتن درباره احیای برجام واکنش نشان داد.در این پیام توییتری آمده است: «ایران درباره موضوعات با اعضای باقیمانده در برنامه جامع اقدام مشترک در ارتباط است. برای پیوستن مجدد آمریکا به برجام هیچ پیشنهادی نیاز نیست این تنها نیازمند تصمیمی سیاسی توسط آمریکا برای اجرای کامل و فوری تمامی تعهدات تحت توافق و پایبندی به قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است».شامگاه دوشنبه نشریه پولیتیکو در گزارشی از طرح احتمالی جدید آمریکا برای احیای برجام خبر داد. این نشریه به نقل از دو مقام آشنا نوشت که مقام‌های دولت آمریکا با توجه به شرایط زمانی، در نظر دارند به زودی و طی این هفته، پیشنهاد جدیدی را برای شروع مذاکرات ارائه دهند.پولیتیکو به نقل از یکی از این مقام‌ها نوشت که بر اساس این پیشنهاد، ایران برخی از فعالیت‌های هسته‌ای خود نظیر کار بر روی سانتریفیوژهای پیشرفته و غنی سازی اورانیوم با خلوص 20 درصد را متوقف می‌کند و در مقابل نیز آمریکا برخی از تحریم‌های اقتصادی را کاهش می‌دهد.پس از آن یک مقام ارشد ایرانی در واکنش به این گزارش به شبکه خبری «پرس‌تی‌وی» گفت: «غنی سازی 20 درصد در راستای پاراگراف 36 برنامه جامع اقدام مشترک بوده و تنها در صورتی متوقف خواهد شد که آمریکا تمامی تحریم‌ها را لغو کند».

آزاد ارمکی: رقابت ۱۴۰۰ بین میاندار اصلاح‌طلب و رادیکال اصولگرا است

استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل اجتماعی با بیان اینکه انتخابات در ایران هیجانی و لحظه آخری است، گفت: رقابت ۱۴۰۰ میان میاندار اصلاح‌طلب و رادیکال اصولگرا خواهد بود.«تقی آزاد ارمکی» در گفت و گو با ایرنا با ارائه تحلیلی از مشارکت در انتخابات در ایران مشارکت حداکثری را مستلزم شکل گیری دوگانه رادیکال عنوان کرد و گفت: اگر دوگانگی رادیکال در ایران اتفاق نیافتد انتخابات داغ و مشارکت بالا در ایران رخ نمی‌دهد.استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران افزود: منطق انتخابات در ایران، منطق لحظه‌های آخری است و معطوف به کنش سازمان یافته مبتنی بر دموکراسی‌خواهی نیست.آزاد ارمکی در توضیح این دیدگاه خود گفت: اگر انتخابات معطوف به کنش عقلانی بود، ما قطعا با پدیده‌ای مثل حضور احزاب در همه لحظه‌های کنشگری سیاسی روبه رو بودیم و اینطور نبود که روزهای آخر، حزب تشکیل و انتخابات برگزار شود و بعد همه دنبال کارهای روزمره خودشان بروند و تا انتخابات بعدی دیگر تحزب تمام شود.وی با یادآوری وضعیت کنونی احزاب کشور در فاصله سه ماه پیش از انتخابات ۱۴۰۰ اظهار کرد: در حوزه اصلاح طلبان، نهاد اجماع ساز در حال شکل‌گیری است و تشکل‌های اصولگرایان هم در آستانه انتخابات ظهور و بروز پیدا کرده اند.

حمید رسایی کاندیدای انتخابات شد

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای کاندیداتوری در انتخابات میان‌دوره‌ای از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد.حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای کاندیداتوری در انتخابات میان‌دوره‌ای از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد.رسایی که در سال ۹۸ به شکل مستقل از حوزه انتخابیه تهران،‌ ری، شمیرانات و اسلامشهر حضور پیدا کرده بود، نفر سی و دوم شد.

در پایان گام دوم انقلاب قطعا تمدن مورد نظر رهبر انقلاب اجرایی می‌شود

معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد ارتش اظهار کرد: ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یعنی این که ما از اعتماد به نفس قوی برخوردار هستیم و ریشه‌های انقلاب اسلامی ایران به قدری محکم و نقش انقلاب اسلامی در جهان مسجل شده که در گام دوم انقلاب اسلامی نقشه راه چهل سال دوم را ابلاغ می‌کنیم.وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب ٧ محور اصلی دارد که همه این محور‌ها به ویژه حوزه علمی در ارتش در دستور کار قرار دارد. این مهم آنجا اهمیت پیدا می‌کند که تهدیدات آینده با تهدیدات گذشته متفاوت بوده و جنگ‌های آینده مبتنی بر علم و دانش است. امروز در ارتش جمهوری اسلامی ایران به همه ابعاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پرداخته شده است.امیر دریادار سیاری با بیان اینکه ارتش در بیانیه گام دوم انقلاب حوزه علم و پژوهش را مورد توجه ویژه‌ای قرار داده؛ گفت: ما از راه علم و پژوهش می‌توانیم به تجهیزات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنیم و آماده ایم تا با هر گونه تهدید علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تمامیت ارضی‌مان مقابله کنیم.وی افزود: اطمینان داریم که در پایان گام دوم انقلاب اسلامی قطعا تمدن مورد نظر رهبر انقلاب اجرایی شود.

هشدار رسانه آمریکایی؛ آقای بایدن توهمات را کنار بگذار

سردبیران روزنامه «وال استریت ژورنال» در یادداشتی با هشدار به رئیس‌جمهور آمریکا درباره تبعات بلندمدت سند همکاری جامع ایران و چین، از جو بایدن خواستند، «توهمات» درباره احیای نظم بین‌المللی را کنار بگذارد.در ادامه واکنش‌های بین‌المللی به امضای سند همکاری جامع ایران و چین، شورای سردبیری یک روزنامه مطرح آمریکایی در یادداشتی تند خطاب به جو بایدن رئیس‌جمهور این کشور، به او درباره تبعات این سند برای واشنگتن هشدار دادند.روزنامه «وال استریت ژورنال» در ابتدای این یادداشت نوشتند: «هر کسی که فکر می‌کرد با کنار رفتن دونالد ترامپ از صحنه (ریاست جمهوری آمریکا)، جهان با روی باز از منافع ایالات متحده استقبال خواهد کرد، طی دو ماه اخیر از خواب غفلت بیدار شده است. تازه‌ترین نشانه در این باره را باید در توافق هفته اخیر بین چین و ایران سراغ گرفت؛ دو دشمن ایالات متحده که دارند برای تقویت اهداف استراتژیکشان با هم متحد می‌شوند».آنها ادامه دادند: «دو طرف چیزی را امضا کردند که آنها آن را "مشارکت استراتژیک" ۲۵ ساله توصیف کردند و این توافق به معنای تقویت قابل ملاحظه پیوندهای (بین دو کشور) است. چین چند صد میلیون دلار در طیفی از طرح‌های مختلف ایران شامل نیروی هسته‌ای، بنادر و توسعه نفت و گاز سرمایه گذاری خواهد کرد و چین هم در ازای آن یک روند ثابت از صدور نفت ایران را دریافت خواهد کرد. دو طرف همچنین همکاری دفاعی شان را تقویت خواهند کرد و چین مقادیری از فناوری نظامی خودش را (به ایران) منتقل خواهد کرد».

نماینده مجلس: کدخدایی تخفیف داد؛ صلاحیت احمدی‌نژاد تایید می‌شود

نماینده مردم تبریز در مجلس در پاسخ به این سوال که فکر می کنید احمدی نژاد تایید می‌شود، گفت: همین آقای کدخدایی در مصاحبه قبلی خود مطرح کرده بود که رد صلاحیت‌ها در انتخابات حضور پیدا نکنند اما اکنون یک درجه تخفیف دادند و حتما آقای احمدی نژاد را تایید می کنند زیرا ایشان هیچ مشکلی ندارند.

سلحشوری: مسئولین درکی از شرایط سخت زندگی مردم ندارند

سلحشوری در پاسخ به این سوال که «امروز در کشور شاهد تحریم و بیماری کرونا هستیم و از سوی دیگر یک بی‌اعتمادی و ناامیدی در مردم شکل گرفته است؛ به نظر شما در سال ۱۴۰۰ حکمرانان چگونه باید با مردم رفتار کنند که امید به اصلاح امور در میان مردم ایجاد شود؟» گفت: متاسفانه فاصله‌ی بسیار عجیبی میان سران و مسئولین با مردم وجود دارد و به نظر می‌رسد که درکی از شرایط سخت زندگی مردم ندارند. همواره گفته می‌شود که مردم از نظر معیشتی مشکل دارند و این را ماهم می‌دانیم. اما مشخص است که این نوع گفتار از سر درک نیست و کسانی که این حرف را می‌زنند، نمی‌خواهند درمانی را به وجود بیاورند.وی افزود: اگر بخواهیم از یک نگاه پاتالوژیک و آسیب‌شناسانه درمان بیماری‌هایی که کشور ما به آن دچار شده است را بررسی کنیم، مشاهده می‌کنیم به‌راحتی در دست همان کسانی است که به وجود این بیماری و درد اشاره کرده و وجود آن را تایید می‌کنند.

توئیت معنادار ظریف خطاب به بایدن

وزیر امور خارجه خطاب به جو بایدن رییس جمهوری آمریکا تاکید کرد: دولت شما همان مسیر ترامپ را ادامه داده است و تلاش می‌کند از تحریم‌های غیرقانونی وی به عنوان "اهرم" استفاده کند.به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف در حساب کاربری خود در توییتر با اشاره به اظهارنظری از جو بایدن رییس‌ جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۹ که گفته بود، "به صورت تاسف‌باری خنده‌دار است که وزارت خارجه آمریکا الان از ایران می‌خواهد به همان توافقی پایبند باشد که دولت ترامپ از آن خارج شد"، اظهار داشت: آقای بایدن دولت شما همان مسیر ترامپ را ادامه داده است در حالی که تلاش می‌کند از تحریم‌های غیرقانونی وی به عنوان "اهرم" استفاده کند.وی خاطرنشان کرد: ترک عادات زننده‌ موجب مرض است زمان ترک این یکی فرارسیده است.

 
 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار